kredyty forum kredytobiorcy kredyty hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe - złóż wniosek - 16 banków    Kredyty gotówkowe   Konta Osobiste   Konta oszczędnościowe   Konta młodzieżowe   Kredyty konsolidacyjne   Pożyczki hipoteczne   Karty kredytowe   Kredyty samochodowe   Lokaty   Fundusze inwestycyjne   Produkty strukturyzowane   Emerytury   Ubezpieczenieauta   Ubezpieczenia na życie  
Login: Hasło:
Strona główna Szukaj Szukaj Rejestracja
Szukaj doradcy kredytowego   |    Dodaj doradcę

kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: droższe kredyty w CHF? « poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: droższe kredyty w CHF?  (Przeczytany 29181 razy)
michal06
Newbie
*
Wiadomości: 10


Zobacz profil
« : Marca 29-03-2006, 01:32:56 »

Witam,

Słyszałem, że prawdopodobnie od września maja podrożeć kredyty walutowe. Będzie również wymagane posaidanie przynajmnie 30% wkładu własnego. To pomysł naszego prorodzinnego rządu, który obiecał ile> 3mln mieszkań - haha
Może ktoś coś wie więcej na ten temat
z góry dziękuje
Zapisane
ziut19
Full Member
***
Wiadomości: 163


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Marca 29-03-2006, 01:58:31 »

Jedno jest pewne: rzad nie moze zdecydowac o tym, by kredyty byly drozsze. Co do ograniczen: w chwili obecnej bedzie sie liczyc zdolnosc na 120% wartosci kredytu, to jedyne pewne ograniczenie. Poza tym nic nie wiadomo, pomysl z 30% wkladem wlasnym nie jest przesadzony. A kredyty drozeja juz teraz. Popatrz na LIBOR.
Zapisane

Prosty i drogi kredyt dostaniesz wszedzie.
Dobry, tani i przyjazny tylko u najlepszych:
ziut19@gazeta.pl
gvc
Newbie
*
Wiadomości: 30


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : Marca 29-03-2006, 05:51:54 »

W takim razie w czym najlepiej brac kredyty ?? W jakiej walucie najtaniej ?

Gdzie znajde jakies porownanie ??
Zapisane

slawek
Newbie
*
Wiadomości: 5



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Marca 29-03-2006, 05:54:51 »

przykladowo na pko bp:

http://www.pkobp.pl/index.php/id=opro_02a/id_gr=2/id_tyt=33/left_menu=1/zone=-1/section=ogol

mysle ze w innych bankach sa podobne roznice
« Ostatnia zmiana: Marca 29-03-2006, 06:03:32 wysłane przez slawek » Zapisane

chuck_norris
Newbie
*
Wiadomości: 15


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Marca 29-03-2006, 06:05:16 »

tutaj jest porownanie w innych bankach
http://www.eforex.pl/konta/index.php?id=50
Zapisane

www.hil.pl - chemia i kosmetyki dla samochod?w oraz motocykli
ziut19
Full Member
***
Wiadomości: 163


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Marca 29-03-2006, 06:18:47 »

W takim razie w czym najlepiej brac kredyty ?? W jakiej walucie najtaniej ?

Na to pytanie jednoznacznie nikt Ci nie odpowie. Na chwile obecna wciaz najtansze sa CHF, przynajmniej patrzac na comiesieczne obciazenie, ale po pierwsze LIBOR idzie w gore, po drugie ryzyko kursowe. Jesli w PLN dostanie marze 1% (jesli nie dostaniesz, to kiepsko rozmawiasz z bankami), to w CHF powyzej 1,5% bym nie bral. Ale to moja osobista ocena.
Zapisane

Prosty i drogi kredyt dostaniesz wszedzie.
Dobry, tani i przyjazny tylko u najlepszych:
ziut19@gazeta.pl
gvc
Newbie
*
Wiadomości: 30


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : Marca 29-03-2006, 10:22:35 »

ziut moze laik jestem ale kto pyta nie bladzi.
Ciagle wspominasz o tym "LIBOR". Co to takiego ??
Zapisane

Astor
Newbie
*
Wiadomości: 17


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Marca 29-03-2006, 11:59:52 »

ziut moze laik jestem ale kto pyta nie bladzi.
Ciagle wspominasz o tym "LIBOR". Co to takiego ??

Krótka definicja LIBOR to -  London Interbank Offered Rate, oprocentowanie po jakim londyńskie banki skłonne są  udzielić pożyczek w USD innym bankom.
Zapisane
anggosia
Newbie
*
Wiadomości: 26


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Marca 29-03-2006, 08:06:48 »

witam,

moja koleżanka pracuje w banku i mówi, że kredyty walutowe podrożeją na pewno i to juz od lipca!!! To w trosce o konsumenta, rząd wprowadzi zmiany które sprawia ze kredyty będą mnie dostepne!! kolejny rewelacyjny pomysł! Oby tak dalej!!
Zapisane
ziut19
Full Member
***
Wiadomości: 163


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Marca 29-03-2006, 08:58:22 »


Krótka definicja LIBOR to -  London Interbank Offered Rate, oprocentowanie po jakim londyńskie banki skłonne są  udzielić pożyczek w USD innym bankom.

To jest bardzo madra definicja. A tak po ludzku jest to stopa procentowa do ktorej doliczana jest marza banku i w sumie stanowia oprocentowanie kredytu dla klienta. Jesli ona rosnie, to automatycznie oprocentowanie tez rosnie.
Zapisane

Prosty i drogi kredyt dostaniesz wszedzie.
Dobry, tani i przyjazny tylko u najlepszych:
ziut19@gazeta.pl
anggosia
Newbie
*
Wiadomości: 26


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Marca 29-03-2006, 09:34:58 »


Krótka definicja LIBOR to -  London Interbank Offered Rate, oprocentowanie po jakim londyńskie banki skłonne są  udzielić pożyczek w USD innym bankom.

To jest bardzo madra definicja. A tak po ludzku jest to stopa procentowa do ktorej doliczana jest marza banku i w sumie stanowia oprocentowanie kredytu dla klienta. Jesli ona rosnie, to automatycznie oprocentowanie tez rosnie.

Ja dopiero zaczynam się rozglądac za mieszkaniemc- chcemy wziąść kredytt w ciągu kilku miesięcy - i nawet ludzka definicja jest dla mnie skomplikowana. Jestem humanistka- nich ktos mi wytłumaczy co to jest stopa procentowa?
Zapisane
ziut19
Full Member
***
Wiadomości: 163


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #11 : Marca 29-03-2006, 10:53:30 »

Slyszysz moze od czasu do czasu, ze Rada Polityki Pienieznej podwyzsza lub obniza stopy procentowe. Na podstawie jej decyzji tworzy sie WIBOR czyli stope bazowa dla zlotowki. Podobnie dzieje sie z innymi walutami: CHF, USD, EURO. Rzad szwajcarski wlasnie podniosl stopy procentowe i dlatego drozeja kredyty w CHF.
Zapisane

Prosty i drogi kredyt dostaniesz wszedzie.
Dobry, tani i przyjazny tylko u najlepszych:
ziut19@gazeta.pl
anggosia
Newbie
*
Wiadomości: 26


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Marca 30-03-2006, 09:40:34 »

Dziękuje za wyjaśnienie. Tematyka finasów jest skomplikowana -całe szczęśćie są biura doradcze. Mam nadziej że temu przebrnę przez rafy kredykowe w miare bezpiecznie.
Zapisane
gvc
Newbie
*
Wiadomości: 30


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : Marca 31-03-2006, 12:07:17 »

Jesli juz tak pytamy o podstawy finansow to jestem ciekaw na jakiej zasadzie te stopy procentowe wzrastaja lub maleja. Od czego to zalezy ze podwyzszaja albo obnizaja bo chyba nie na zasadzie ze jak brakuje kasy w budzecie to podwyzszaja oprocentowania kredytow.
Zapisane

?bik
Newbie
*
Wiadomości: 16


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Maja 13-05-2006, 01:55:02 »

Wracjąc do meritum. Może jest jeszcze nadzieja. Trafiłem na artykułw  w Pulsie Bizenesu , że działania Komisji Nadzoru Bankowego (KNB), zmierzające do ograniczenia konkurencji na rynku kredytów hipotecznych udzielanych w walutach obcych, spotkały się z ostrą krytyką ekonomistów Unii Europejskiej.

Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: droższe kredyty w CHF? « poprzedni następny »
Skocz do:  

Doradcy finansowi: Kredyty mieszkaniowe   Kredyty gotówkowe   Pożyczki gotówkowe   Kredyty samochodowe   Kredyty refinansowe   Konta bankowe   Ubezpieczenia   Inwestycje   Fundusze europejskie    Kredyty dla firm   Leasing   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Grupa FOREX nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym.

© 2002-2024 Grupa FOREX
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2007, Simple Machines