kredyty forum kredytobiorcy kredyty hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe - złóż wniosek - 16 banków    Kredyty gotówkowe   Konta Osobiste   Konta oszczędnościowe   Konta młodzieżowe   Kredyty konsolidacyjne   Pożyczki hipoteczne   Karty kredytowe   Kredyty samochodowe   Lokaty   Fundusze inwestycyjne   Produkty strukturyzowane   Emerytury   Ubezpieczenieauta   Ubezpieczenia na życie  
Login: Hasło:
Strona główna Szukaj Szukaj Rejestracja
Szukaj doradcy kredytowego   |    Dodaj doradcę

kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: Refinansowanie kredytu mieszkaniowego « poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Refinansowanie kredytu mieszkaniowego  (Przeczytany 35791 razy)
Barteczek
Full Member
***
Wiadomości: 198


Zobacz profil
« : Grudnia 15-12-2007, 07:20:28 »

Czy w ogóle warto? Jakie banki oferują najlepsze warunki??
Zapisane
mitek
Full Member
***
Wiadomości: 177


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Grudnia 16-12-2007, 01:24:11 »

hm..czy warto ...no wiadomo ze jesli mamy zaciagac kredyt na inny kredyt to musimy miec taka sytuacje aby bylo to potrzebne takie jest mojje zdanei Uśmiech

a patrzyles juz moze oferte  jakichs bankow na ten temat ?
Zapisane
Barteczek
Full Member
***
Wiadomości: 198


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Grudnia 16-12-2007, 07:01:24 »

Widziałem ofertę w GE, całkiem sensowna. Jak pisałem w innym temacie, refinansowany kredyt trzeba spłacać już co najmniej 12 miesięcy. Ale myślę, że decyzję o refinansowaniu podejmuje się po raczej dłuższym czasie. Może się to okazać opłacalne bo pozwoli np. obniżyć wysokość rat, bo uzyska się atrakcyjniejsze oprocentowanie.
Zapisane
mitek
Full Member
***
Wiadomości: 177


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Grudnia 17-12-2007, 08:58:35 »

brzmi niezle, a uwazasz ze nie wychodze wtedy wyzsza wartosc wczesneijszego kredytu ?
Zapisane
aurora
Newbie
*
Wiadomości: 47


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Grudnia 19-12-2007, 04:50:41 »

nie rouzmiem...jak moze byc wyjsc wyzsza wartosc wczesniejszego kredytu??jesli w umowie masz zapewniona bezplatne wczesneijsza splate kredytu to chyba nie powinno byc problemu...a czy w GE moge wziasc wyzsza kwote niz jest mi potrzebna na splate??
Zapisane
Barteczek
Full Member
***
Wiadomości: 198


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Grudnia 19-12-2007, 06:38:12 »

Tego dokładnie nie wiem, musiała byś zadzwonić lub zapytać się w banku. Ale z tego co wyczytałęm na ich stronie to "Dodatkowo Klient może wnioskować o kredyt na inne cele. "
Zapisane
mitek
Full Member
***
Wiadomości: 177


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Grudnia 20-12-2007, 06:51:59 »

hm..no jesli jest tak to rzeczywisice bez sensu bylo moje pytanie ... ale grunt ze  rozjasnilem moje pojecie o tym Uśmiech
Zapisane
doradzamgd
Newbie
*
Wiadomości: 11


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Grudnia 24-12-2007, 04:23:06 »

refinansowanie szczegolnie kredytów we frankach nie jest zupelnie oplacalne.

Z prostej przyczyny jest to zaciagniecie nowego kredytu na splate starego.

Prosze zauwazyc jaki kurs byl kilka lat temu a jaki dzis i w zwiazku z tym jaka kwote franka bedziemy zaciagac. do datkowo spread.

Poza tym tez nalezy zwrocic uwage czy przeniesienie nie wiaze sie z kolejna prowizja i w koncu czy  refinansowanie z doborem srodkow, czy  tez konsolidacja innych zobowiazan to kredyt na tych samych warunkach, co kredyt mieszkaniowy, najczesciej nie, bo wiaze sie z podwyzszona marza.

Druga sprawa, czy bank refiansuje do wysokosci pierwotnego zadluzenia , czy tez do kwoty zadluzenia na dzien zlozenia wniosku.

A nizsza rata wiaze sie z tym, ze kredyt znowu jest udzielany na 30 lat, dluzsza splata obniza kwote raty a nie koszt kredytu. Szczegolnie "ulga" jest odczuwalna kiedy trafimy do banku gdzie kredytowanie zostanie wydluzone do 40lat a nawet i dluzej.

Dlatego naprawde nalezy sie zapoznac z oferta banku a nie ulegac nizszym ratom.
Zapisane
kasiulek
Full Member
***
Wiadomości: 169


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Grudnia 24-12-2007, 06:39:45 »

Szczegolnie "ulga" jest odczuwalna kiedy trafimy do banku gdzie kredytowanie zostanie wydluzone do 40lat a nawet i dluzej.
no tak, tyle ze rzeczywisty koszt kredytu bedzie znaczaco wyzszy, w koncu kredyt bedziemy splacac co najmniej 10 lat dluzej...
Zapisane
grupa_konkret
Jr. Member
**
Wiadomości: 97


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Grudnia 30-12-2007, 07:47:49 »

refinansowanie kredytu ma sens w kilku przypadkach:

a) gdy pierwotny kredyt był zaciągany w walucie obcej (franki), po kursie np. 2,80 --> jeśli założymy, że pozostało nam obecnie do spłaty 100 tysięcy franków to nasz zysk na tej operacji wynosi (2,80 - 2,20)*100.000, czyli 60 000 PLN, przy założeniu, że obecny kurs spłaty to 2,20 PLN i Klient pozostanie przy złotówkach po refinansowaniu i nie ma prowizji za wcześniejszą spłatę Uśmiech

b) gdy spłacamy kredyt od jakiegoś czasu (9 miesiecy w dombanku, 12 w millennium, 18 w mbanku i multi, a 24 w polbanku) i chcemy albo uzyskać kwotę wyższą niż pozostała nam obecnie do spłaty, albo zamierzamy obniżyć wysokość spłacanych rat --> w niektórych przypadkach jest możliwość skorzystania z różnych uproszczeń polegających np. na zaniechaniu badania zdolności kredytowej pod warunkiem terminowego regulowania zobowiązania, które podlega refinansowaniu

c) dotychczasowa współpraca z bankiem nie układa się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli (np. obsługa posprzedażowa jest fatalna, wciąż dzwonią pracownicy z banku i coś chcą, lub po prostu w miejscowości, w której mieszkamy nie ma placówki bankowej i odległość jest dla nas problemem)

w każdym przypadku polecam konsultację z doradcą finansowym, który przeliczy i wyjaśni czy opłaca się kredyt refinansować już teraz czy lepiej poczekać jeszcze kilka miesięcy
Zapisane

monika - doradca finansowy

tel 502-989-706
Romano
Jr. Member
**
Wiadomości: 64


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Stycznia 13-01-2008, 04:19:24 »

co do refinansowania kredytu we CHF sie zgodze nie jest to oplacalne, ale np splacanie kredytu mieszkaniowego, czy tez zaciagnietego na prowadzenie dzialalnosci, ktory jest dla nas mocno uciazliwy, z powodu gorszych warunow umowy kredytowej, wtedy moim zdaniem warto refinansowac kredyt na lepsze warunki
Zapisane
Barteczek
Full Member
***
Wiadomości: 198


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Stycznia 13-01-2008, 06:36:41 »

Czytajac rozne opinnie sam dochodze do wniosku, ze refinansowanie jest zawsze kozystne wtedy kiedy jakos poprawia warunki splaty..
Zapisane
mitek
Full Member
***
Wiadomości: 177


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Stycznia 13-01-2008, 10:34:01 »

wydaje mi sie ze po to zostalo to stworzone Uśmiech
Zapisane
Koraa
Newbie
*
Wiadomości: 27


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Stycznia 15-01-2008, 10:50:52 »

A jakie sa opłaty w przypadku refinansowania kredytu??
Zapisane
Barteczek
Full Member
***
Wiadomości: 198


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Stycznia 16-01-2008, 02:15:37 »

Nie wiem jak jest w innych bankach ale zapoznałem się z ofertą to GEmoney. I tak np. u nich nie płacimy prowizji, a oplaty jakie sa to chyba oplata za wycene i ubezpieczenie pomostowe. Warto jednak sprawdzic samemu, bo moglem o czyms zapomniec.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: Refinansowanie kredytu mieszkaniowego « poprzedni następny »
Skocz do:  

Doradcy finansowi: Kredyty mieszkaniowe   Kredyty gotówkowe   Pożyczki gotówkowe   Kredyty samochodowe   Kredyty refinansowe   Konta bankowe   Ubezpieczenia   Inwestycje   Fundusze europejskie    Kredyty dla firm   Leasing   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Grupa FOREX nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym.

© 2002-2024 Grupa FOREX
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2007, Simple Machines