kredyty forum kredytobiorcy kredyty hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe - złóż wniosek - 16 banków    Kredyty gotówkowe   Konta Osobiste   Konta oszczędnościowe   Konta młodzieżowe   Kredyty konsolidacyjne   Pożyczki hipoteczne   Karty kredytowe   Kredyty samochodowe   Lokaty   Fundusze inwestycyjne   Produkty strukturyzowane   Emerytury   Ubezpieczenieauta   Ubezpieczenia na życie  
Login: Hasło:
Strona główna Szukaj Szukaj Rejestracja
Szukaj doradcy kredytowego   |    Dodaj doradcę

kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: Zdolność?- odwieczne pytania.... « poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Zdolność?- odwieczne pytania....  (Przeczytany 12467 razy)
hejsokoly
Newbie
*
Wiadomości: 24


Zobacz profil
« : Marca 24-03-2008, 01:11:33 »

Chciałam zapytać o moją zdolność kredytową.
W tej chwili posiadam kredyt na mieszkanie około 59 000 jeszcze 11 lat
spłacania. Mieszkanie 48 m2 Warszawa Mokotów – Mieszkanie rzeczoznawca wycenił
na 330 000.

Zarobki: 7200 brutto miesięcznie
Czynsz: 450 PLN
Telefon 160 PLN

Kart kredytowych itd. nie posiadam.
Samochodu obecnie nie posiadam.
Panna, 1 dziecko.

Proszę o podanie informacji:

1 jaką zdolność kredytową posiadam oraz
2 o informację czy mogę liczyć na ewentualną konsolidację kredytów (obecny +
ewentualnie najlepszą ofertę przy założeniu dobrej zdolności kredytowej i
zakupie 2 mieszkania).
czekam na odpowiedzi doradców konkretne

Proszę nie pisać- proszę o kontakt i wstawiać reklamę..... kto udzieli odpowiedzi z tym się spotkam.
Zapisane
Ganesa
Newbie
*
Wiadomości: 5


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Marca 24-03-2008, 04:30:02 »

Witam Serdecznie!
Szanowna Pani, dokładne wyliczenia przedstawię  Pani wieczorem, ale aby były one bardziej wiarygodne niezbędny będzie do tego Pani wiek, ponieważ bez tego nie wiem na jaki okres liczyć zdolność. Z postu zrozumiałem, że oprócz kredytu mieszkaniowego nie posiada Pani innych kredytów.

Co do punku 2 to z punku to jest to troszkę skomplikowane. Oczywiście istnieje kilka rozwiązań, ale ich atrakcyjność uzależniona jest od tego , co chce Pani osiągnąć. Jeśli Pani celem jest zwolnienie obecnej hipoteki i przeniesienie całości zabezpieczenia na nową hipotekę (mieszkanie, które ewentualnie Pani kupi), to takie rozwiązanie jest praktycznie nie realne. Pozostaje więc opcja refinansowania kredytu obecnego i zaciągnięcia nowego kredytu w tym samym banku na zakup nowej nieruchomości. W sensie formalnym posiada Pani wówczas obciążone dwie hipoteki, ale daje to dodatkowy atut do negocjowania z bankiem warunków kredytowych (całość zabezpieczenia istotnie przekracza kwotę kredytu) dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje możliwość obniżenia marży banku do poziomu poniżej 1%.

Pozdrawiam

Zapisane
Olo
Newbie
*
Wiadomości: 44


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Marca 24-03-2008, 06:33:40 »

Jeżeli frank to refinans obecnego kredytu plus dobranie na inną nieruchomość hipoteka kaucyjna łączna do kwoty 170 % nowego kredytu mieszkanie nowe na LTV 100 % do kwoty 500 tys pln pozdr
Zapisane
Ganesa
Newbie
*
Wiadomości: 5


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Marca 24-03-2008, 10:19:27 »

Witam!
Przesyłam moje wstępne wyliczenia.
Przyjąłem następujące założenia:
 - okres kredytowania      - 30 lat
 - raty równe
 - brak dodatkowych obciążeń
 - zarobki netto 4 700
Przedstawię ofertę trzech banków zarówno w pln jak i w chf. Oczywiście jeśli te opcje nie będą dla Pani satysfakcjonujące możemy szukać innych rozwiązań.

1) Nordea Bank(pln)
 - max. zdolność             - 438 000
 - rata                             - 2 800

2) Nordea Bank(chf)
 - max. zdolność             - 395 000
 - rata                             - 2 000

3) Millennium(pln)
 - max. zdolność             - 500 000
 - rata                             - 3 300

3) Millennium(chf)
 - max. zdolność             - 420 000
 - rata                             - 2 150

4) Pekao s.a.
 - max. zdolność             - 428 000
 - rata                             - 2 700

Zastrzegam, że wysokości rat są orientacyjne i zależą od wyniku negocjacji cenowych z bankiem, dodatkowych ubezpieczeń itp.

Pozdrawiam
Michał Ogłaza
Doradca Kredytowy
508-388-277
michal.oglaza@ganesa.com.pl
Zapisane
mariuszbierdzio
Newbie
*
Wiadomości: 6


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Marca 26-03-2008, 09:20:09 »

Zdolność kredytowa ok 400 000 w CHF ( MultiBank) - bez uwzgledniania raty za skredyt obecny
Mariusz Bierdzio
mbierdzio@o2.pl
mariusz.bierzdio@mutlibank.pl
Zapisane
doradca_kredyt
Newbie
*
Wiadomości: 9


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Kwietnia 04-04-2008, 01:50:31 »

Witam,



Jestem przedstawicielką Polbank EFG i zaprezentuję Pani naszą propozycję,

Zdolność kredytowa przy konsolidacji 501 800zł w kredycie branym w CHF lub 406 000 zł w PLN
Zdolność kredytowa bez konsolidacji 442 000 zł w CHF i 358 000 zł w PLN


Wartość mieszkania 380 000 zł wobec czego może Pani dostać kredyt do 100 % wartości mieszkania.
Rata dla kredytu w CHF 380 000 zł ====> 712 CHF ( około 1580 zł ) w PLN =====> 2389 zł


****Brak opłaty za rzeczoznawcę ( ponieważ jest to osoba znajoma, można zlecić jej oszacowanie wartości mieszkania na trochę więcej )
****Brak opłaty za rozpatrzenie wniosku

****AKCEPTUJEMY DOCHODY Z RÓŻNYCH ŹRÓDEŁ
****Nie wymagamy ubezpieczenia niskiego wkładu własnego


Karolina Łuniewska
 
tel. 667 992 544
Zapisane

Karolina ?uniewska

Specjalista ds. Sprzeda?y

POLBANK EFG

tel. 667 992 544

e-mail:karolina.luniewska@polbankefg.pl

BIURO REGIONU SPRZEDA?Y

WARSZAWA UL ?NIADECKICH 17
nikodem1
Newbie
*
Wiadomości: 15


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Kwietnia 26-04-2008, 08:14:06 »

Jeżlei masz taki problem, to mysle ze na forum mozna snuc tylko domysły i sluchać kolejnych niekompetentnych rad.Moim zdaniem powinienes wybrac sie do banku i tam sparwdzic swoja zdolność.Np. w BZWBK juz w 15 minut bank na podstawie informacji  o Tobie (imię, nazwisko, PESEL, m. zamieszkania itp.) podstawowych informacjach o Twoim dochodach i kredytach/ratach miesięcznych/alimentach oraz strukturze transakcji - wartość nieruchomości - przewidywanej, oraz wkładz własnym otrzymujesz informacje o statusie decyzji.To najprostszy i najrozsadniejszy sposób.
Zapisane
KredytyFinanse
Newbie
*
Wiadomości: 7


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : Maja 03-05-2008, 12:07:34 »

Takie czasy:) juz nie musisz szukac odpowiedniego Banku....To Bank szuka Ciebie klienta.To co podal uzytkownik powyzej w PL jest "nowoscią" mozna tak powiedziec.Zasada podobna do aukcji....zlecasz usluge i czekasz kto zaoferuje ją po najkorzystniejszcyh warunkach Mrugnięcie Czego chciec wiecej? Szok

www.igotowka.pl
Zapisane

www.PlacowkaBankowa.pl

SENSIMO Liczbiński Łukasz porady finansowe kredyty pozyczki


www.PlacowkaBankowa.pl
ziut19
Full Member
***
Wiadomości: 163


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #8 : Maja 04-05-2008, 12:34:25 »

Zastanawiam sie czy macie jakies praktyczne doswiadczenia z aukcjami kredytowymi. Bo mam wrazenie, ze nie.
Oferta podana przez banki ma sie w 99% nijak do tego co okazuje sie w praktyce. Przede wszystkim dlatego, ze dane podane przez kredytobiorce bardzo mijaja sie z prawda. Nie wiem czy to formularze na stronach sa zbyt skomplikowane/ubogie, czy tez sama formula aukcji w ten sposob jest skonstruowana.
Przyklad: aukcjekredytowe.pl bank podaje jedynie proponowana przez siebie siatke marz. Bez wzgledu czy klient ma zdolnosc kredytowa czy nie.
Najdokladniejszym na dzien dzisiejszy portalem jest latarniafinansowa.pl . Te aukcje polecam. Daja bankowi szanse wykazania sie. Tam naprawde szyta jest oferta na miare mozliwosci i potrzeb klienta.
Zapisane

Prosty i drogi kredyt dostaniesz wszedzie.
Dobry, tani i przyjazny tylko u najlepszych:
ziut19@gazeta.pl
Strony: [1] Drukuj 
kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: Zdolność?- odwieczne pytania.... « poprzedni następny »
Skocz do:  

Doradcy finansowi: Kredyty mieszkaniowe   Kredyty gotówkowe   Pożyczki gotówkowe   Kredyty samochodowe   Kredyty refinansowe   Konta bankowe   Ubezpieczenia   Inwestycje   Fundusze europejskie    Kredyty dla firm   Leasing   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Grupa FOREX nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym.

© 2002-2024 Grupa FOREX
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2007, Simple Machines