kredyty forum kredytobiorcy kredyty hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe - złóż wniosek - 16 banków    Kredyty gotówkowe   Konta Osobiste   Konta oszczędnościowe   Konta młodzieżowe   Kredyty konsolidacyjne   Pożyczki hipoteczne   Karty kredytowe   Kredyty samochodowe   Lokaty   Fundusze inwestycyjne   Produkty strukturyzowane   Emerytury   Ubezpieczenieauta   Ubezpieczenia na życie  
Login: Hasło:
Strona główna Szukaj Szukaj Rejestracja
Szukaj doradcy kredytowego   |    Dodaj doradcę

kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: Kredyt hipoteczny - franki czy złotówki - co dziś lepsze????? « poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Kredyt hipoteczny - franki czy złotówki - co dziś lepsze?????  (Przeczytany 8359 razy)
Pawel
Newbie
*
Wiadomości: 1


Zobacz profil
« : Sierpnia 07-08-2008, 06:40:53 »

Witam
Podpisuję dzisiaj umowę przedwstępną. Mieszkanie ok 50 m2/spółdzielcze/bez KW. cena 150 tyś/ potrzebuję też kasę na remont i opłaty/ razem 180 tyś. Nie wiem czy się zdecydować na CHF czy Zł. Biorę na 30 lat, ale myślę że kasa na spłatę będzie wcześniej - ok 10-15 lat. Interesuje mnie najniższa rata na dzień dzisiejszy. Dochód netto 2000, więc biorę z narzeczoną, jej z 3 miesięcy to 1811, a z 6 miesięcy - 1931 zł. Jestem już kredytobiorcą - rata 700 zł - współwłasność w nieruchomości zmusiła mnie do wzięcia kredytu razem z bratem, ale on spłaca z żoną (3 osoby do tego kredytu) - byłem w banku gdzie jest ten kredyt ale oni centralnie mają gdzieś klienta - a już jeden kredyt im bulimy. Karta kredytowa - 3500 - może być zamknięta - brak zobowiązań na niej, debet na koncie 1200 - nie używam, narzeczona 1000 zł - też nie używa debetu (kartę i debety mogę szybko zamknąć). Czy może ktoś doradzić jaki kredyt i w czym najlepiej dzisiaj brać?Co?Co? Niestety jestem laikiem w tych sprawach więc proszę o prosty język Uśmiech Pozdrawiam
Zapisane
Laskowski
Newbie
*
Wiadomości: 20


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Sierpnia 13-08-2008, 08:43:23 »

Może udałoby sie coś zrobić proszę zadzwonić 695-342-846 , a jeśli chodzi o walutę to na pewno CHF. Mrugnięcie
Zapisane
expert
Newbie
*
Wiadomości: 23


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Września 06-09-2008, 03:20:01 »

Na pewno CHF? Uśmiech i z 1,97 dziś mamy 2,17 czyli 20 gr. Uśmiech Panie doradco...trochę więcej wiedzy a mniej szablonów. Istnieje coś takiego jak przewalutowanie (co najczęściej jest negocjowane do 0! Bank i tak na tym zarabia. A kwota kredytu byłaby o 5% mniejsza, a co za tym idzie i rata... 5% przy 100 tys. to 5 tys. samego kapitału...
Zapisane

Profesjonalne Doradztwo Finansowe
http://kredyty-czestochowa.pl
Aska
Full Member
***
Wiadomości: 132


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Września 06-09-2008, 08:50:09 »

Na pewno CHF? Uśmiech i z 1,97 dziś mamy 2,17 czyli 20 gr. Uśmiech Panie doradco...trochę więcej wiedzy a mniej szablonów. Istnieje coś takiego jak przewalutowanie (co najczęściej jest negocjowane do 0! Bank i tak na tym zarabia. A kwota kredytu byłaby o 5% mniejsza, a co za tym idzie i rata... 5% przy 100 tys. to 5 tys. samego kapitału...

Kochany Expercie - nie byłabym taka ostra w stosunku do wypowiedzi, którą skrytykowałaś (łeś). Oczywiscie, ze klientowi należy przedstawić wszystkie pułapki, jakie związane są z kredytem walutowym, ale jednak mimo tych zagrozeń - gros branych kredytów, to kredyty w CHF.
Powołujesz się na kurs - owszem, ale to jest właśnie to ryzyko kursowe, które klient musi akceptować.
A co powiesz na odwrotną sytuację, kiedey kursy spadają? Przecież tak było przez wiele miesięcy.
Spójrz na datę krytykowanego przez Ciebie posta. Czy w połowie sierpnia określiłbys jednoznacznie wysokość kursu franka we wrześniu. Czy powiesz mi ile frank bedzie wynosił w listopadzie? Nie wierzę, bo gdyby szklana kula była dobra na wszystko, to nie mielibyśmy tego w finanasach co mamy w dniu dzisiejszym.

A co do przewalutowań? To chyba wiesz, ze najczęściej przewalutowania na CHF  sa przewalutowaniami płatnymi i nie zawsze to się da wynegocjować do 0. Niewiele banków daje taką mozliwość
Zapisane

Doradca Finansowo-Kredytowy
expert
Newbie
*
Wiadomości: 23


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Września 07-09-2008, 01:58:32 »

nie wiem, z jakimi bankami Pani współpracuje, ale negocjować w hipotekach można wszystko (a bezpłatne przewalutowanie tym bardziej). Dokładnie kursu nie określę, ale już od połowy czerwca proponuję klientom kredyt w PLN i przewalutowanie. Sądziłem, ze będą spłacać PLN przez 6 m-cy, ale mogę się mylić. Przy 2,3 będę proponował przewalutowanie. Tyle, ze to ok. 15% kapitału mniej.
Zapisane

Profesjonalne Doradztwo Finansowe
http://kredyty-czestochowa.pl
Strony: [1] Drukuj 
kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: Kredyt hipoteczny - franki czy złotówki - co dziś lepsze????? « poprzedni następny »
Skocz do:  

Doradcy finansowi: Kredyty mieszkaniowe   Kredyty gotówkowe   Pożyczki gotówkowe   Kredyty samochodowe   Kredyty refinansowe   Konta bankowe   Ubezpieczenia   Inwestycje   Fundusze europejskie    Kredyty dla firm   Leasing   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Grupa FOREX nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym.

© 2002-2024 Grupa FOREX
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2007, Simple Machines