kredyty forum kredytobiorcy kredyty hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe - złóż wniosek - 16 banków    Kredyty gotówkowe   Konta Osobiste   Konta oszczędnościowe   Konta młodzieżowe   Kredyty konsolidacyjne   Pożyczki hipoteczne   Karty kredytowe   Kredyty samochodowe   Lokaty   Fundusze inwestycyjne   Produkty strukturyzowane   Emerytury   Ubezpieczenieauta   Ubezpieczenia na życie  
Login: Hasło:
Strona główna Szukaj Szukaj Rejestracja
Szukaj doradcy kredytowego   |    Dodaj doradcę

kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: Gdzie po szybki kredyt hipoteczny na budowe domu? « poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Gdzie po szybki kredyt hipoteczny na budowe domu?  (Przeczytany 32800 razy)
kpondo
Newbie
*
Wiadomości: 1


Zobacz profil
« : Sierpnia 24-08-2008, 07:45:08 »

Chce zaciagnac kredyt hipoteczny na budowe domu 400 tys zl w CHF
(360 tys na budowe + 40 tys. na splate kredytu zaciagnietego na
kupno dzialki w DomBanku) na 30 lat. Posiadam zdolnosc kredytowa.
Glownie zalezy mi na czasie tzn. chcialbym zamknac wszytko w okresie
ok. 2 tygodni i dostac pieniadze do reki. Oczywiscie nie bez
znaczenia jest takze koszt kredytu. Zrobilem w tym tygodniu kilka
wizyt w kilku bankach. O to efekty:

MultiBank - wycena rzeczoznawcy 2 tyg. (byc moze zniosa od
przyszlego tygodnia) + 2-3 tygodnie na decyzje = 5 tygodni - za
dlugo - odpada
Millenium - to samo
DomBank - brak wyceny rzeczoznawcy (tyko wizyta pracownika banku na
dzialce) - w sumie 2 tygodnie - OK
PKO BP - porazka - policzyli mi zdolnosc kredytowa na 270 tys (w
innych bankach mialem min 430 tys) - odpada

W poniedzialek jestem umowiony w Kredyt Banku - zobaczymy...

Poki co wybieram DomBank - zalezy mi na czasie. Wiem ze maja "troche
minusow" typu:

- wysoka prowizja (2%)- ktos wie ile mozna wynegocjowac? (w sumie to
2 kredyt bylby u nich - to tez chyba cos znaczy)
- wysokie oprocentowanie (4,26%) - ile mozna zejsc?
- ponoc wysoka prowizja za wczesniejsza splate...
- szeroki spread

Czy ktos moze polecic jakis inny "szybki bezproblemowy" bank?

z gory dzieki


Zapisane
taliaeasy
Newbie
*
Wiadomości: 1


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Sierpnia 27-08-2008, 06:03:02 »

Witam,

Jestem niezależnym doradcą finansowym w firmie Finamo, jeśli jest Pan z Warszawy i okolic to chętnie pomogę. moja pomoc jest oczywiście bezpłatna.
Nawet w Dom Banku jestem w stanie jeszcze coś przyspieszyć.
natalia.romanska@finamo.pl
Zapisane
expert
Newbie
*
Wiadomości: 23


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Września 06-09-2008, 03:16:11 »

Ja proponuję BGŻ.

Korzystając z naszych usług otrzyma Pan promocyjne warunki: brak prowizji i 1% marży bez względu na LTV
www.epdf.pl
Profesjonalne Doradztwo Finansowe "Expert"
Zapisane

Profesjonalne Doradztwo Finansowe
http://kredyty-czestochowa.pl
Laskowski
Newbie
*
Wiadomości: 20


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Września 15-09-2008, 11:17:36 »

Jeśli zatrudnienie na czas nieokreślony to marże 0,9 i prowizja 1% a wypłata w najdalej 7 dni zadzwoń 695-342-846
Zapisane
Aska
Full Member
***
Wiadomości: 132


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Września 15-09-2008, 08:59:04 »

Dwa tygodnie to bardzo krótki okres i według mnie - mimo obietnic - mało realny (opóźnienia nie muszą być dłuże, ale raczej stawiałabym , ze będą). To po pierwsze.
A po drugie - żaden bank nie da całości pieniedzy do ręki, tylko wypłaci transzę zgodną z zaakceptowanym harmonogramem budowy. W końcu to nie jest zakup, tylko budowa domu. No chyba, ze wchodzi w grę nie kredyt hipoteczny, tylko droższa pożyczka na dowolny cel, co wiąze się z tym iż wycena nieruchonmości stanowiącej zabezpieczenie musi często być dużo, duzó wyższa od kwoty, o którą sie staramy.
Zapisane

Doradca Finansowo-Kredytowy
expert
Newbie
*
Wiadomości: 23


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Września 16-09-2008, 04:20:12 »

Witam, moja droga przedmówczyni. Oczywiście, ze kredyty w takich wysokościach są wypłacane w transzach. Niemniej 2 tygodnie w zupełności wystarczą na wypłatę pierwszej transzy...
Zapisane

Profesjonalne Doradztwo Finansowe
http://kredyty-czestochowa.pl
Aska
Full Member
***
Wiadomości: 132


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Września 17-09-2008, 09:58:08 »

W teorii na pewno. W praktyce - nie zawsze.Szczególnie jeśli dotyczy kredytu na budowę domu, gdzie dodatkowo dochodzi operat i dodatkowe dokumenty, które przy innych kredytach nie występują.
Ale grunt to obiecać coś. A jesli nie wyjdzie - no cóz, zawsze to będzie czyjas wina bo.......... (a najczęściej klienta, bo jakoś tak zwlekał z kompletem dokumentów)
Życzę powodzenia.........
Zapisane

Doradca Finansowo-Kredytowy
expert
Newbie
*
Wiadomości: 23


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #7 : Września 17-09-2008, 08:33:10 »

Nie w teorii,a w praktyce. Jako doradca klienta współpracuję z rzeczoznawcą majątkowym, który sporządza dla mnie operaty za 600 zł w ciągu 3 dni roboczych. W banku max. 2 dni na "wklepanie do systemów" i 3-4 dni na decyzję. Później klient idzie do US i Sądu to zajmuje mu 1 dzień i 1 dzień na wypłatę... ile wyszło?..... (+ margines błędu i spokojnie w 2 tygodniach się zmieścimy!)
Zapisane

Profesjonalne Doradztwo Finansowe
http://kredyty-czestochowa.pl
Aska
Full Member
***
Wiadomości: 132


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Września 17-09-2008, 08:47:52 »

Nie weszłam z Toba w polemikę, aby się kłocić, tylko uczciwie powiedziec, ze załatwienie kredytu od momentu zbierania dokumentacji do wypłaty kredytu w ciagu 2 tygodni jest prawie niemożliwy.
Skoro sam zaczałeś wyliczankę, to pobawimy sie w nia dalej:
3 dni operat
2 dni obróbka w banku
3-4 dni decyzja
1 dzień US i Sąd (o ile w Sądzie jest to mozliwe, o tyle w US nie zawsze)
Z tego juz nam się robi 9-10 dni roboczych (czyli owe dwa tygodnie). Zapomniałeś tu jeszcze dodać czasu na przygotowanie umowy.  Jesli to dodasz, to czas trwania w dniach roboczych się wydłuża, a to juz daje powyżej dwóch tygodni.

Acha. oczywiście założyłeś, ze wniosek jest "czysty", a decyzja będzie "dziewicza" bez konieczności spełniania dodatkowych warunków narzuconych przez analityka.

Gratuluje optymizmu i jak najwięcej takich kredytów załatwianych ekspresowo.
Zapisane

Doradca Finansowo-Kredytowy
expert
Newbie
*
Wiadomości: 23


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Września 19-09-2008, 09:54:00 »

Pani Asiu, oczywiście, ze nie ma sensu się kłócić, ale uczciwie: 2 tyg. to wystarczający czas do załatwienia kredytu. Jak sądzę jest Pani pośrednikiem kredytowym (lub doradcą jak kto zwie) ja również i oboje wiemy, że problemy mogą pojawić się zawsze, ale nasza praca polega na ich rozwiazywaniu i to zazwyczaj dzięki personalnym znajomościom (czego nie może pracownik, może dyrektor etc. ). Oczywiście nie wszystko da się "przepchnąć"! Większość banków obecnie ma już systemy komputerowe. Ktoś podejmuje decyjzę (np. warunki takie, takie i takie) i ta decyzja już jest na umowie. Kwestia wydruku w systemu. A nawet jak trzeba coś poprawić ręcznie.... to robi się to "na szybko", bo przecież wiadomo, że najważniejsze jest zadowolenie klienta.  I nie chodzi o obiecywanie, bo przecież kilka negatywnych opinii i nie miałbym co robić w tej branży, prawda?
Zapisane

Profesjonalne Doradztwo Finansowe
http://kredyty-czestochowa.pl
Aska
Full Member
***
Wiadomości: 132


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Września 23-09-2008, 06:55:53 »

A ja nadal twierdzę, że obiecywanie, ze dwa tygodnie zdecydowanie wystarczą jest daleko indącą obietnicą bez pokrycie.
Zbyt wiele kredytów zrobiłam w swoim życiu, aby obiecywać gruszki na wierzbie. No chyba, ze pracujesz z jednym bankiem i wtedy opowieści o współpracy ze swoim rzeczoznawca, który.....
Doskonale wiesz, ze większość banków chce mieć wyceny swoich rzeczoznawców, bo od innych  nastepuje dodatkowa weryfikacja dokumentu. Doskonale wiesz, ze od spełnienia ostatniego warunku, umowę zwyczajnie się zamawia i nie zawsze robi się ją od ręki, a czeka co najmniej 24 godziny (rzadko kiedy krócej i to pod warunkiem, ze "pisarze" sa wolni i nie piszą umowy dla innych równie pilnych.
Oczywiscie, ze są przypadki, ze trzeba tak szybko załatwic kredyt i czasami się to udaję, jeśli nie ma żadnego zgrzytu. Ale najczęściej jakieś zgrzyty - ot tak dla zasady, analitycy je lubia -sa i musisz im cos "niezykle pilnego " dodatkowo dorzucić. Obiecywanie więc, ze dwa tygodnie jest czasem jak najbardziej wystarczajacym na załatwienie całego kredytu od początku do końca - jest zwyczajnym naduzyciem zaufania klienta. Albo dajesz mu byle co, byle jak, byle szybko.... A nie na tym ta praca chyba polega
Zapisane

Doradca Finansowo-Kredytowy
expert
Newbie
*
Wiadomości: 23


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #11 : Września 24-09-2008, 01:39:13 »

Pani Asiu 2 sprawy:
1) rzeczoznawcy - banki mają swoje listy (nie wszystkie, ale większość), wybrałem więc 2, którzy byli na wszystkich listach i poszedłem negocjować: czas i opłatę oczywiście.

2) nasza praca opiera się na zaufaniu klienta, więc kilka negatywnych opinii o mojej firmie i nie mam czego szukać w tym zawodzie, prawda? współpracuje z wieloma bankami, ale jeżeli klient mówi, że dla niego istotny jest czas (bo np. jak mój ostatni - na początku października musi wracać do pracy za granicą) to nie bawię się w negocjację warunków, etc. tylko udaję się do banku, który zrobi mi to najszybciej. I nie ma opcji, aby nie wyrobić się w 2 tyg., bo klient wylatuje i będzie miał niezałatwione sprawy, a to z kolei rzuca negatywne światło na moją firmę. Jeśli trzeba - każdy analityk ma swojego przełożonego... i czego nie może pracownik to może dyrektor...

Oczywistym jest, że gramy w otwarte karty, bo jeśli coś wyjdzie w trakcie, to klient musi mieć świadomość, że może się wszystko rozsypać, ale za to niestety odpowiada klient, bo zataił pewne informacje....
Zapisane

Profesjonalne Doradztwo Finansowe
http://kredyty-czestochowa.pl
Doradca-Poznań
Newbie
*
Wiadomości: 2


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Października 30-10-2008, 12:56:37 »

Witam,
Jeżeli potrzebuje Pan bezpłatnej pomocy lub porady dotyczącej kredytów samochodowych zapraszam na naszą stronę internetową www.kredytowy.net . Wystarczy ,że wypełni Pan formularz zgłoszeniowy a nasz doradca skontaktuje się z Panem i pomoże rozwiązać problem. Obsługujemy całą polske.
Zapisane
ziut19
Full Member
***
Wiadomości: 163


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #13 : Października 30-10-2008, 06:03:25 »

Najtańsze kredyty na budowe domu według rankingu Comperia i GazetaDom.pl są w ING Banku Sląskim.Natomiast jeśli chodzi o kredyty zaciągane na wiele lat czyli 30,40 według tego rankingu najlepszą ofertę mają DomBank,Deutsche Bank i Nordea

Nawet kabaret Ani Mru Mru mnie nie rozbawil tak jak to zdanie o Dombanku.
A okreslaja moze procentowa szanse na uruchomienie kredytu?
Zapisane

Prosty i drogi kredyt dostaniesz wszedzie.
Dobry, tani i przyjazny tylko u najlepszych:
ziut19@gazeta.pl
Laskowski
Newbie
*
Wiadomości: 20


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Listopada 26-11-2008, 04:56:04 »

Rozumiem, że ta polemika jest dla polemiki i popisów kto jest lepszy i mądrzejszy bo jeśli klient potrzebuje szybko otrzymać kredyt to powinien skontaktować się z doradcą, który zrobi to szybko i wyśle wnioski do kilku banków aby nie było dużych poślizgów a po za tym zaoszczędzi czas na bieganiu od jednego do drugiego banku. Oczywiście wszyscy macie trochę racji mogą wystąpić jakieś problemy a kredyt można uzyskać nawet w 7 dni oczywiście od momentu zebrania dokumentów. Biorąc pod uwagę, że klient złożył już jakiś wniosek w banku to ma komplet dokumentów i spieranie się o to że można realnie otrzymać kredyt w 2 tyg. jest całkiem realne. A tak w ogóle klient prosił o poradę miesiąc temu to i tak już dawno ten kredyt powinien otrzymać i nie ma o co bić piany. A w sprawie Dom Banku to gratuluję wyboru bo na dzień dzisiejszy to na decyzję można czekać nawet 2 miesiące i to bez żadnej gwarancji, no i ciekawe że jest tam tanio. Ale prawda jest taka, że procentowo szansa na otrzymanie kredytu jeszcze 2-3 miesiące temu była chyba największa. Pozdrawiam was. Mrugnięcie
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: Gdzie po szybki kredyt hipoteczny na budowe domu? « poprzedni następny »
Skocz do:  

Doradcy finansowi: Kredyty mieszkaniowe   Kredyty gotówkowe   Pożyczki gotówkowe   Kredyty samochodowe   Kredyty refinansowe   Konta bankowe   Ubezpieczenia   Inwestycje   Fundusze europejskie    Kredyty dla firm   Leasing   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Grupa FOREX nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym.

© 2002-2024 Grupa FOREX
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2007, Simple Machines