kredyty forum kredytobiorcy kredyty hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe - złóż wniosek - 16 banków    Kredyty gotówkowe   Konta Osobiste   Konta oszczędnościowe   Konta młodzieżowe   Kredyty konsolidacyjne   Pożyczki hipoteczne   Karty kredytowe   Kredyty samochodowe   Lokaty   Fundusze inwestycyjne   Produkty strukturyzowane   Emerytury   Ubezpieczenieauta   Ubezpieczenia na życie  
Login: Hasło:
Strona główna Szukaj Szukaj Rejestracja
Szukaj doradcy kredytowego   |    Dodaj doradcę

kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: Wcześniejsza spłata kredytu « poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Wcześniejsza spłata kredytu  (Przeczytany 30362 razy)
Settlers
Newbie
*
Wiadomości: 2


Zobacz profil
« : Stycznia 22-01-2008, 11:02:26 »

Mam zaciągnięty kredyt mieszkaniowy we frankach na 25 lat, spłacam 2,5 roku. Pozostało do spłaty 30.000,00 franków (oprocentowanie 6,06). Zamierzam rozpocząć "szybsze" spłacanie kradytu (nie grożą mi dodatkowe opłaty za wcześniejszą spłatę). I tu pytanie: co jest bardziej opłacalne:
1. Wizyta w banku i podpisanie aneksu do umowy skracającego okres spłat np o połowę,
2. Zbieranie w przysłowiową skarpetkę i np raz w roku wpłacenie kwoty.
Rata w złotówkach wynosi teraz ok. 500 zł, zakladan np. że odkładam co miesiąc również 500 zł, co na rok da mi 6.000,00 zł i taką kwotę bym wplacał.
Proszę o radę, może ktoś z Was to już przerabiał.
Pozdrawiam
Zapisane
Barteczek
Full Member
***
Wiadomości: 198


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Stycznia 23-01-2008, 03:45:45 »

Hmm ja bym zastanowil sie jeszcze nad innym rozwiazaniami. Np. refinansowaniem kredytu, co dalo by nizsze oprocentowanie.. Aczkolwiek chetnie poczytam jak to Pan rozwiazal i na co sie zdecydowal.
Zapisane
aurora
Newbie
*
Wiadomości: 47


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Stycznia 23-01-2008, 10:01:57 »

trzeba by dobrze policzyc co jest bardziej oplacalne i na czym wiecej zaoszczedzisz...im wiecej i szybciej splacimy tym mniejsze odsetki zostana nam naliczone....a w jakim banku ma pan kredyt??
Zapisane
true_ann
Newbie
*
Wiadomości: 25


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Stycznia 23-01-2008, 10:22:18 »

ja bym najpierw odlozyla jakies 3 miesieczne pensje a dopiero potem bym splacala..
Zapisane
Settlers
Newbie
*
Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Stycznia 23-01-2008, 09:39:22 »

Niestety w PKO BP Smutny, a niestety po problemach z kompetencją pracowników banku na których trafiłem i po problemach z wypłatą kredytu ale to długa historia..., a w refinansowanie kredytu nie chcę się bawić, ile tak naprawdę zysakm..., a w brak kosztów refinansowania nie wierzę, chciazby nowy wpis do KW odnośnie hipoteki, opłacenie zabezpieczenia dla nowego banku itp + czas na to poświęcony... Gdyby było to 300.000,00 franków a nie 30.000,00 to pewnie gra jak najbardziej jest tego warta
Zapisane
mitek
Full Member
***
Wiadomości: 177


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Stycznia 24-01-2008, 08:26:44 »

wydaje mi sie ze w takich sytuacjach wlasnie trzeba sobie po prostu albo samemu albo z kims usiasc i wlasnie wykalkulowac ile nam z tego przyjdzie bo tak jak wlasnie zostalo wypisane czasem sytuacja moze byc nie warta swieczki...
Zapisane
Barteczek
Full Member
***
Wiadomości: 198


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Stycznia 25-01-2008, 04:22:40 »

Mom zdaniem gra jest warta świeczki (mam na mysli refinansowanie), ja bym nawet z ciekawosci poszedl do banku i dowiedzial sie co zaproponuja, np wiem ze w GE nie biora prowizji.
Zapisane
mitek
Full Member
***
Wiadomości: 177


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Stycznia 26-01-2008, 07:07:38 »

a jakie poza tym warunki ma GE Co??
Zapisane
Barteczek
Full Member
***
Wiadomości: 198


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Stycznia 27-01-2008, 05:15:33 »

Prowizja 0%. Możliwość obniżenia oprocentowania – program VIP, niższe oprocentowanie dla Klientów, którzy skorzystają z ubezpieczenia od utraty stałego źródła dochodu
 Oprocentowanie celu konsumpcyjnego (przy LTV poniżej 20%) tak jak dla celu mieszkaniowego
 Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego – 0% (pierwsze 3 lata)
 Opłata za wycenę – 250 zł
 Ubezpieczenie pomostowe – 1,25%

Wziąłem to z ich oferty, brzmi całkiem rozsądnie.
Zapisane
mitek
Full Member
***
Wiadomości: 177


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Stycznia 27-01-2008, 11:03:37 »

a na czym dokaldniej polega ubezpieczenie pomostowe ?
Zapisane
Aska
Full Member
***
Wiadomości: 132


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Lutego 01-02-2008, 08:12:16 »

Ubezpieczenie pomostowe to (najkrócej mówiąc) podniesienie oprocentowania kredytu do czasu  uprawomocnienia się wpisu do hipoteki.
 Celem tego ubezpieczenia jest pokrycie strat banku wynikłych w przypadku zaprzestania regulowania zobowiązań przez kredytobiorcę. Od momentu rozpoczęcia procedury kredytowania do chwili wpisu hipoteki do księgi wieczystej nieruchomości bank narażony jest na ryzyko, ponieważ udziela kredytu, nie mając jeszcze zapewnionego zabezpieczenia. 

Zapisane

Doradca Finansowo-Kredytowy
Barteczek
Full Member
***
Wiadomości: 198


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Lutego 02-02-2008, 03:44:05 »

hehe podoba mi się ta definicja, faktycznie jest to ubezpieczenie wlasnie do czasu uzyskania tego wpisu.
Zapisane
mitek
Full Member
***
Wiadomości: 177


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Lutego 03-02-2008, 01:32:30 »

a na ile wysokie jest to ubezpieczenie ? czy nie mozna np. niee brac go a wziasc np. przed utrata zatrudnienia ?
Zapisane
kruchy
Newbie
*
Wiadomości: 38



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #13 : Lutego 03-02-2008, 02:12:11 »

Ubezpieczyciel współpracujący z bankiem, zobowiązuje się w umowie do spłaty kredytu, którego nie spłaci kredytobiorca do momentu wpisu hipoteki. Dlatego to ubezpieczenie obowiązuje krótko i prawie we wszystkich bankach jest obowiązkowe.
Wysokość stawki ubezpieczenia pomostowego waha się w przedziale 0,6% - 1%.

Pozdrawiam Serdecznie

Monika
www.hipotecznekredyty.com
Gdynia, Gdansk, Lublin, Lodz, Katowice, Krakow, Olsztyn, Poznan, Swinoujscie, Szczecin, Warszawa, Wroclaw

Nasz doradca bezplatnie pomoze:
- Wybrac najkorzystniejsza dla oferte kredytu
- Porownac oferte 18 bankow
- Skompletowac wszystkie niezbedne dokumenty
- Okreslic maksymalny czas kredytowania
- Wypelnic oraz zlozyc niezbedne wnioski
- Spotka sie w dogodnym terminie
- Wynegocjuje korzystne warunki
- Zadba o przygotowanie umowy kredytowej





Zapisane

http://www.hipotecznekredyty.com

Nie musisz ju? por?wnywa? ofert bank?w sam. Poprzez wype?nienie naszej ankiety, Twoje informacje trafi? do naszego niezale?nego doradcy kredytowego, kt?ry dokona wnikliwej analizy przedstawiaj?c na spotkaniu odpowiednio dopasowan? do Twoich potrzeb ofert?.
Barteczek
Full Member
***
Wiadomości: 198


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Lutego 03-02-2008, 06:32:13 »

Właśnie tak to wygląda.
Jest obowiązkowe bo to jedyna opcja zabezpieczenia dla banku.
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: Wcześniejsza spłata kredytu « poprzedni następny »
Skocz do:  

Doradcy finansowi: Kredyty mieszkaniowe   Kredyty gotówkowe   Pożyczki gotówkowe   Kredyty samochodowe   Kredyty refinansowe   Konta bankowe   Ubezpieczenia   Inwestycje   Fundusze europejskie    Kredyty dla firm   Leasing   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Grupa FOREX nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym.

© 2002-2024 Grupa FOREX
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2007, Simple Machines