kredyty forum kredytobiorcy kredyty hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe - złóż wniosek - 16 banków    Kredyty gotówkowe   Konta Osobiste   Konta oszczędnościowe   Konta młodzieżowe   Kredyty konsolidacyjne   Pożyczki hipoteczne   Karty kredytowe   Kredyty samochodowe   Lokaty   Fundusze inwestycyjne   Produkty strukturyzowane   Emerytury   Ubezpieczenieauta   Ubezpieczenia na życie  
Login: Hasło:
Strona główna Szukaj Szukaj Rejestracja
Szukaj doradcy kredytowego   |    Dodaj doradcę

kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty a wpis w Biurze Informacji Kredytowej (BIK)  |  Wątek: zła historia w BIK « poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: zła historia w BIK  (Przeczytany 49360 razy)
azt
Newbie
*
Wiadomości: 1


Zobacz profil Email
« : Marca 21-03-2007, 11:33:47 »

witam

mam taki oto problem:
w 2003 roku został wydany przez sąd nakaz zapłaty, z bankiem została zawarta ugoda na spłate zasądzonej kwoty, kwoty zostały spłacane i sprawa została zamknieta w 2004r.
Dwa tygodnie temu złożyłem wniosek o kredyt i oczywiście odmówiono mi udzielenia kredytu z powodu historii w BIK, gdzie figuruje, iz mam niespłacony kredyt który cały czas jest w egzekucji, co jest nieprawdą. Wystąpiłem o historię do BIK i faktycznie jest klauzula "rachunek w egzekucji"
W związku z tym:
1. co powinienem zrobić aby te dane były aktualne,
2. czy moge dochodzic jakiegoś odszkodowania od banku, który nie dokonał uaktualnienia
3. czy z taka historią mogę dostać wogóle jakis większy kredyt np na samochód czy dom (bo o taki własnie sie starałem i go nie dostałem)

ps
gdy brałem poprzednio ten nieszczęsny kredyt to moja sytacji była zgoła gorsza niz jest dzisiaj, bo mam od 3 lat dobra stała pracę niezłe zarobki i napewno moja zdolnośc kredytowa dzis jest kilka razy lepsza niż wtedy i co?


pozdrawiam
Zapisane
Bankier Amator
Jr. Member
**
Wiadomości: 51


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Marca 22-03-2007, 12:14:18 »

Właścicielem informacji w BIK jest bank który dokonał wpisu.

Teraz powinneś napisać pismo do banku z żadaniem usunięcia wpisu w BIK w zwiazku z zawartą ugoda i całkowitą spłatą zadłużenia.
Najlepiej dołączyc kserokopie ugody do pisma.

Bank powinnien niezwłocznie usunąć wpis w BIKu.
Zapisane
grupa_konkret
Jr. Member
**
Wiadomości: 97


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Marca 22-03-2007, 09:50:00 »

niezupełnie tak ... oczywiście najpierw należy złożyć reklamację do banku, ze nie zaktualizował danych w BIK ... do reklamacji najlepiej dołączyć zaświadczenie lub informacje o zamknięciu kredytu (takie pismo powinien Pan otrzymać po całkowitej spłacie kredytu)

tyle, że BIK ma prawo przetwarzać Pana historię spłat przez okres maksymalnie 7 lat od momentu spłaty całości kredytu ... a wiec historia, czyli zapis "jakości" Pana spłat nie zniknie (tzn najprawdopodobniej nie zniknie - ostatnio miałam sytuację, w której GE money zobowiązał się do usunięcia historii spłat kredytu Klientki w BIK i to zrobił)
Zapisane

monika - doradca finansowy

tel 502-989-706
nescha
Newbie
*
Wiadomości: 1


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Kwietnia 22-04-2009, 04:00:01 »

WITAM.
Ja też mam problem z dostaniem kredytu, jeśli chodzi o BIK - owszem, z własnej głupoty tam trafiłem nie płacąc w terminie zobowiązań. Sprawa co do BIKu to nie 7 a 5 lat widnieje się tam jako nierzetelny klient, co do usunięcia danych z BIKu...nie każdy bank się godzi usunąć dane wcześniej niż przed upływem owych 5 lat - Citibank, pytałem we wszystkich bankach jakie istnieją w Krakowie - żaden nie udzieli kredytu. Po upływie 5 lat można a nawet trzeba żądać wykreślenia danych powołując sie na art 118 kc
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22-04-2009, 04:02:48 wysłane przez nescha » Zapisane
czyszczeniebik.pl
Newbie
*
Wiadomości: 2


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Stycznia 27-01-2011, 12:13:52 »

Usługa Sprawdzenie i czyszczenie BIK oraz innych rejestrach (np. Bankowy Rejestr, KRD), pomoże ustalić stan prawny i ewentualnie wyczyścić negatywne wpisy, które powodują, iż niemal 70% wniosków składanych w bankach kończy się negatywnie. Najczęstszą przyczyną odmowy kredytu lub gorszych warunków są wpisy w rejestrach, o istnieniu których klienci zazwyczaj nawet nie widzą.

Usługa polega na sprawdzeniu stanu prawnego i zgodnie z prawem złożenie wniosku o usunięcie wpisów.

Na czym to polega?

1. Sprawdzimy, dlaczego znalazły się wpisy w rejestrach. Rejestry to kilkanaście , kilkadziesiąt, a czasami nawet kilkaset stron, my przygotujemy dla Państwa jeden czytelny raport.

2. Jeśli będzie taka potrzeba, usuwamy wpisy - w 100 procentach nasze działania kończą się sukcesem.

Załatwimy za Państwa wszystkie formalności - my zajmiemy się Państwa sprawą, aż do skutku!

Dlaczego my?

1. Najpierw - bezpłatnie - analizujemy Państwa sytuację, następnie podejmujemy decyzję, czy możemy Państwa sprawą się zająć.
2. Na każdym etapie otrzymujecie Państwo pełną i rzetelną informację.

Proces czyszczenia BIK

Jeśli zdarzyło się, że nie została zapłacona rata w terminie, jeśli wystąpią chwilowe problemy ze spłatą kredytu lub zapomniano o kilkunastu złotych debetu – już macie Państwo negatywną historię w BIK!!!
Teraz nie można wziąć kredytu, bądź skonsolidować obecnych zobowiązań, bank odmawia kredytu hipotecznego.

Jak wygląda nasza praca?

I ETAP - Ustalamy bank, produkt i ratę przez którą znaleźliście się Państwo w BIK lub innym rejestrze klientów nierzetelnych.

Informacje w BIK zawierające Państwa historię kredytową często sięgają kilkuset stron!!! My zamienimy to dla Państwa w jeden krótki i czytelny raport!

II ETAP - Czyścimy Państwa rejestr BIK, Bankowym Rejestrze Klientów Nierzetelny, KRD Infomonitor i innych bazach

Po ustaleniu instytucji, przez które Państwo dostaliście się do BIK, analizujemy sytuację, sporządzamy i wysyłamy w Państwa imieniu wnioski o wykreślenie negatywnych wpisów (wpisy pozytywne - pozostają), tak aby nie widnieć już jako nierzetelny klient.


III ETAP – Cieszycie się Państwo się dostępem do produktów kredytowych.

Państwa historia w BIK jest już pozytywna i można wreszcie skonsolidować swoje zobowiązania lub otrzymać kredyt hipoteczny na wymarzony dom. Dodatkowo macie Państwo już nieograniczony dostęp do produktów i usług z odroczonym terminem płatności.

Koszty

1. Koszt sprawdzenia rejestru to 0 zł, termin realizacji - ok jednego dnia roboczego od otrzymania raportów z BIK etc. W wyniku sprawdzenia otrzymujecie Państwo czytelny raport.

2. Koszt wyczyszczenia jednego wpisu: 500 zł za jedno zobowiązanie. Przy kilku zobowiązaniach - koszt jest ustalany indywidualnie.

Pytania i odpowiedzi

• Dlaczego jest mi to potrzebne?

Zazwyczaj klienci nie zdają sobie sprawy o tym, że figurują w rejestrach wpisy na ich temat.

Przykład: Wystarczy, iż kiedykolwiek otrzymaliście Państwo w markecie lub pocztą jakąkolwiek bezpłatną kartę kredytową. Często są one "bezpłatne" i z reguły nikt nie kłopocze się przesyłaniem wypowiedzeń itp. - a tymczasem takie karty z najczęściej są bezpłatne przez pierwszy rok, później automatycznie naliczają się niewielkie opłaty. Niespłacone, rosną o odsetki, a wraz nimi informacja o zaległości w rejestrze BIK.

• Kto mógł dokonać wpisów o mnie?

Zgodnie z prawem, każda Banki oraz SKOKi

• Jakie są skutki istnienia wpisów?

Dane na temat klientów banki czerpią z Biura Informacji Kredytowej oraz innych baz wewnętrznych i zewnętrznych. Jeśli istnieje zaległość, system komputerowy banku uzna dłużnika za niesolidnego i wyda odmowna decyzję - na nic nie zda się tłumaczenie, że zaległość była nieświadoma. Nawet jeśli uda się otrzymać czasochłonną akceptację centrali, taki klient może otrzymać droższy kredyt.

• Skąd wziąć raport z BIKu?

Raport możesz odebrać osobiście w Warszawie w BIK S.A. na ul. Postępu 17A lub wysyłając - opłacony - odpowiedni wniosek. W razie potrzeby - pomożemy w zamówieniu niezbędnych raportów.
Raport zazwyczaj jest niezrozumiały, dlatego w ramach usługi otrzymujecie Państwo od nas czytelne zestawienie.
W naszym raporcie znajdują się informacje, jaka instytucja dokonała wpisu, a także czy możemy go wyczyścić.

biuro@usuwaniebik.pl
tel. 68 452 22 16
kom. 662 888 889
Zapisane
specjalista
Newbie
*
Wiadomości: 18

pracownik bankowy


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : Czerwca 22-06-2013, 05:03:28 »

Przy złej historii w BIK szansa na kredyt jest sporo mniejsza.
Zapisane

banki opinie forum
netto
Newbie
*
Wiadomości: 7


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #6 : Października 21-10-2013, 11:00:57 »

No zawaliłeś sobie te sprawy, to teraz nie miej pretensji. Poczekasz kilkanaście lat a historia sama się wyzeruje.
Zapisane
aragz
Newbie
*
Wiadomości: 14



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #7 : Grudnia 21-12-2016, 07:21:51 »

Zawsze istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu bez weryfikacji w bazach BIK - http://www.banki24.com.pl/kredyty-bez-bik/ , wśród firm pożyczkowych istnieje jednak co raz mniej firm które nie sprawdzały by BIKu a te które tego nie robią ani tak weryfikują dane pożyczkobiorców na inne sposoby.. Krajowy Rejestr Długów, BIG Infomonitor, Erif. Trzeba również wiedzieć że te kredyty bez bik najczęściej są nieco wyżej oprocentowane od tych tradycyjnych pożyczek, ponieważ istnieje większe ryzyko nie spłacania rat kredytu. Ta opcja jest więc jakimś rozwiązaniem, ale raczej polecałbym ją tylko tym osobom które mają możliwość szybkiej spłaty takiej pożyczki np. w ciągu kilku miesięcznych rat. Wtedy te koszty nie będą aż tak przerażająco duże.
Zapisane
zachowawczy2
Newbie
*
Wiadomości: 4



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #8 : Sierpnia 08-08-2017, 06:04:10 »

Istnieje jeszcze trochę firm które nie sprawdzają kredytów bez bik http://www.bezbiku.info/, lub podchodzą do nich z przymrużeniem oka, jednak tak naprawdę trzeba czytać umowy i spłacać w wszystko w terminie a nikt nas nie dopisze do baz dłużników.
Zapisane
heniutek
Newbie
*
Wiadomości: 13


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Listopada 07-11-2017, 06:33:01 »

Nie ma problemu, z którym nie można sobie poradzić w tej materii. Najważniejsze, by nie wpaść w spiralę zadłużenia. Na szczęście są serwisy takie jak spiralazadluzenia.pl, gdzie dowiesz się, w jaki sposób mądrze walczyć ze swoimi problemami finansowymi. Samemu sobie poradzić może być trudno, warto poprosić o pomoc specjalistów.
Zapisane
benny
Newbie
*
Wiadomości: 1


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Sierpnia 13-08-2018, 09:58:31 »

Odkąd trafiłem na https://www.upadlosc-kancelaria.pl/jak-sprawdzic-swoje-dlugi-weryfikacja-zadluzenia/ stale monitoruję swoje długi, które kiedyś mi się nazbierały.
Zapisane
ededor
Newbie
*
Wiadomości: 3


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #11 : Września 08-09-2018, 12:03:03 »

No niestety z historią w BIK nie ma co liczyć na kredyt w banku. Jeśli jest to błąd - warto go naprawić. Jeśli nie - zostają chwilówki.
Zapisane
udar13
Newbie
*
Wiadomości: 1


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Września 10-09-2018, 04:16:00 »

Przeczytałem na http://chwilowkiratalne.pl/ że w zasadzie każda chwilówka jest odnotowywana w BIK, jednak nie każdy bank bierze pod uwagę taki wpis jako przesądzający.
Zapisane
deftong
Newbie
*
Wiadomości: 12


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #13 : Czerwca 29-06-2019, 07:47:52 »

W najbliższej rozyszłości każda chwilówka będzie wpisywana do BIK, bo ustawa antylichwiarska będzie tego wymagać. Na stronie https://darmowachwilowka.pl/blog/chwilowki-bez-baz-i-bik-juz-niemozliwe/ omówiono też inne aspekty tego aktu prawnego.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty a wpis w Biurze Informacji Kredytowej (BIK)  |  Wątek: zła historia w BIK « poprzedni następny »
Skocz do:  

Doradcy finansowi: Kredyty mieszkaniowe   Kredyty gotówkowe   Pożyczki gotówkowe   Kredyty samochodowe   Kredyty refinansowe   Konta bankowe   Ubezpieczenia   Inwestycje   Fundusze europejskie    Kredyty dla firm   Leasing   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Grupa FOREX nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym.

© 2002-2024 Grupa FOREX
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2007, Simple Machines