kredyty forum kredytobiorcy kredyty hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe - złóż wniosek - 16 banków    Kredyty gotówkowe   Konta Osobiste   Konta oszczędnościowe   Konta młodzieżowe   Kredyty konsolidacyjne   Pożyczki hipoteczne   Karty kredytowe   Kredyty samochodowe   Lokaty   Fundusze inwestycyjne   Produkty strukturyzowane   Emerytury   Ubezpieczenieauta   Ubezpieczenia na życie  
Login: Hasło:
Strona główna Szukaj Szukaj Rejestracja
Szukaj doradcy kredytowego   |    Dodaj doradcę

kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: Kupno mieszkania w USD a waluta kredytu w CHF, PLN lub USD « poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Kupno mieszkania w USD a waluta kredytu w CHF, PLN lub USD  (Przeczytany 6409 razy)
darek70
Newbie
*
Wiadomości: 1


Zobacz profil
« : Maja 30-05-2006, 12:53:53 »

Proszę o  radę.......... Kupiłem mieszkanie, którego cena jest 100 000 USD. Dla dewelopera za mieszkanię będę wpłacał raty co 2 miesiąće tj. od sierpnia br. do marca 2007. Wpłaty będą liczone wg kursu średniego NBP sprzedaży USD.
Mam taki plan działania:
1. Do czasu wpłaty przez bank całej kwoty za mieszkanie mam zamiar wziąć kredyt w USD lub PLN (w tym okresie spłacam tylko odsetki od kredytu walutowego).
2. Po wypłacie na konto dewelopera całej kwoty za mieszkanie, mam zamiar przewalutować na CHF .

Czy mam wziąć kredyt ... USD czy PLN czy odrazu w CHF?

Zapisane
Astor
Newbie
*
Wiadomości: 17


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Maja 30-05-2006, 01:03:22 »

Pierwsza uwaga, która radze przemysleć to wybór waluty.
Jeżeli wezmiesz kredyt w USD to w momencie zaciagana kredyty bank kupuje od Ciebie walute. Dziala to tak jak kantor jesli idziesz i sprzedasz np 100$ a za sekunde wrocisz sie i odkupisz 100$ jestes w plecy na roznicy kursów.
Teraz jesli 3 raz sie wrocisz do kantoru i wymienisz te odkupione 100$ na CHF to znowu kantor skubnie cie na prowizji.

Powyzszy przykład jest wylozony "łopatologicznie"

Wniosek: Weź kredyt w docelowej walucie. Oczywiście na przewalutowaniach można czasem zarobic ale przewaznie ludzie ktorzy sie na tym nie znaja traca. Dokładnie niczym to sie nie różni od HAZARDU dla osob które sie na tym nie znaja.

Pozdrawiam

Astor
Zapisane
melfiz
Newbie
*
Wiadomości: 45


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Grudnia 07-12-2018, 10:36:54 »

Uważam, że ryzykownym jest brać kredyt w obcej walucie- mamy przykład frankowiczów. Sam nawet znam osobę, która we franku spłaca i teraz żałuje. Teraz co prawda już koszty ponosi niższe, bo płaci raty bez ingerencji banku w przewalutowanie. Kantor online jej to umożliwia no i rzeczywiście kurs CHF oferuje znacznie lepszy niż bank. W każdym razie tego co ludzie stracili raczej już nie odzyskają.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: Kupno mieszkania w USD a waluta kredytu w CHF, PLN lub USD « poprzedni następny »
Skocz do:  

Doradcy finansowi: Kredyty mieszkaniowe   Kredyty gotówkowe   Pożyczki gotówkowe   Kredyty samochodowe   Kredyty refinansowe   Konta bankowe   Ubezpieczenia   Inwestycje   Fundusze europejskie    Kredyty dla firm   Leasing   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Grupa FOREX nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym.

© 2002-2024 Grupa FOREX
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2007, Simple Machines