kredyty forum kredytobiorcy kredyty hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe - złóż wniosek - 16 banków    Kredyty gotówkowe   Konta Osobiste   Konta oszczędnościowe   Konta młodzieżowe   Kredyty konsolidacyjne   Pożyczki hipoteczne   Karty kredytowe   Kredyty samochodowe   Lokaty   Fundusze inwestycyjne   Produkty strukturyzowane   Emerytury   Ubezpieczenieauta   Ubezpieczenia na życie  
Login: Hasło:
Strona główna Szukaj Szukaj Rejestracja
Szukaj doradcy kredytowego   |    Dodaj doradcę

kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty samochodowe  |  Wątek: KREDYT NA SAMOCHOD « poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Drukuj
Autor Wątek: KREDYT NA SAMOCHOD  (Przeczytany 126449 razy)
Bankier Amator
Jr. Member
**
Wiadomości: 51


Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : Listopada 28-11-2007, 09:54:00 »

No cóż musze ostro zaprotestować - BANKI nie maja prawa uzależniać kredytu od ubezpieczenia!!!!!!!!!!!!!!

Po pierwsze - bank nie sprzedaje ubezpieczeń - ubezpieczenie to nie jego produkt

Po drugie - bank kalkulując cenę kredytu powinien (i tak było przez dziesiątki lata) wkalkulować takie ryzyko (śmierć kredytobiorcy). Oczywiście bank we własnym zakresie i w ramach redukcji własnego ryzyka może ubezpieczyć się od takiej ewentualności.
Natomiast nie wolno bankom przerzucać w całości ciężaru na kredytobiorce!!!!

Zastanówmy się - to jakie ryzyko prowadzenia dziłalności pozostaje po stronie banku? TYLKO jedno na dzień dzisiejszy - że klient nie spłaci kredytu.

Lada moment banki wymyślą sobie ubezpieczenie i od takiej ewentualności (obecnie wymagają również ubezpieczenia od utraty pracy) i tez każą płacić kredytobiorcy w koszt ubezpieczenia całości.
Wiec niedługo Prowadzenie Banku będzie jedynym biznesem na świecie, który nie posiada żadnego ryzyka!!!

Zresztą Komisja Europejska wezwała banki do dobrowolnego zaprzestania takich praktyk do końca 2008 roku!!!

Zapisane
W?adymir
Full Member
***
Wiadomości: 123


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #61 : Listopada 28-11-2007, 11:01:32 »

No tak...ale w sumie chyba to chodziło o to że kredyty nie są obowiązkowo ubezpieczone...a zdaniem niektórych powinny...zmniejszy to ryzyko przy braniu kredytu zarówno kredytobiorcy jak i banku...
Zapisane
majaaa
Full Member
***
Wiadomości: 148


Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Listopada 29-11-2007, 08:55:59 »

Moim zdaniem to ja jako kredytobiorca powinnam zabiegać o to żeby się zabezpieczyć na wypadek nieprzewidzianych okoliczności. Bank wiadomo nie będzie stratny zbytnio w żadnym przypadku, ale ja przestając spłacać zostaję bez np samochodu czy domu, na który wzięłam kredyt i co wtedy?
Zapisane
rufiooo
Newbie
*
Wiadomości: 1


Zobacz profil
« Odpowiedz #63 : Listopada 29-11-2007, 09:33:25 »

Znalazlem niedawno strone, ktora informuje o kredycie samochodowym. Mozna tu bez zaswiadczenia o zarobkach otrzymac pozyczke do 15000 zl. Poza tym sa informacje o tym na co trzeba zwracac szczegolna uwage kupujac samochod. Wszystko znajdziecie na portalu kredydownia --> http://www.kredytownia.pl/kredyt_samochodowy.html

mam nadzieje ze pomoglem. pzdr
Zapisane
Qba
Jr. Member
**
Wiadomości: 58


Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : Listopada 30-11-2007, 05:11:17 »

Ja bym uważał na takie "instytucje" z doświadczenia wiem, że to zły pomysł! Jedynym sprawdzonym jest bank! Oprocentowanie już nie jest takie duże no i marża również, a w takich "instytucjach" bywa naprawdę różnie, duża liczba haczyków!
Zapisane
kasiulek
Full Member
***
Wiadomości: 169


Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : Grudnia 01-12-2007, 05:33:20 »

Ja bym uważał na takie "instytucje" z doświadczenia wiem, że to zły pomysł! Jedynym sprawdzonym jest bank! Oprocentowanie już nie jest takie duże no i marża również, a w takich "instytucjach" bywa naprawdę różnie, duża liczba haczyków!
tutaj sie zgodze - pozyczanie pieniedzy poza bankiem wchodzi w gre jesli pozycza ci rodzina czy przyjaciele a nie jakas instytucja finansowa. inaczej zawsze konczy sie zle (czytaj drogo) vide Provident i  podobni
Zapisane
Qba
Jr. Member
**
Wiadomości: 58


Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : Grudnia 03-12-2007, 04:52:13 »

Drogo? To wręcz lichwa!! Oni mają takie oprocentowanie, że szkoda słów... tylko ludzie o tym nie wiedzą chyba i biorą od nich pieniądze na potęgę...
Zapisane
kasiulek
Full Member
***
Wiadomości: 169


Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : Grudnia 03-12-2007, 05:00:17 »

Drogo? To wręcz lichwa!! Oni mają takie oprocentowanie, że szkoda słów... tylko ludzie o tym nie wiedzą chyba i biorą od nich pieniądze na potęgę...
wiesz wg mnie jest tak ze tacy ludzie ida do banku dostaja odmowe, tam im mowia ze to np. przez BIK i na tym sie konczy, nie proboja w innych tylko wybieraja te lichwiarskie firmy myslac ze nie ma innej mozliwosci. ja zawsze wszystkim powtarzam - jak odmowa to proboj w kolejnym banku, w koncu w jakims dostaniesz no chyba ze nie pracujesz i nie spacasz innych zobowiazan Język
Zapisane
Qba
Jr. Member
**
Wiadomości: 58


Zobacz profil
« Odpowiedz #68 : Grudnia 04-12-2007, 05:58:28 »

No dobra, ale wracając do tematu to może jakiś Ranking Uśmiech albo doświadczenia, największe plusy...
Zapisane
majaaa
Full Member
***
Wiadomości: 148


Zobacz profil
« Odpowiedz #69 : Grudnia 04-12-2007, 10:17:25 »

Hehe, ranking. Ja zauważyłam że jak ktoś jest zainteresowany to chce wyciągnąć informacje co, jak, gdzie najtaniej, a jak już weźmie taki kredyt to odrazu woda w usta.
Zapisane
kasiulek
Full Member
***
Wiadomości: 169


Zobacz profil
« Odpowiedz #70 : Grudnia 05-12-2007, 06:17:30 »

No dobra, ale wracając do tematu to może jakiś Ranking Uśmiech albo doświadczenia, największe plusy...
ranking samochodowych byl ostatnio w Wyborczej, mam chyba w pracy wersje elektroniczna to moze tutaj wrzuce jutro
Zapisane
W?adymir
Full Member
***
Wiadomości: 123


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #71 : Grudnia 05-12-2007, 09:54:13 »

Jak możesz to z chęcią taki ranking bym zobaczył...
Zapisane
majaaa
Full Member
***
Wiadomości: 148


Zobacz profil
« Odpowiedz #72 : Grudnia 06-12-2007, 10:37:13 »

No rzeczywiście widziałam w biegu, faktycznie w wyborczej. Czy można się w jakikolwiek sposób sugerować tymi rankingami?
Zapisane
Qba
Jr. Member
**
Wiadomości: 58


Zobacz profil
« Odpowiedz #73 : Grudnia 07-12-2007, 08:14:22 »

Mi się wydaje, że można, dużo ludzi ma kredyty w tych czołowych bankach i jak czytam wypowiedzi to nie marudzą, zresztą jak ktoś porówna oferty wMultibanku czy w GE Money to mają zdecydowanie lepsze od innych banków jak na mój gust
Zapisane
majaaa
Full Member
***
Wiadomości: 148


Zobacz profil
« Odpowiedz #74 : Grudnia 07-12-2007, 10:31:25 »

Coś w tym jest, a na pewno najwiarygodniejsze źródło informacji to zadowolony klient, zarówno w sklepie jak banku.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Drukuj 
kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty samochodowe  |  Wątek: KREDYT NA SAMOCHOD « poprzedni następny »
Skocz do:  

Doradcy finansowi: Kredyty mieszkaniowe   Kredyty gotówkowe   Pożyczki gotówkowe   Kredyty samochodowe   Kredyty refinansowe   Konta bankowe   Ubezpieczenia   Inwestycje   Fundusze europejskie    Kredyty dla firm   Leasing   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Grupa FOREX nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym.

© 2002-2024 Grupa FOREX
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2007, Simple Machines