kredyty forum kredytobiorcy kredyty hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe - złóż wniosek - 16 banków    Kredyty gotówkowe   Konta Osobiste   Konta oszczędnościowe   Konta młodzieżowe   Kredyty konsolidacyjne   Pożyczki hipoteczne   Karty kredytowe   Kredyty samochodowe   Lokaty   Fundusze inwestycyjne   Produkty strukturyzowane   Emerytury   Ubezpieczenieauta   Ubezpieczenia na życie  
Login: Hasło:
Strona główna Szukaj Szukaj Rejestracja
Szukaj doradcy kredytowego   |    Dodaj doradcę

kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: Kredyt mieszkaniowy a ciąża « poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Kredyt mieszkaniowy a ciąża  (Przeczytany 20697 razy)
Costa
Newbie
*
Wiadomości: 3


Zobacz profil
« : Lutego 09-02-2008, 02:07:52 »

Witam, zamierzaliśmy z mężem wziąć kredyt mieszkaniowy w Millenium. Jesteśmy młodym małżeństwem, dopiero skończyliśmy studia, zarabiamy raczej mało (jak na gigantyczne ceny mieszkań). Jednakże byliśmy w banku, dowiedzieliśmy się że na takie małe mieszkanko, jakie chcielibyśmy kupić tj. 2 pok na rynku wtórnym w Poznaniu nas stać (mamy zdolność kredytową). W banku oczywiście nie chwaliłam się że jestem w ciąży ( a wiem że to jednak baaardzo obniża tę zdolność). Pobraliśmy ich druki i widzę, że jedną z opcji do zaznaczenia przez pracodawcę (oprócz tego czy pracownik jest na macierzyńskim, wychowawczym itp.) jest okienko z napisem "pracownik jest na zwolnieniu lekarskim dłużej niż 30 dni"- czyli ja się już łapię...
Moje pytanie jest takie -choć odpowiedź jest pewnie oczywista:-( - jak pokażę w Banku takie zaświadczenie z pracy o zarobkach gdzie zaznaczone będzie pole o którym mówiłam to bank będzie mógł jak gdyby odrzucić z naszej zdolności kredytowej moje zarobki? czy niekoniecznie?
Zapisane
Barteczek
Full Member
***
Wiadomości: 198


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Lutego 09-02-2008, 02:46:16 »

Czy obecnie Pani pracuje?? Wydaje mi się, że nie będzie źle. W końcu kwestie wynagrodzenia w czasie urlopów macierzyńskiego/wychowawczego określa KP. Poza tym banki co raz bardziej życiowo podchodzą do młodych małżeństw. Polecał bym sprawdzić ofertę GE, czytałem, że np. oferują "wakacje" kredytowe po urodzeniu dziecka. Pozdrawiam
Zapisane
Costa
Newbie
*
Wiadomości: 3


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Lutego 09-02-2008, 02:58:30 »

Pracuję od ok dwóch lat, mam umowę na czas nieokreślony a od ok 1,5mies jestem na zwolnieniu lekarskim (właśnie ze względu na ciążę).
Sprawdzę GE
Zapisane
mitek
Full Member
***
Wiadomości: 177


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Lutego 10-02-2008, 12:19:49 »

to daj znac co Ci powiedza...
Zapisane
Barteczek
Full Member
***
Wiadomości: 198


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Lutego 10-02-2008, 07:07:11 »

Myślę, że powinno być ok. Uśmiech Czekamy na rezultaty:))
Zapisane
Aska
Full Member
***
Wiadomości: 132


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Lutego 11-02-2008, 02:14:59 »

Ciąża nie zawsze obniza zdolność kredytową. Na zwolnienie lekarskie chodzi nie tylko osoba ciężarna.
A tak naprawdę zależy to od analityka, który bedzie "obrabiał" wniosek. Ile banków, tyle procedur kredytowych i - mimo obowiazujacych procedur - rozni analitycy i ich interpretacje ryzyka kredytowego.
Zapisane

Doradca Finansowo-Kredytowy
mitek
Full Member
***
Wiadomości: 177


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Lutego 11-02-2008, 08:27:09 »

tym lepiej ze znalazla sie taka oferta ktora nie skresla przyszlych matek....
Zapisane
Costa
Newbie
*
Wiadomości: 3


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Lutego 12-02-2008, 09:55:49 »

Byłam w Millenium, sprawdziłam i rzeczywiście zwolnienie na ciążę nie robi dla nich problemu:-)  bo jak wiadomo przy tym zwolnieniu jest 100% płatne, gdyby byłoby to inne zwolnienie to jednak 80%
Zapisane
Barteczek
Full Member
***
Wiadomości: 198


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Lutego 13-02-2008, 02:13:27 »

No dokładnie, warto też znać kodeks pracy i zawarte w nim swoje prawa:)
Zapisane
Koraa
Newbie
*
Wiadomości: 27


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Lutego 14-02-2008, 11:37:10 »

A jest 100 % płatne nawet gdy trwa przez całą ciążę, czy są jakies ograniczenia czasowe?
Zapisane
Romano
Jr. Member
**
Wiadomości: 64


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Lutego 19-02-2008, 09:54:13 »

wydaje mi sie ze ciaza nie jest traktowana jak choroba, raczej jako drobne nieudogodnienie, ale jesli nie ma problemu z platnosciami w tym okresie to nie musi to byc problem
Zapisane
Barteczek
Full Member
***
Wiadomości: 198


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Lutego 20-02-2008, 02:13:14 »

Wydaje mnie się, że cały urlop macierzyński jest 100% płatny, więc nie widzę problemu. A wiecie, że wg. nowych przepisów KP na urlop wychowawczy może iść również ojciec... Ojcowie zostali zrównani w prawach z matkami za wyjątkiem noszenia ciąży i porodu Uśmiech
Zapisane
mitek
Full Member
***
Wiadomości: 177


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Lutego 20-02-2008, 10:29:12 »

no i za tamte 2 serdecznie dziekujemy :>
Zapisane
Romano
Jr. Member
**
Wiadomości: 64


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Lutego 22-02-2008, 09:49:49 »

o tym urlopie dla mezczyzn slyszalem juz dosyc dawno wiec to raczej nie nowosc, a ztego co slyszalem caly urlop maciezynski jest platny
Zapisane
Barteczek
Full Member
***
Wiadomości: 198


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Lutego 23-02-2008, 05:35:04 »

Ale duzo osob o tym jednak nie slyszalo i jest to dla nich nowosc...
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: Kredyt mieszkaniowy a ciąża « poprzedni następny »
Skocz do:  

Doradcy finansowi: Kredyty mieszkaniowe   Kredyty gotówkowe   Pożyczki gotówkowe   Kredyty samochodowe   Kredyty refinansowe   Konta bankowe   Ubezpieczenia   Inwestycje   Fundusze europejskie    Kredyty dla firm   Leasing   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Grupa FOREX nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym.

© 2002-2024 Grupa FOREX
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2007, Simple Machines