kredyty forum kredytobiorcy kredyty hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe - złóż wniosek - 16 banków    Kredyty gotówkowe   Konta Osobiste   Konta oszczędnościowe   Konta młodzieżowe   Kredyty konsolidacyjne   Pożyczki hipoteczne   Karty kredytowe   Kredyty samochodowe   Lokaty   Fundusze inwestycyjne   Produkty strukturyzowane   Emerytury   Ubezpieczenieauta   Ubezpieczenia na życie  
Login: Hasło:
Strona główna Szukaj Szukaj Rejestracja
Szukaj doradcy kredytowego   |    Dodaj doradcę

kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: Zaufanie do posredników kredytowych « poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Zaufanie do posredników kredytowych  (Przeczytany 34849 razy)
gigabit
Newbie
*
Wiadomości: 14


Zobacz profil
« : Maja 18-05-2006, 08:43:20 »

mój kumpel jest doradczą ubepieczeniowym 9wiem - inna broszka) i mówi, że z tym zaufanie to może byc różnie. on żyje z prowizji od firm ubezpieczeniowych, jedne daja wyzsze inne nizsze. Zachodzi konflik interesów - między jedo zarobkiem a najkorzystniejszą oferta dla klienat niekoniecznie w firmie dajacej posrednikowi najkorzystniejsza prowizje. Jasne wszytsko zalezy od profesjonalizmu. Ale czy w przypadku tak poważnej decyzji jak kredyt na taka kasę, mozna zaufać osobie trzeciej? Czy moje watpliowści są uzasadnione? może to zła analogia?
Zapisane
AGA
Newbie
*
Wiadomości: 25



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Maja 18-05-2006, 09:01:49 »

Wiadomo, ze kazdy chce zarobic jak najwiecej, i chocby na poczatku sie bylo uczciwym i doradzalo wedlug oferty banku dla klienta a nie wedlug prowizji, to moim zdaniem pozniej kazdy doradca zmienia priorytety bo przycisnie go zycie i bedize potrzebowal wiecej kasy, najlepiej chyba wlasnie szukac i pytac na necie o kredyty i nawet skladac wnioski.

Moze w przypadku doradcow zatrudnionych na etat jest inaczej, bo i tak dostaja takie same wynagrodzenie, ale wiem z doswiadczenia (moja mama pracuje w banku) ze kierownik oddzialu bedzie kazal sprzedawac produkty z naciskiem na te kiepskie, lecz bardziej oplacalne.
Zapisane

http://linecard.pl -> Drukarnia przez internet
gigabit
Newbie
*
Wiadomości: 14


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Maja 18-05-2006, 09:09:50 »

To przygnebiające co piszesz. Z drugiej strony nie mam wykształcenia ekonomicznego, więc cięzko mi liczyc te procenty i marze. Pat.
Zapisane
ziut19
Full Member
***
Wiadomości: 163


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Maja 19-05-2006, 02:33:18 »

Wszystko zalezy do jakiego doradcy sie dostaniesz. Nie mam pojecia gdzie mieszkasz, ale jesli w miare duzym miescie, to firm posredniczacych jest kilka. Mozesz udac sie do paru. Niektorzy posrednicy zwiazani sa z konkretna grupa kapitalowa i ich doradztwo niekoniecznie musi byc obiektywne, ale sa i tacy, ktorzy powinni byc naprawde obiektywni. Zreszta najprostsze rozwiazanie jest takie: udaj sie do doradcy, dostaniesz jaks oferte, wtedy podzielisz sie nia na forum i mozesz byc pewny, ze zostanie rzeczowo i uczciwie oceniona:)
Co do zgloszen internetowych, jestem raczej sceptyczny. Zgloszenie trafia do banku i dzwoni (lub nie) do Ciebie doradca bankowy, ktory bedzie Ci wmawial, ze jego produkt jest najlepszy. Chociaz ma to jeden plus. Bez wiekszego wysilku z Tojej strony mozesz poznac oferty bankow. Licz sie jednak z tym, ze moga nieco odbiegac od rzeczywistosci.
Zapisane

Prosty i drogi kredyt dostaniesz wszedzie.
Dobry, tani i przyjazny tylko u najlepszych:
ziut19@gazeta.pl
gigabit
Newbie
*
Wiadomości: 14


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Maja 19-05-2006, 08:39:21 »

Mieszkam w Wawie. Byłem 2 x w Open finance (ostani gośc był dość arogancki i sprawiał wrażenie zę nie może juz się doczekac kiedy wyjdę). Byłem też w Expanderze. Na razie pytałem ogólnie o obliczenie zdolności kredytowej. Na jej podstawie szukam mieszkania kt mieści się w tej kwocie. Zrozumiałem, ze jak już znajdę konkretną oferte, to wtedy kiedy wiem ile chata bedzie kosztowac mam pojsc jeszcze raz i wtedy doatne oferty bankow. Dobrze rozumuje?
I co masz na mysli mówiąc że oferty doradców bankowych mogą odiegać od rzeczywistości? Ze kolo coś mi naopowiada przez telefon, a potem w oddziale okaze sie to bajką? to przecież niepoważne.
Zapisane
ziut19
Full Member
***
Wiadomości: 163


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Maja 19-05-2006, 08:53:15 »

Wiesz, wazny jest klient, ktory przyjdzie. Przez telefon mozna powiedziec wszystko. Wyobraz sobie taka sytuacje: podpisales umowe przedwstepna, masz miesiac na zalatwienie kredytu, wiec biegniesz do banku. Po 2-3 tygodniach dostajesz decyzje i okazuje sie, ze prowizja nie jest 1%, tylko 2% oprocentowanie nie 2,50% a 2,75%. Co wtedy zrobisz? Nic, bo nie masz czasu na skladanie nowego wniosku:) Moja rada: skladac do 2-3 banków. A ponadto najlepiej isc do kilku oddzialow tego samego banku. Masz takie mozliwosci, wiec korzystaj. W bankach, ktorych decyzje podejmuja sie na miejscu oferty moga sie roznic nawet w ramach tego samego banku.
Zapisane

Prosty i drogi kredyt dostaniesz wszedzie.
Dobry, tani i przyjazny tylko u najlepszych:
ziut19@gazeta.pl
gigabit
Newbie
*
Wiadomości: 14


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Maja 19-05-2006, 09:39:37 »

Nie strasz. A co w sytuacji, gdy korzystam z doradcy?Też mogę mieć niespodzianke w decyzji?  Współpracowac z kilkoma doradcami plus skłądąc na własna rękę?Nie połapią się do 1 banku 1 osoba składa papiery przez doradce i osobiscie?
Zapisane
ziut19
Full Member
***
Wiadomości: 163


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #7 : Maja 20-05-2006, 12:51:03 »

Ja mysle, ze doradca sobie na to nie moze pozwolic. Skladaj kilka wnioskow do roznych bankow a nie do tego samego. Najlepiej dwa-trzy. Zwlaszcza jesli gonia Cie terminy, bo zawsze analiza moze sie przedluzyc, albo ktos wymysli Ci jakis warunek, ktorego nie bedziesz w stanie spelnic.
Zapisane

Prosty i drogi kredyt dostaniesz wszedzie.
Dobry, tani i przyjazny tylko u najlepszych:
ziut19@gazeta.pl
gigabit
Newbie
*
Wiadomości: 14


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Maja 20-05-2006, 01:55:00 »

Dzięki za radę - napradwę sensowny pomysł. Jak to trzeba samemu dbac o własne interesy Spoko
Zapisane
gigabit
Newbie
*
Wiadomości: 14


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Maja 22-05-2006, 07:38:10 »

Mam jeszcze jedno pyt - czy instytucje takie jak open finance mają swoja bazę danych klientów? Chcę pójść do innego doradcy - jak pisałem wyzej , ten z kt rozmawiałem nie budził mojego zaufania, ale zastanawiam sie czy jak pójdę do innego odziału nie sprawdzą, że już byłem i nie potraktują jak pieniacza kredytowego.
Zapisane
ziut19
Full Member
***
Wiadomości: 163


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #10 : Maja 23-05-2006, 08:28:34 »

Maja baze klientow. Wszyscy klienci sa zapisani w systemie firmy. Musialbys isc do innego oddzialu i nie przejmowac sie tym, ze doradcy sie pokloca:)) w ramach jednego oddzialu byloby to troche niezreczne.
Zapisane

Prosty i drogi kredyt dostaniesz wszedzie.
Dobry, tani i przyjazny tylko u najlepszych:
ziut19@gazeta.pl
pepeg
Newbie
*
Wiadomości: 4


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Maja 24-05-2006, 10:36:53 »

doradcy z open są finansowani przez rózne banki - ale większośc z nich należy do grupy BRE banku.
I jak  byś nie kombinował - jakoś zawsze udowodnią że oferta któregoś z tej grupy jest najlepsza.
Ponadto - i banki i doradcy żyją z zysków na kredytach które od nich bieżmy i z zysków na naszych pieniądzach które im powierzymy.
Stąd - zawsze cię namawiają - kredyt bież jak najdłużej - a jak masz wolne środki to nam je daj - a my zainwestujemy ze zwrotem większym niż koszty twojego kredytu.
I wszystko się zgadza - tylko ryzyko pozotaje zawsze po stronie klienta  Niezdecydowany
Zapisane
ziut19
Full Member
***
Wiadomości: 163


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #12 : Maja 25-05-2006, 01:56:35 »

doradcy z open są finansowani przez rózne banki - ale większośc z nich należy do grupy BRE banku.

Pierwsze slysze. Grupa BRE nie ma nic wspolnego z Open Finance. Open nalezy do Getin Holding, a do BRE powstajace wlasnie emFinance.
Zapisane

Prosty i drogi kredyt dostaniesz wszedzie.
Dobry, tani i przyjazny tylko u najlepszych:
ziut19@gazeta.pl
TRAVEORE
Newbie
*
Wiadomości: 2


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Sierpnia 04-08-2006, 07:51:38 »

Masz racje,nie licz na pośredników,ja skorzystalem z EXPANDERA i wtopilem na maksa.Ich interes jest dokladnie przeciwny od twojego.
Zapisane
cx26
Newbie
*
Wiadomości: 17


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Sierpnia 07-08-2006, 09:22:48 »

Myśle, że nie do końca masz racje. Doradca dobiera produkt na podstawie oczekiwań klienta. Ludzie którzy biora kredyty nie zawsze umieja przedstawic to co ich interesuje.
Przychodza i na pytanie doradcy co jest dla Pani/Pana najważniejsze mówia np. zero prowizji. I doradca znajduje im taki produkt ale mówi, że to jest drogi kredyt bo oprocentowanie ma bardzo wysoki. Lepiej zapłacić prowizje i mieć kredyt tańszy (z innego banku) a ludzie mówią nie ja nikomu nie dam zarobic na prowizji.
Byłem światkiem takiej idotycznej rozmowy.
I klient wzioł kredyt duż droższy.

No i do kogo tutaj mieć pretensje?
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: Zaufanie do posredników kredytowych « poprzedni następny »
Skocz do:  

Doradcy finansowi: Kredyty mieszkaniowe   Kredyty gotówkowe   Pożyczki gotówkowe   Kredyty samochodowe   Kredyty refinansowe   Konta bankowe   Ubezpieczenia   Inwestycje   Fundusze europejskie    Kredyty dla firm   Leasing   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Grupa FOREX nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym.

© 2002-2024 Grupa FOREX
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2007, Simple Machines