kredyty forum kredytobiorcy kredyty hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe - złóż wniosek - 16 banków    Kredyty gotówkowe   Konta Osobiste   Konta oszczędnościowe   Konta młodzieżowe   Kredyty konsolidacyjne   Pożyczki hipoteczne   Karty kredytowe   Kredyty samochodowe   Lokaty   Fundusze inwestycyjne   Produkty strukturyzowane   Emerytury   Ubezpieczenieauta   Ubezpieczenia na życie  
Login: Hasło:
Strona główna Szukaj Szukaj Rejestracja
Szukaj doradcy kredytowego   |    Dodaj doradcę

kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: proszę o analize « poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: proszę o analize  (Przeczytany 11326 razy)
viola29
Newbie
*
Wiadomości: 3


Zobacz profil
« : Maja 19-05-2006, 08:33:30 »

Mam mieszkanie 2 pokojowe. Nie mam oszczędności na wkład własny. chcę wziąść kredyt na mieszxkanie 4 pokojowe. Plan jest taki. chce wziąśc kredyt na 100% wartości mieszkania, pod zabezpiecznie 2 pokojowego - chce  wnim mieszkać zanim nie przeprowadze sie do nowego. Nastepnie chce sprzedać 2 pokojowe i otrzymaną calą kasą spłacić częśc kredytu i ustalićnowe, nizsze raty spłaty pozostałej kwoty kredytu. Czy możzna tak zrobić?
Zapisane
ziut19
Full Member
***
Wiadomości: 163


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Maja 19-05-2006, 08:48:27 »

Jesli tylko mieszkanie 2 pokojowe jest tyle warte co 4 pokojowe? To tak. Natomiast wtedy jak je sprzedasz, to pieniadze pojda na splate kredytu a nie dla Ciebie. Jestes pewna, ze wszystko napisalas tak jak chcesz to rzeczywiscie zrobic, bo cos mi tu nie pasuje?Uśmiech
Zapisane

Prosty i drogi kredyt dostaniesz wszedzie.
Dobry, tani i przyjazny tylko u najlepszych:
ziut19@gazeta.pl
viola29
Newbie
*
Wiadomości: 3


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Maja 19-05-2006, 09:52:22 »

Oczywiście że jest mniej warte. Chce kupic nowe 4 pokojowe. Po przeprowadzce chce sprzedać stare i uzyskaną kwotę wpłać na spłatę kredytu, relatywnie go pomniejszając, a więc pomniejszają też wysokość płaconych rat.
Nie mogę zrobic na odwrót, tj. najpierw sprzedac stare i mieć na wkład, bo nie miałbym gdzie mieszkać. Juz jaśniej chyba nie moge pisać. Czy bank sięzgodzi? Bo to przeciez nie będzie wcześniejsza spłata kredytu, tylko jego części.
Zapisane
ziut19
Full Member
***
Wiadomości: 163


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Maja 20-05-2006, 12:54:34 »

Skoro nowe jest drozsze, to nie dostaniesz 100% kredytu, bo po prostu nie bedziesz miala wystarczajacego zabezpieczenia i tu wlasnie mi cos nie gralo. Po drugie jesli sprzedasz mieszkanie z hipoteka, to pieniadze pojda na splate tego kredytu w calosci a nie tylko w jakiejs czesci o ktorej Ty zdecydujesz.
Zapisane

Prosty i drogi kredyt dostaniesz wszedzie.
Dobry, tani i przyjazny tylko u najlepszych:
ziut19@gazeta.pl
viola29
Newbie
*
Wiadomości: 3


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Maja 22-05-2006, 07:12:16 »

Niezrozumieliśmy się. Nie chce w 100% sfninansowac nowego mieszkania z obecnego, bo to niemozliwe. Pracuje (jestem niezamężna), ale kiepsko zarabiam (praca na umowe o pracę na pół etatu - żałosny dochód w wysokości ok. 500 zł plus praca na umowy zlecenia - drugie tyle), więc nie mam zdolnosci kredytowej na całość kwoty nowego mieszkania. Dlatego chce wziąść duzy kredyt pod zastaw obecnego mieszkania, jak się przeprowadze to chce je sprzedać i całośc kwoty ze sprzedaży przeznaczyć na spłatę kredytu. Część kredytu kt zostanie do spłaty, che dalej spalacać przez pewnie z 20 lat. Nie mam zabezpieczenia na 100% wartości, ale powiedzmy na połowę, a na drugą połowę moze mam zdolnośc kredytową.  Boże jak nie moge się dogadac na forum to co dopiero w banku, w realu?
Zapisane
ziut19
Full Member
***
Wiadomości: 163


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Maja 23-05-2006, 08:23:30 »

Sorry, ale napisalas cos takiego:
Plan jest taki. chce wziąśc kredyt na 100% wartości mieszkania, pod zabezpiecznie 2 pokojowego.
Skoro kredyt chcesz wziac de facto tylko na czesc nowego mieszkania, to czy masz gotowke na roznice pomiedzy kwota kredytu a cena zakupu? Skad wezmiesz reszte srodkow? Poza tym dlaczego nie chcesz sie zabezpieczac na nowym mieszkaniu? Jest kilka argumentow za: jest wiecej warte, wiec LTV bedzie nizsze a co za tym idzie kredyt moze byc tanszy, a co za tym idzie mozesz miec wieksza zdolnosc. Po drugie jak sprzedasz mniejsze mieszkanie, to mozesz splacic taka kwote kredytu jaka Ci sie zywnie spodoba a nie calosc. Bo jesli sie zabezpieczysz na mniejszym i je sprzedasz, to cala kasa pojdzie na splate kredytu.
Zapisane

Prosty i drogi kredyt dostaniesz wszedzie.
Dobry, tani i przyjazny tylko u najlepszych:
ziut19@gazeta.pl
Strony: [1] Drukuj 
kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: proszę o analize « poprzedni następny »
Skocz do:  

Doradcy finansowi: Kredyty mieszkaniowe   Kredyty gotówkowe   Pożyczki gotówkowe   Kredyty samochodowe   Kredyty refinansowe   Konta bankowe   Ubezpieczenia   Inwestycje   Fundusze europejskie    Kredyty dla firm   Leasing   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Grupa FOREX nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym.

© 2002-2024 Grupa FOREX
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2007, Simple Machines