kredyty forum kredytobiorcy kredyty hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe - złóż wniosek - 16 banków    Kredyty gotówkowe   Konta Osobiste   Konta oszczędnościowe   Konta młodzieżowe   Kredyty konsolidacyjne   Pożyczki hipoteczne   Karty kredytowe   Kredyty samochodowe   Lokaty   Fundusze inwestycyjne   Produkty strukturyzowane   Emerytury   Ubezpieczenieauta   Ubezpieczenia na życie  
Login: Hasło:
Strona główna Szukaj Szukaj Rejestracja
Szukaj doradcy kredytowego   |    Dodaj doradcę

kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty a wpis w Biurze Informacji Kredytowej (BIK)  |  Wątek: Spłacenie rat po terminie. Czy dostane nowy kredyt? « poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Spłacenie rat po terminie. Czy dostane nowy kredyt?  (Przeczytany 18165 razy)
Ania B.
Newbie
*
Wiadomości: 5


Zobacz profil
« : Marca 29-03-2006, 10:06:16 »

Witam,

Kilka lat temu wziełam kredyt gotówkowy. Miałam przejściowe problemy finansowe wiec kilka rat spłaciłam z opóźnieniem kilkudniowym (od 7 do 20 dni).

Obecnie chce się starać o kredyt mieszkaniowy.

Mam pytanie: czy jestem notowana w BIK i czy spóźnienia w spłacie poprzednich rat uniemożliwią mi otrzymanie kredytu.

Nie chce najeść sie wstydu w banku.... POMOCY

Anna
Zapisane
Astor
Newbie
*
Wiadomości: 17


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Marca 29-03-2006, 11:41:36 »

Witam,


Mam pytanie: czy jestem notowana w BIK i czy spóźnienia w spłacie poprzednich rat uniemożliwią mi otrzymanie kredytu.


Jeżeli bierzesz kredyt w banku, to bank wysyła informacje do BIK. Jest to informacja o danych kredytobiorcy, rodzaju kredytu oraz jego wysokości i okresie na jaki został zaciagnięty. Dodatkowo jest informacja o wysokosci raty miesiecznej.

Natomiast czy jest wpis o nieterminowych spłatach to juz zależy od banku. Różne banki wysyłaja taka informacje dla różnych terminów zwłoki.
Np. jedne wysyłaja jak opóźnienie wynosi 15 dni inne powyżej 30 czy 40 dni. To juz zależy od wewnetrznych procedur banku.

Możesz sprawdzić jakie dane są w BIKu. Masz wglad w dane jakie posiada BIK na Twój temat. Złóż wniosek do BIK o udostępnienie informacji na twój temat.

Pozdrawiam
Zapisane
ziut19
Full Member
***
Wiadomości: 163


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Marca 29-03-2006, 09:04:10 »

Teoretycznie: spoznienie do 30 dni, to zadne spoznienie. Powinnas miec status kredytu jako normalny.
Jesli chcesz sie dowiedziec jakie informacje ma BIK na Twoj temat, to wybierz sie do Warszawy, albo zloz wniosek listownie.
Informacje: www.bik.pl
Zapisane

Prosty i drogi kredyt dostaniesz wszedzie.
Dobry, tani i przyjazny tylko u najlepszych:
ziut19@gazeta.pl
Strony: [1] Drukuj 
kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty a wpis w Biurze Informacji Kredytowej (BIK)  |  Wątek: Spłacenie rat po terminie. Czy dostane nowy kredyt? « poprzedni następny »
Skocz do:  

Doradcy finansowi: Kredyty mieszkaniowe   Kredyty gotówkowe   Pożyczki gotówkowe   Kredyty samochodowe   Kredyty refinansowe   Konta bankowe   Ubezpieczenia   Inwestycje   Fundusze europejskie    Kredyty dla firm   Leasing   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Grupa FOREX nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym.

© 2002-2024 Grupa FOREX
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2007, Simple Machines