kredyty forum kredytobiorcy kredyty hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe - złóż wniosek - 16 banków    Kredyty gotówkowe   Konta Osobiste   Konta oszczędnościowe   Konta młodzieżowe   Kredyty konsolidacyjne   Pożyczki hipoteczne   Karty kredytowe   Kredyty samochodowe   Lokaty   Fundusze inwestycyjne   Produkty strukturyzowane   Emerytury   Ubezpieczenieauta   Ubezpieczenia na życie  
Login: Hasło:
Strona główna Szukaj Szukaj Rejestracja
Szukaj doradcy kredytowego   |    Dodaj doradcę

kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: jak bank może sprawdzić moje dochody? « poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: jak bank może sprawdzić moje dochody?  (Przeczytany 38263 razy)
ania_23L
Newbie
*
Wiadomości: 2


Zobacz profil
« : Października 04-10-2007, 01:41:54 »

Witam,
Mam pytanko do znających się na rzeczy.
Jak bank może zweryfikować dochody, które podam we wniosku?
Zapisane
grupa_konkret
Jr. Member
**
Wiadomości: 97


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Października 04-10-2007, 06:01:49 »

metoda weryfikacji zależy od tytułu uzyskiwania dochodów (jak zauważył Pan z Multibanku) - jednakże banki, prócz wykonania telefonu do działu kadr (przy zatrudnieniu na etacie) mogą też zażądać zaświadczenia z ZUS o podstawie od, której są odprowadzane składki na ubezpieczenia społeczne (należy wtedy złożyć druk ZZU w ZUSie), dodatkowym narzędziem weryfikacji są wyciągi bankowe Klienta - jeśli wynagrodzenie wpływa na konto - to w wyciągu będzie data i kwota przelewu od pracodawcy. W przypadku działalności gospodarczych banki mogą zażądać zaświadczenia z urzędu skarbowego o wysokości odprowadzonego podatku dochodowego.

oczywiście są udzielane kredyty na tzw. "oświadczenie", ale są one obwarowane wyższym wkładem własnym i oczywiście potwierdza się informacje podawane przez Klienta - w przypadku zatrudnienia - potwierdza się fakt zatrudnienia u danego pracodawcy, a w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej - fakt prowadzenia działalności w urzędzie gminy.

niektóre banki już teraz, by minimalizować ryzyko związane z próbami wyłudzenia weryfikują swoich potencjalnych Klientów przez firmy zewnętrzne (takie jak wywiadownie gospodarcze) - ale nie dotyczy to wszystkich banków i wszystkich klientów.
Zapisane

monika - doradca finansowy

tel 502-989-706
ania_23L
Newbie
*
Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Października 04-10-2007, 07:49:08 »

w sumie to właśnie odpowiedź z grupy_konkret dużo mi dała, dzięki

umowa na czas nieokreślony
zatrudnieni od 3,5 roku
dochody łącznie 3300 netto
kredyt na 30 lat
brak innych obciążeń
zakup mieszkania 100% inwestycji

jaki mogę dostać? kwotę i mniej więcej jaka będzie rata?
« Ostatnia zmiana: Października 04-10-2007, 07:51:30 wysłane przez ania_23L » Zapisane
grupa_konkret
Jr. Member
**
Wiadomości: 97


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Października 04-10-2007, 09:39:36 »

wstępnie mogę powiedzieć, że szacunkowa kwota kredytu, możliwa do uzyskania przy dodatkowych założeniach (uregulowane wojsko, brak dzieci, brak zobowiązań - kredyty, karty kredytowe, zamieszkiwanie w dużym mieście, dobry stan zdrowia, brak ujawnionych w BIK i BRNK zaległości z tytułu poprzednich kredytów, itp) to ok. 350-380 tysięcy złotych na okres 40-50 lat. to jest baaardzo wstępna informacja - wszystko zależy od Klienta i jego oczekiwań, a także planów na przyszłość ... rata w okolicach 1700 - 1900 złotych (w zależności od banku) dla franka szwajcarskiego, w mojej ofercie jest też produkt we frankach z oprocentowaniem 3,67 rocznie, ale tam mają Państwo zdolność na maksymalnie 230 tysiecy złotych i rata wynosić będzie (dla okresu 35 lat) niespełna 1700 złotych.

Jeśli potrzebne są dalsze informacje lub szczegółowa oferta proszę napisać do mnie e-mail na adres porady@porady.vel.pl
Zapisane

monika - doradca finansowy

tel 502-989-706
kasiulek
Full Member
***
Wiadomości: 169


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Października 08-10-2007, 07:51:48 »

Witam,
Mam pytanko do znających się na rzeczy.
Jak bank może zweryfikować dochody, które podam we wniosku?
czasem mozna sie obejsc bez zaswiadczenia o zarobkach. wiele bankow zadowoli sie historia wplywow na nasze konto osobiste. oczywiscie musimy przedstawic wyciag z dosc dlugiego okresu Uśmiech
Zapisane
Olo
Newbie
*
Wiadomości: 44


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Października 10-10-2007, 08:21:32 »

"wiele banków zadowoli się wpłyawmi na konto z dość dugiego okresu " wtedy kredyt hipoteczny bez dokumentowania dochodów ( pit , zaswiadczenie o zarobkach w przypadku etatu ) a to ciekawostka skoro wiele banków to więcej niż dwa wiec podaj choc trzy banki które tak robią ? chyba źle opisałaś co miałaś na myśli Uśmiech ale i tak jestem ciekaw. pozdrawiam
ps za "chwilę" powrócą kredyty na głębę w Dombanku - piekelnie drogie 7,8 w CHF ale zawsze to bez dokumentowania dochodów - w ogóle- bez sprawdzania zatrudnienia bez niczego itp Uśmiech produkt został wycofany w kwietniu 2006 roku a na poczatku 2008 roku powróci 
Zapisane
Barteczek
Full Member
***
Wiadomości: 198


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Listopada 14-11-2007, 06:29:12 »

Tak przy okazji pytania dot. weryfikacji dochodów, chciałbym się dowiedzieć co z przedstawicielami zawodów wolnych? Gdy nie wszystkie dochody są udokumentowane i stać mnie na kredyt ale nie moge tego udowodnić...?
Zapisane
grupa_konkret
Jr. Member
**
Wiadomości: 97


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Listopada 15-11-2007, 06:38:53 »

w przypadku kredytobiorców, którzy wykonują wolny zawód i nie zawsze są w stanie udokumentować dochody lub dochody udokumentowane są mniejsze niż wymagałaby procedura bankowa czasem wystarczy oświadczenie lub skorzystanie ze specjalnego liczenia zdolności kredytowej i nie ma większego problemu z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Oczywiście czasem jest to związane z ustanowieniem dodatkowych zabezpieczeń lub podwyższoną marżą, ale generalnie kredyt można uzyskać.
Zapisane

monika - doradca finansowy

tel 502-989-706
W?adymir
Full Member
***
Wiadomości: 123


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Listopada 15-11-2007, 07:02:42 »

Witam,
Mam pytanko do znających się na rzeczy.
Jak bank może zweryfikować dochody, które podam we wniosku?

Najprościej jak się da...czyli weryfikacja u pracodawcy z którym ma Pan umowę o pracę...
Zapisane
Barteczek
Full Member
***
Wiadomości: 198


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Listopada 16-11-2007, 02:08:04 »

To w takim razie czy orientujecie się, które banki oferują najkorzystniesze oferty dla takich klijentów? (wolne zawody)
Zapisane
mitek
Full Member
***
Wiadomości: 177


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Listopada 17-11-2007, 11:28:55 »

dobre pytanie rowniez jestem ciekawy jak to jest w takich przypadkach z okreslaniem dochodow ?
Zapisane
kasiulek
Full Member
***
Wiadomości: 169


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Listopada 18-11-2007, 04:05:41 »

To w takim razie czy orientujecie się, które banki oferują najkorzystniesze oferty dla takich klijentów? (wolne zawody)
sama pracuje na takiej zasadzie, glownie na umowe agencyjna albo o dzielo. nie wiem jak przy kredytach hipotecznych ale bralam juz rozne kredyty: na meble, komputer, wczasy i nigdy nie bylo problemu. z reguly bank zadowala sie kopiami 3 ostatnich umow, czasem chca kopie PITu z zeszlego roku albo historie wplywow wynagrodzenia na konto osobiste
Zapisane
Barteczek
Full Member
***
Wiadomości: 198


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Listopada 18-11-2007, 06:42:48 »

Z waszych wypowiedzi wnioskuję, że można. Teraz kwestia gdzie najlepsze warunki dają. Co Wy  na to?? Ma ktos jakies doswiadczenie w tym temacie???
Zapisane
W?adymir
Full Member
***
Wiadomości: 123


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Listopada 18-11-2007, 10:10:08 »

I to z reguły wystarcza...Ale czasem jest kłopot w uzyskaniu kredytu...
Zapisane
mitek
Full Member
***
Wiadomości: 177


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Listopada 19-11-2007, 01:43:54 »

W dzisiejszych czasach, taką sytuację mają rzesze ludzi <ja też> więc banki muszą na to iść, tylko, że hm bank chyba będzie chciał taki wyciąg na kredyt na mieszkanie, więcej niż z 3 miesięcy, w końcu to duża kwota... ktoś się orientuję z ilu to może być miesięcy, i co jeżeli zmieniałem pracę ehh
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: jak bank może sprawdzić moje dochody? « poprzedni następny »
Skocz do:  

Doradcy finansowi: Kredyty mieszkaniowe   Kredyty gotówkowe   Pożyczki gotówkowe   Kredyty samochodowe   Kredyty refinansowe   Konta bankowe   Ubezpieczenia   Inwestycje   Fundusze europejskie    Kredyty dla firm   Leasing   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Grupa FOREX nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym.

© 2002-2024 Grupa FOREX
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2007, Simple Machines