kredyty forum kredytobiorcy kredyty hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe - złóż wniosek - 16 banków    Kredyty gotówkowe   Konta Osobiste   Konta oszczędnościowe   Konta młodzieżowe   Kredyty konsolidacyjne   Pożyczki hipoteczne   Karty kredytowe   Kredyty samochodowe   Lokaty   Fundusze inwestycyjne   Produkty strukturyzowane   Emerytury   Ubezpieczenieauta   Ubezpieczenia na życie  
Login: Hasło:
Strona główna Szukaj Szukaj Rejestracja
Szukaj doradcy kredytowego   |    Dodaj doradcę

kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: kredyt na zakup dzialki i budowe domu « poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: kredyt na zakup dzialki i budowe domu  (Przeczytany 16866 razy)
maciejdm1
Newbie
*
Wiadomości: 4


Zobacz profil Email
« : Maja 17-05-2009, 09:42:59 »

witam.
prosze doradzic jaki najlepszy kredyt na zakup dzialki i budowe domu.
dzialka wartosci 50000 a koszt budowy domu ok.300000
razem 350000.
dochod miesieczny moj i zony to ok.4000zl. mamy dwojke dzieci
 pozdrawiam
Zapisane
michal_sz
Newbie
*
Wiadomości: 12


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Maja 19-05-2009, 03:35:30 »

Obawiam się, że przy dochodach 4000 zł netto i 4 osobach w gospodarstwie domowym, może być ciężko o kredyt w wysokości 350.000 zł.
Pozdrawiam
Zapisane

Michał Szóstak
Goldenegg / Poznań / Szczecin
michal.szostak@goldenegg.pl
0 606 956 780
hostka
Newbie
*
Wiadomości: 2


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Maja 20-05-2009, 12:28:43 »

u mnie w banku przy tych dochodach w walucie PLN przy 4 osobach wychodzi zdolnosc 182 tys , nie wiem w jakim wieku sa dzieci ale jak dorosle to moga juz byc na swoim utrzymaniu , wtedy mozna na 2 osoby to wychodzi zdolnosc kredytowa na 228 tys . pozdrawiam
Zapisane
maciejdm1
Newbie
*
Wiadomości: 4


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Maja 22-05-2009, 05:57:30 »

widze ze ten dochod jest maly...
ale zastanawia mnie taka rzecz-jakie dochody pod uwage biora banki.chodzi mi o to ze pracuje w poteznej firmie ,gdzie praktycznie co dwa miesiace placone mam dodatkowe pieniadze.na przyklad gdy w marcu potrzebowalem zaswiadczenie o zarobkach wyliczono mi dochod 4700 netto (dochód byl brany za styczen i luty ,a w tym czasie mialem te "lewe" pieniadze)
co miesiac z podstawowej wyplaty mam ok.2600zl netto.
czy te dodatkowe pieniadze beda brane pod uwage?
Zapisane
michal_sz
Newbie
*
Wiadomości: 12


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Maja 22-05-2009, 09:57:53 »

Witam,
w dlaczego piszesz "lewe" pieniądze? Jeśli są to w miarę regularne premie czy prowizje, to bank weźmie je pod uwagę (i tu zależy od banku w jakim procencie, niektóre przyjmą 100%, inne np. 50%).
Przy umowie o pracę banki wymagają zaświadczenia o zarobkach wypełnione przez pracodawcę. Co bank to inne zaświadczenie, np. średni dochód netto (lub brutto) z 3 miesięcy, z 6 m-cy netto lub/i brutto, czy też czasem i z 12 m-cy). Dodatkowo (i znów w zależności od banku) może być też wymagany wyciąg z rachunku bankowego za 3 m-cy, jak i PIT.
Kwestia na dłuższą rozmowę. Jeśli jesteś z Wielkopolski lub Pomorza, służę pomocą. Jestem mobilnym doradcą z Poznania i obsługuję klientów w zakresie kredytów hipotecznych przede wszystkim wspomniane regiony (inne też - kwestia uzgodnienia). 22 banki  ofercie, bez żadnych dodatkowych kosztów.

Pozdrawiam
Michał Szóstak
Goldenegg
tel. 0 606 956 780
Zapisane

Michał Szóstak
Goldenegg / Poznań / Szczecin
michal.szostak@goldenegg.pl
0 606 956 780
maciejdm1
Newbie
*
Wiadomości: 4


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Maja 25-05-2009, 02:25:03 »

dzieki michal za odpowiedz- ja jestem z Głogowa.bylem u siebie w miescie w agencji kredytowej popytac o rozne rzeczy.powiedziano mi ze moj dochod i zony razem bedzie wynosic ok.5500-6000 netto (wiedza mniej wiecej ile zarabiaja ludzie w mojej pracy bo ostatnio duzo osob ich odwiedza).
na poczatku nie wyjasnilem pewnej sprawy.otóz najpierw chce kupic dzialke i za ok.rok podejme decyzje o budowie domu(pewne sprawy rodzinne  mi sie wyjaśnia)
pan przedstawil mi oferte w której najpierw biore 50000 na zakup dzialki a nastepnie po ok. roku dostalbym kredyt konsolidacyjny na calosc.
rata na 30 lat wynosila cos kolo 2400zl/mies.troche wydalo mi sie duzo.
gdy spytalem o kredyt z doplatami to odpowiedzial mi ze wcale nie bedzie on tanszy.
prosze o jakies rady.moze wziasc kredyt na dzialke (30 lat )a potem ten z doplatami na 20 lat (krótszy okres splat wyzsza rata ale i wyzsze odsetki z czego polowe spolaca panstwo) a po 8 latach szukac tanszego kredytu ? nie wiem czy dobrze kombinuje z tymi odsetkami ale zawsze moge liczyc na Wasze podpowiedzi.
dodam jeszcze ze pan powiedzial mi ze kredytu we frankach nie dostane bo nieruchomosc nie znajduje sie w miejscowosci gdzie jest siedziba gminy.
dzieki z gory za odpowiedz. moze ktos z was ma jakies propozycje ?
pozdrawiam.
Zapisane
grupa_konkret
Jr. Member
**
Wiadomości: 97


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Maja 27-05-2009, 08:32:09 »

Jeśli zaciągniesz teraz kredyt na zakup działki (tego dopłaty nie dotyczą) a za rok chcesz go "konsolidować" to tego nowego dopłaty też nie obejmą. Dla kredytu z dopłatami najlepiej by było, gdybyście kupowali działkę z rozpoczętą budową - taki cel jest wymieniony w ustawie.

Z kredytem we frankach rzeczywiście byłby problem - na 100% wartości transakcji, przy tych dochodach.

przy dochodach rzędu 5500 netto, bez kredytów i innych zobowiązań jest teoretycznie zdolność na kwotę 389 tys w PLN (ale jest to stricte teoretycznie - ostatnio analitycy "lubią" obcinać kwoty kredytów w imię obniżania ryzyka).
Zapisane

monika - doradca finansowy

tel 502-989-706
michal_sz
Newbie
*
Wiadomości: 12


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Maja 27-05-2009, 08:15:59 »

Sam kredyt na działkę w walucie obcej odradzam, jeśli za jakiś czas będziesz planował budowę i zaciąganie kredytu (w tym samym lub innym banku). Odradzam, bo: jest o niego stosunkowo ciężko, mała kwota kredytu (i niewielka różnica w racie), koszt spreadu, a gdy za jakiś czas będzie wchodziło w grę refinanowanie+budowa to jeszcze możesz "naciąć się" na wzrost kursu waluty obcej, co będzie skutkowało większą wówczas kwotą do spłaty niż pożyczyłeś.
Jeśli masz 10% wkładu własnego, całkiem w porządku ofertę ma np. Lukas (dochody powinny przejść na samym zaświadczeniu).
Przy kredycie do 80.000 zł nie ma kosztów za wcześniejszą spłatę.

Pozdrawiam
Zapisane

Michał Szóstak
Goldenegg / Poznań / Szczecin
michal.szostak@goldenegg.pl
0 606 956 780
maciejdm1
Newbie
*
Wiadomości: 4


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Czerwca 02-06-2009, 07:43:19 »

pochodzilem troche po bankach .najlepsze oferty przedstawie jak wszystko skompletuje.
mam pytanie czy biorac teraz kredyt na dzialke bede mial w przyszlosci problem zeby zaciagnac kredyt z doplatami na budowe domu?
Zapisane
michal_sz
Newbie
*
Wiadomości: 12


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Czerwca 02-06-2009, 10:48:26 »

Jeśli spełniasz warunki kredytu preferencyjnego, to posiadanie działki "na kredyt" nie stanowi problemu. Jednak jeśli będziesz planował ubiegać się o kredyt preferencyjny, to będzie musiało to być tak:
wybierasz bank oferujący program Rodzina na swoim (Pekao, Pocztowy, PKO B itp.) i ubiegasz się o kredyt na refinansowanie Twojego kredyt na zakup działki (będzie to kredyt standardowy z oferty danego banku, a nie preferencyjny bo ustawa nie pozwala na refinansowanie takiego zakupu) i wnioskujesz (drugi kredyt) o kredyt preferencyjny na budowę domu.

Pozdrawiam
Zapisane

Michał Szóstak
Goldenegg / Poznań / Szczecin
michal.szostak@goldenegg.pl
0 606 956 780
Strony: [1] Drukuj 
kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: kredyt na zakup dzialki i budowe domu « poprzedni następny »
Skocz do:  

Doradcy finansowi: Kredyty mieszkaniowe   Kredyty gotówkowe   Pożyczki gotówkowe   Kredyty samochodowe   Kredyty refinansowe   Konta bankowe   Ubezpieczenia   Inwestycje   Fundusze europejskie    Kredyty dla firm   Leasing   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Grupa FOREX nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym.

© 2002-2024 Grupa FOREX
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2007, Simple Machines