kredyty forum kredytobiorcy kredyty hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe - złóż wniosek - 16 banków    Kredyty gotówkowe   Konta Osobiste   Konta oszczędnościowe   Konta młodzieżowe   Kredyty konsolidacyjne   Pożyczki hipoteczne   Karty kredytowe   Kredyty samochodowe   Lokaty   Fundusze inwestycyjne   Produkty strukturyzowane   Emerytury   Ubezpieczenieauta   Ubezpieczenia na życie  
Login: Hasło:
Strona główna Szukaj Szukaj Rejestracja
Szukaj doradcy kredytowego   |    Dodaj doradcę

kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Inne  |  Zakupy ratalne  |  Wątek: Weryfikacja zaświadczeń o zarobkach « poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Weryfikacja zaświadczeń o zarobkach  (Przeczytany 17685 razy)
trv
Newbie
*
Wiadomości: 1


Zobacz profil
« : Października 16-10-2007, 06:34:23 »

Witam,

Mam pytanko na które ktoś może będzie w stanie udzielić mi odpowiedzi:

Muszę w miarę szybko dokonać pewnego zakupu o wysokości około 6000 zł. Z braku takiej gotówki od ręki zostaje mi system ratalny ale jest jeden problem: od tego miesiąca jestem co prawda zatrudniony na umowę na czas nieokreślony ale przez ostatnie 3 miesiące miałem umowę na okres próbny, gdzie na umowie miałem dosyć śmiesznie niskie dochody a zdecydowanie większa część mojej wypłaty przechodziła "pod stołem". Umowa na czas nieokreślony jest już jednak ok.
Na zaświadczeniu o zarobkach muszę wpisać kwotę netto z ostatnich 3 miesięcy, pytanie jak bank może zweryfikować takie informacje? Czy jest to tylko telefon do pracodawcy, czy też może zasięgnąć informacji z ZUS/US? Jaka jest szansa na to, że jak zawyżę (powiedzmy 3 razy) kwotę zarobków w porównaniu do oficjalnych (bo nieoficjalnie właśnie miałem 3 razy więcej niż na umowie) to takie zaświadczenie przejdzie? Z potwierdzeniem u pracodawcy, pod warunkiem oczywiście, że nie zostanie to zweryfikowane w ZUS/US nie będzie problemu. Ze spłatą kredytu problemu oczywiście też by nie było.
Podpowiem jeszcze, że raty byłyby w GE MONEY BANK, a sam system ratalny wygląda w ten sposób, że wpłacam 6% wartości zakupu w punkcie sprzedaży a następnie spłacam 10 rat o łącznej wartości zakupionego sprzętu.
Jest jakaś szansa, że dostane taki kredyt ratalny i że nie sprawdzą tego w jakimś oficjalnym urzędzie? 

Jeśli ktoś byłyby w stanie udzielić rzeczowej odpowiedzi byłbym wdzięczny.
Zapisane
agnieszka
Jr. Member
**
Wiadomości: 88


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Października 16-10-2007, 08:58:17 »

witam
w GE proponuje brdzo dokladnie przeczytac to co jest napiane malym druczkiem. BARDZO DOKŁADNIE!!!! sa dodatkowe prowizje i ukryte koszty:)
natomiast bank bedzie dzwonil do pracodawcy, nie bedzie sprawdzal ZUS-u.
gdyby byly watpliwosci zapraszam do polbanku.
agnieszka
661-916-431
Zapisane

od poc?atku lutego
Wroc?aw,Boles?awiec i okolice
Pawe? Wilas
667-981-796
pawel.wilas@polbankefg.pl

Agnieszka Biernat
661-916-431
agnieszka.biernat@polbankefg.pl


Tr?jmiasto
Andrzej Belka
andrzej.belka@polbankefg.pl
661-916-293
doradca_polbank
Newbie
*
Wiadomości: 34


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Listopada 03-11-2007, 01:13:06 »

To znaczy dokładnie jest tak.
Jeśli jakiemuś analitykowi nie spodoba się kwota na zaświadczeniu to jak najbardziej będzie chciał np potwierdzenie z ZUS o wysokości odprowadzanych składek, ma takie prawo.

I druga najważniejsza rzecz to zawyżenie zarobków na zaświadczeniu jest niejako fałszerstwem, a jak wiadomo fałszerstwa są ścigane Uśmiech

pozdrawiam,
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Inne  |  Zakupy ratalne  |  Wątek: Weryfikacja zaświadczeń o zarobkach « poprzedni następny »
Skocz do:  

Doradcy finansowi: Kredyty mieszkaniowe   Kredyty gotówkowe   Pożyczki gotówkowe   Kredyty samochodowe   Kredyty refinansowe   Konta bankowe   Ubezpieczenia   Inwestycje   Fundusze europejskie    Kredyty dla firm   Leasing   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Grupa FOREX nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym.

© 2002-2024 Grupa FOREX
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2007, Simple Machines