kredyty forum kredytobiorcy kredyty hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe - złóż wniosek - 16 banków    Kredyty gotówkowe   Konta Osobiste   Konta oszczędnościowe   Konta młodzieżowe   Kredyty konsolidacyjne   Pożyczki hipoteczne   Karty kredytowe   Kredyty samochodowe   Lokaty   Fundusze inwestycyjne   Produkty strukturyzowane   Emerytury   Ubezpieczenieauta   Ubezpieczenia na życie  
Login: Hasło:
Strona główna Szukaj Szukaj Rejestracja
Szukaj doradcy kredytowego   |    Dodaj doradcę

kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: w jakim banku moge wziąsc kredyt?? « poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: w jakim banku moge wziąsc kredyt??  (Przeczytany 17268 razy)
natali?ka
Newbie
*
Wiadomości: 3


Zobacz profil
« : Listopada 20-11-2007, 11:39:39 »

wykup mieszkania wojskowego (20.000 zl+ 10.000 remont+ 45000 zl dowolny cel) na 20 lat
mieszkanie po ocenie rzeczoznawcy warte jest okolo 130.000 .
kredytobiorca: emeryt wojskowy, lat 56, wdowiec, brak dzieci na utrzymaniu, emerytura w wysokosci 1850 na rękę
pozytywna opinia w bik ( sporo kredytów splaconych w terminach)
szanowni doradcy co mozecie mi zaproponowac w przypadku tej konkretnej sytacji? realizacja w ciągu max 3 tygodni ( chodzi mi o złozenie wniosku do banku).
pozdr
Zapisane
szymon
Gość
« Odpowiedz #1 : Listopada 21-11-2007, 02:31:57 »

       Kwota na dowolny cel w porównaniu do kwoty na cel mieszkaniowy jest zbyt duża, aby je łączyć. Proponuję następującą opcję, aby uniknąć dodatkowych kosztów:
- wykup mieszkania za gotowkę, i gdy Pani Tata stanie się właścicielem, zaciągnie wtedy pożyczkę hipoteczną, gdzie 100% kwoty można przeznaczyć na dowolny cel

Szczegóły oferty przedstawiają się następująco:

- kwota pożyczki 75 000 PLN, max 70% wartości mieszkania
- oprocentowanie  marża 2,5% + WIBOR 3M 5,35%( wskaźnik niezależny od    banku),czyli rata w PLN 620,35/miesiąc

Do tego dochodzą koszta:
- wycena nieruchomości 300 PLN, płatne dopiero po podpisaniu umowy kredytowej lub doliczane do salda kredytu
- ubezpieczenie na czas wpisu do hipoteki - ok.50 PLN do raty, przez 2-3 miesiące,
- prowizja 1% - jednorazowa opłata za udzielenie kredytu,czyli 750 PLN
- polisa na życie - 15 PLN do raty, malejące wraz z saldem kredytu do spłaty

I to tyle... jest tego dużo, ale koszta są zawsze, tylko niektórzy zręcznie je ukrywają... Jako doradca finansowy nie promuję jednego produktu, ale staram się wybrać najlepszy dla klienta. Proszę dać mi znać co udało się znależć Pani Tacie to będę mógł porównać oferty i ewentualnie doradzić... jestem dostępny pod szymon.orzlowski@expander.pl 
No i przedstawiona oferta dotyczy banku Millennium.

 
Zapisane
natali?ka
Newbie
*
Wiadomości: 3


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Listopada 22-11-2007, 04:40:12 »

 dobrze byloby znalęzc taką ofertę gzie wilk syty i owca cala.
niestety mimo ze wykup mieszkania to suma 20.000 to i tak nie ma takiej kwoty. jesli zaciągnie kredyt hipoteczny na wykup ( wspomniane 20.000) to nie będzie remontu i pozostalych wolnych środków...... no i napewno wtedy nie dostanie pozyczki hipotecznej.
czy są jakieś jeszcze propozycje?Co?
Zapisane
grupa_konkret
Jr. Member
**
Wiadomości: 97


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Listopada 22-11-2007, 07:15:13 »

oczywiście, że są inne możliwości niż millennium Chichot zresztą ja nie widzę powodu, dla którego Pani Tata miałby zrobić wykup za gotówkę i starać się o pożyczkę ... w millennium można dowolnie łączyć cele kredytu (każda kwota przeznaczona na zakup lub remont ma niższą marżę niż standardowa pożyczka hipoteczna - marża jest średnią ważoną). Oczywiście oferta millennium jest jedną z najtańszych na rynku ... niemniej czas 3 tygodni to bariera raczej nie do pokonania dla millennium

mogę zaproponować dombank (kredyt standardowy - rata w złotówkach 740, we franku 585) lub metrobank  (uruchomienie w ciągu max 2 tygodni - kredyt tzw. "pomostowy" do czasu aż np. millennium udzieli kredytu) lub inne rozwiązanie, ale to już rozmowa bardziej o Państwa oczekiwaniach. Jeśli są Państwo zainteresowani to ja oczywiście służę pomocą.
Zapisane

monika - doradca finansowy

tel 502-989-706
Olo
Newbie
*
Wiadomości: 44


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Listopada 22-11-2007, 07:19:19 »

popieram grupę_konkret choć szkoda że kilka osób na forum widzi rozwiązanie tylko przez pryzmat swojego banku a to zdaje się jest forum doradzania a nie sprzedawania swojego banku
Zapisane
ziut19
Full Member
***
Wiadomości: 163


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Listopada 22-11-2007, 11:24:43 »

A przy Metrobanku warto tez dokladnie zapytac o lokalizacje nieruchomosci, bo tam moze byc to spory problem.
Zapisane

Prosty i drogi kredyt dostaniesz wszedzie.
Dobry, tani i przyjazny tylko u najlepszych:
ziut19@gazeta.pl
szymon
Gość
« Odpowiedz #6 : Listopada 23-11-2007, 01:26:18 »

Broniąc opcji z 20 000 środków własnych, uważam, że warto trochę pokombinować, żeby w pośpiechu nie wplątać się w kredyt, który będzie się nam odbijał czkawką przez kolejnych 15 lat spłacania..., a tak na marginesie jakie są warunki wcześniejszej spłaty w DOM banku, bo z tego co widziałem ostatnio, to chyba ciężko się z takiego kredytu wyplatać;-)?
Co do doradzania przez pryzmat własnego banku, to tak się akurat składa, że nie pracuję w Millennium..
Pozdrawiam forumowiczów
Zapisane
aurora
Newbie
*
Wiadomości: 47


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Listopada 23-11-2007, 01:30:06 »

z tego co mi wiadomo to jest mozliwosc tez w innych bankach wziecia kredytu hipotecznego na wykup mieszkania oraz podwyzszenia tej kwoty o pieniadze przeaznaczone na remont np w GE...tylko nie wiem czy przyznaja az tak wysoko kwote na dowolny cel...mysle,ze warto to spr w oddziale tego banku...
Zapisane
Barteczek
Full Member
***
Wiadomości: 198


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Listopada 23-11-2007, 06:24:24 »

Z tego co wiem to można u nich(GE) wziąć kredyt hipoteczny z przeznaczeniem na więcej niż jeden cel. Cele te są raczej sprecyzowane ale wykup mieszkania, a do tego jego późniejsze wykończenie napewno się w nim  mieści.
Zapisane
grupa_konkret
Jr. Member
**
Wiadomości: 97


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Listopada 23-11-2007, 09:01:17 »

dla wyjaśnienia: łączenie celów występuje także w : Polbanku, Fortisie, PKO BP, PeKaO, Nordea, Kredyt Bank, BGŻ, BPH ... i całej masie jeszcze innych --> jak napisałam wcześniej kwestia oczekiwań Klienta - w tej sytuacji problemem jest czas - 3 tygodnie to troszkę mało, ale jak będzie kompletny wniosek to można dać radę Uśmiech

metro wpadło mi do głowy z uwagi na "kredyt pomostowy" - jest udzielany na 2 miesiące (czyli na czas ubiegania się o kredyt w innym banku) i jego oprocentowanie nie zawiera marży (czyli oprocentowanie to sam WIBOR lub LIBOR) - co więcej można go zrefinansować bez kosztów w innych bankach, więc to rozwiązanie często bywa wykorzystywane jako tzw. "koło ratunkowe"

Zapisane

monika - doradca finansowy

tel 502-989-706
specjalistadskredytow
Newbie
*
Wiadomości: 11


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Listopada 23-11-2007, 09:12:11 »

mozna skorzystac z pozyczki hipotecznej na dowolny cel.
jesli jest komplet dokumentow i wszystko ok jak przedstawiono to mozna to zamknac w tydzien
jesli jest Pani zainteresowana prosze o kontakt-chetnie pomoge
mls@toya.net.pl
Zapisane
Olo
Newbie
*
Wiadomości: 44


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Listopada 23-11-2007, 10:55:37 »

do Szymona :
dobrze słyszałeś o prowizji za wcześniejszą spłatę w Dombanku, jest straszna bo stosują wzór który krzywdzi klienta choć można sobie wynegocjować brak prowizji wszystko zależy od osoby która kieruje kredytem.
Zapisane
szymon
Gość
« Odpowiedz #12 : Listopada 23-11-2007, 11:08:49 »

do Olo,
czyli nic się nie zmieniło:-), dzięki za info
Zapisane
aurora
Newbie
*
Wiadomości: 47


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Listopada 24-11-2007, 01:06:19 »

skoro w DomBanku placi sie wysoka prowizje za wczesniejsza splate kredytu, to moze ktos pptrafilby wskazac banki gdzie mozna to zrobic bezplatnie lub doplacajac do tego nizsza kwote prowizji??
Zapisane
szymon
Gość
« Odpowiedz #14 : Listopada 24-11-2007, 01:31:38 »

większość banków... np.
mBank - bezpłatnie
Millennium - przez 3 lata 2%
Fortis - 3 lata 1,5%
BZ WBK - bezpłatnie...

Przy Millennium i Fortisie kwota nadpłaty wolna od prowizji to odpowiednio 30% i 15% kwoty kredytu
szymon.orzlowski@expander.pl
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: w jakim banku moge wziąsc kredyt?? « poprzedni następny »
Skocz do:  

Doradcy finansowi: Kredyty mieszkaniowe   Kredyty gotówkowe   Pożyczki gotówkowe   Kredyty samochodowe   Kredyty refinansowe   Konta bankowe   Ubezpieczenia   Inwestycje   Fundusze europejskie    Kredyty dla firm   Leasing   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Grupa FOREX nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym.

© 2002-2024 Grupa FOREX
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2007, Simple Machines