kredyty forum kredytobiorcy kredyty hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe - złóż wniosek - 16 banków    Kredyty gotówkowe   Konta Osobiste   Konta oszczędnościowe   Konta młodzieżowe   Kredyty konsolidacyjne   Pożyczki hipoteczne   Karty kredytowe   Kredyty samochodowe   Lokaty   Fundusze inwestycyjne   Produkty strukturyzowane   Emerytury   Ubezpieczenieauta   Ubezpieczenia na życie  
Login: Hasło:
Strona główna Szukaj Szukaj Rejestracja
Szukaj doradcy kredytowego   |    Dodaj doradcę

kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: nasza zdolnosc kredytowa « poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: nasza zdolnosc kredytowa  (Przeczytany 80765 razy)
true_ann
Newbie
*
Wiadomości: 25


Zobacz profil Email
« : Stycznia 05-01-2008, 10:14:59 »

Witam,
Zastanawiamy sie wlasnie z mezem czy stac nas na cokolwiek..
Jestesmy od pol roku malzenstwem, mieszkamy w Warszawie (ale zameldowani u rodzicow). Mamy po 22 lata.
Ja: zarobki pensja 3000 zl brutto (podwyzka styczniowa), umowa na czas nieokreslony od grudnia 2007, w tej samej firmie od 2005
Maz: uregulowany stosunek do sluzby wojskowej, od 4 miesiecy na umowie zlecenie, 2600 brutto+100-200zl miesiecznie prowizji, na umowe zlecenie, wczesniej umowa na czas nieokreslony za ok 1500 zl, z tym ze prawie polowa nieudokumentowana

Maz ma na koncie uruchomiony kredy odnawialny na 3000zl, ale nie korzystalismy z niego zbyt czesto i nie naciagalismy na wiecej niz 600zl, od kilku miesiecy bez zadluzenia i bez iwiekszych oszczednosci rowniez.
Najwieksze miesieczne zobowiazanie to oplaty za studia razem jakies.. 750 zl. Czy bank bedzie to bral pod uwage? Bedzie sprawdzal wyciagi bankowe?
Chcielibysmy kupic mieszkanie w Pruszkowie lub w Warszawie (byc moze przez agencje) takie ktore umozliwi nam zamieszkanie w nim bez wiekszych remontow.

Prosze o wyrok Mrugnięcie Pewnie napiszecie- skonczcie studia, ale wynajem to teraz zadna oszczednosc, wrecz przeciwnie. Pomyslelismy zeby do konca studiow wynajmowac pokoj w mieszkanku, tak aby raty nas nie zabily, ale tego przeciez bank nie wezmie pod uwage...
Zapisane
mitek
Full Member
***
Wiadomości: 177


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Stycznia 05-01-2008, 10:12:05 »

ja bym prponowal przejsc sie do paru bankow ktore podejmuja szybkie decyzje i poprosic o wstepna ocene Twoich zdolnosci finansowych na poczatyek polecilbym moze GE bo maja szybkie decyzje i dosyc elastycznie podchodza do klienta potem do tego dolozylbym jeszcze ze dwa jakies banki zeby porownac ich decyzje i wtedy bedziesz mial oglad na cala sytuacje...wrazie czego zawsze mozesz korzystac ze wspolkredytobiorcy....
Zapisane
ziut19
Full Member
***
Wiadomości: 163


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Stycznia 06-01-2008, 12:36:23 »

Maz: uregulowany stosunek do sluzby wojskowej, od 4 miesiecy na umowie zlecenie, 2600 brutto+100-200zl miesiecznie prowizji, na umowe zlecenie, wczesniej umowa na czas nieokreslony za ok 1500 zl, z tym ze prawie polowa nieudokumentowana
Umowa zlecenie jest w tej samej firmie co umowa o prace? Jesli tak, to jest szansa, jesli nie, to czarno to widze. Musi minac przynajmniej 6 miesiecy.
I w przypadku umowy zlecenie na pewno nie GE.
Wybaczcie, ale prosze o troche obiektywizmu.
Zapisane

Prosty i drogi kredyt dostaniesz wszedzie.
Dobry, tani i przyjazny tylko u najlepszych:
ziut19@gazeta.pl
Barteczek
Full Member
***
Wiadomości: 198


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Stycznia 06-01-2008, 06:58:14 »

Hmm a może warto pomyśleć o poproszeniu rodziców o pomoc... Mogliby być waszymi współkredytobiorcami, co zwiększyło by waszą zdolność kredytową. Dobry pomysł??
Zapisane
true_ann
Newbie
*
Wiadomości: 25


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Stycznia 07-01-2008, 05:47:23 »

niestety, na pomoc rodzicow nie mozemy liczyc Smutny
jutro mam spotkanie z doradca Open Finance, zobaczymy co nam powie...
Zapisane
mitek
Full Member
***
Wiadomości: 177


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Stycznia 07-01-2008, 06:28:51 »

hm...staralem sie obiektywnie podpowiedziecc po prostu slyszalem ze podchodza dosyc elastycznie do zarobkow ale fachowo sie nie znam wiec przytakne =]

ciekaw jestem zatem co poleca ci doradcy.....
Zapisane
true_ann
Newbie
*
Wiadomości: 25


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Stycznia 07-01-2008, 07:34:22 »

ja tez jestem ciekawa i obiecuje jutro zdac relacje Mrugnięcie ale juz na dzien dobry powiedziano mezowi ze umowa-zlecenie musi byc na min 6 miesiecy.. ale w sumie nam sie az nie spieszy (pomijajac jedna oferte mieszkania w Piastowie), a jego umowa nie jest przedluzana co miesiac tylko podpisana do pazdziernika.. najwyzej poczekamy jeszcze te 3 miesiace
Zapisane
true_ann
Newbie
*
Wiadomości: 25


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Stycznia 08-01-2008, 10:19:35 »

moja relacja- trzeba wybrac sie do innego doradcy. Owszem zaproponowal nam dwie opcje, trzecia wymyslilam ja... a konkretach nic sie nie dowiedzielismy.
O cenach nieruchomosci to ja wiem, ale o kredytach niewiele i chcialam te moja wiedze skonfrontowac, dowiedziec sie paru szczegolow, ale nie bylo mi to dane,szkoda. Jakos inaczej sobie te spotkanie wyobrazalam.

Czy kredyt powiedzmy na 110% wartosci pokrylby rowniez ew. koszty agencji nieruchomosci?
Zapisane
Koraa
Newbie
*
Wiadomości: 27


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Stycznia 09-01-2008, 01:30:22 »

No to rzeczywiście źle trafiliście... mysle,ze taki kredyt mógły juz coś zdziałać. Tylko czy jakiś bank Wam to przyzna,to nie wiem. Może inny doradca pomoże.
Zapisane
Barteczek
Full Member
***
Wiadomości: 198


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Stycznia 09-01-2008, 03:15:07 »

No cóż, możecie mieć problem z uzyskaniem takiego kredytu... Ale zawsze warto próbować, przejść się do 3-4 banków, pozbierać oferty...
Zapisane
true_ann
Newbie
*
Wiadomości: 25


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Stycznia 09-01-2008, 10:47:57 »

a gdyby szef meza zmienil mu umowe na 2600 brutto na czas okreslony np. na 10 lat?
chcemy kupic mieszkanie na rynku wtórnym w Pruszkowie, powiedzmy za 270 tys, ale liczymy sie z tym ze trzeba je bedzie odswiezyc i trzeba bedzie kupic AGD
Zapisane
mitek
Full Member
***
Wiadomości: 177


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Stycznia 09-01-2008, 10:57:39 »

dokladnie a potem juz po takim rekonansie i powiedzmy poproscie w tych bankach o wstepne oferty bedziecie mieli juz wstepny obraz a potem wlasnie spotkac sie z jakims doradca tylko jakims dobrym ktory rzeczywiscie pomoze wam dokonac wyboru...
Zapisane
Koraa
Newbie
*
Wiadomości: 27


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Stycznia 10-01-2008, 03:06:44 »

Na szczęście kredyty hipoteczne mozna tez wykorzystać na wykończenie domu, albo własnie na zakup AGD.
Zapisane
true_ann
Newbie
*
Wiadomości: 25


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Stycznia 10-01-2008, 04:38:58 »

na szczęście.. bo skoro na pomoc rodziców nie możemy liczyć, to kredyt jest naszym jedynym wyjściem, a ja nie chcę tułać się jeszcze conajmniej 3 lata po wynajmowanych mieszkaniach

w sobotę odwiedzamy poleconego przez właścicieli jednego z oglądanych mieszkań doradcę Expandera..

PS. Gdybyście mieli wybierać- parter czy 4 piętro w czteropiętrowym bloku, to co byście wybrali? Mrugnięcie
Zapisane
mitek
Full Member
***
Wiadomości: 177


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Stycznia 10-01-2008, 08:50:56 »

zalezy w jakiej dzielnicy :> bo parter latwiej okrasc ;/ a niestety taki kraj ;/ a 4 to zalezy moim zdaniem od budownictwa czy nowe czy nie ...zeby np. nie bylo problemu z zalewaniem dachu :> ale to tlyko takie dwie rzeczy ktore akurat wpadly mi do glowy ....
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: nasza zdolnosc kredytowa « poprzedni następny »
Skocz do:  

Doradcy finansowi: Kredyty mieszkaniowe   Kredyty gotówkowe   Pożyczki gotówkowe   Kredyty samochodowe   Kredyty refinansowe   Konta bankowe   Ubezpieczenia   Inwestycje   Fundusze europejskie    Kredyty dla firm   Leasing   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Grupa FOREX nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym.

© 2002-2024 Grupa FOREX
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2007, Simple Machines