kredyty forum kredytobiorcy kredyty hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe - złóż wniosek - 16 banków    Kredyty gotówkowe   Konta Osobiste   Konta oszczędnościowe   Konta młodzieżowe   Kredyty konsolidacyjne   Pożyczki hipoteczne   Karty kredytowe   Kredyty samochodowe   Lokaty   Fundusze inwestycyjne   Produkty strukturyzowane   Emerytury   Ubezpieczenieauta   Ubezpieczenia na życie  
Login: Hasło:
Strona główna Szukaj Szukaj Rejestracja
Szukaj doradcy kredytowego   |    Dodaj doradcę

kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: Zmiana pracy a zdolnośc kredytowa « poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Zmiana pracy a zdolnośc kredytowa  (Przeczytany 17137 razy)
anggosia
Newbie
*
Wiadomości: 26


Zobacz profil
« : Czerwca 26-06-2006, 07:07:27 »

Witam,

Od 1 sierpnia zmienia pracę, na poczatek dostane umowe na okres próbny - do tej pory miałam na czas nieokreślony. Mój mąż ma umowę na czas nieokreślony. Czy z wzięciem kredytu będziemy musieli czekać aż dostanę mocniejszą umowę, czy bank bedzie pytał tylko o nasze dochody za ostatnie miesiące. Czy mozemy wystapic o kredyt jak będe na wypowiedzeniu, mając juz podpisana umowę w nowym miejscu?
Zapisane
Bankier Amator
Jr. Member
**
Wiadomości: 51


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Czerwca 29-06-2006, 08:42:31 »

Tutaj nie możmna jednoznacznie odpowiedzieć.
Jeśli odpowiedz ma być oparta tylko na ocenie scoringowej przez program, to zmiana pracy wpływa negatywnie na ocene zdolności kredytowej.
Ale należy pamietać, że dochodzi tutaj czynnik ludzki i pracownik zajmujący sie ocena zdolności kredytowej może dokonac korekty na twoja kożyść.

Jaka to może być korekta? Może poprostu potraktować zmiane pracy jako kontynuacje poprzedniej, oczywiście nowe stanowisko pracy musi być podobne do poprzedniego.

Pewne jest raczej na stoprocent, że nawet jeśli kożystnie zinterpretuje zmiane pracy to ponieważ nie masz umowy na czas nieokreslony to kwota kredytu bedzie  niższa.

Ocena zdolności kredytowej dla kredytów hipotecznych - czyli długoterminowych jest skomplikowana i w każdym banku jest inna. Liczy się tu dużo czynników, wykształcenie, wykonywany zawód, wiek, stan cywilny nawet posiadanie samochodu.

Musisz zapytać w banku w którym chcesz wziąść kredyt.

Pozdrawiam

Bankier Amator
Zapisane
anggosia
Newbie
*
Wiadomości: 26


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Czerwca 30-06-2006, 01:18:59 »

Hm, troche mnie zmartwiłeś. Czy bank nie powinien brac pod uwage, ze w skutek zmiany pracy znaczaco wzrosło moje wynagrodzenie i nadal pracuje  wtej samej branzy w firmie o wyzszej renomie?
Zapisane
anggosia
Newbie
*
Wiadomości: 26


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Lipca 11-07-2006, 01:48:58 »

Czy nie ma naprawdę nikogo kto by mógł mi odpowiedzieć? Puk puk. To ważne, bo przecież kredyty i mieszkania drożeją.
Zapisane
ziut19
Full Member
***
Wiadomości: 163


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Lipca 11-07-2006, 10:02:23 »

Odpowiadam jasno i wyraznie. Ale odpowiedz Ci sie nie spodoba. Umowa na czas probny nie jest akceptowana przez banki.
Gdybys byla na wypowiedzeniu, ale miala juz podpisana nowa umowe na czas nieokreslony, wowczas na drodze odstepstwa bylaby szansa na kredyt. Teraz beda przyjete tylko dochody meza.
Zapisane

Prosty i drogi kredyt dostaniesz wszedzie.
Dobry, tani i przyjazny tylko u najlepszych:
ziut19@gazeta.pl
anggosia
Newbie
*
Wiadomości: 26


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Lipca 11-07-2006, 07:03:28 »

Kiepsko. Zwłaszcza, że mąż też myśli o zmianie pracy. Z tego co mówisz to najlepiej że jak najszybciej znalazł nową pracę, wtedy w jednym momencie skończą nam się umowy na okres próbny. z drugiej strony to troche nie fair- będę teraz zarabiać niemal 2 razy tyle co dotychczas, nawet biorać pod uwagę,że to jest umowa na okres próbny, przeciez to ze zmieniam pracę powino świadczyć na moją korzyść - tj. że moja sytuacja na rynku pracy jest dobra, zmieniam pracę na lepszą w renomowanej firmie. A gdybym przyniosła oświadczenie pracodawcy,że po okresie próbny będzie kontynuował ze mną wspólpracę?
No i załam mnie dalej - po okresie próbnym w jedej spólce dostane umowę o prace, a w drugiej zlecenie, żeby uniknąć kosztów typu ZUS. Mam nadziej,że w związku z tym nie będzie schodów w banku, że uznają zlecenie? A miałao być prosto, mąz ma umowę na czas nieokreślony, ja poszłam do pracy byśmy mogli wziąść kredyt od razu dostała umowę na czas nieokreślony, miesliśmy odczekać tylko 3 m-c żeby bank wziął pod uwagę zwiększenie naszych dochodów.Ale okazało się prace wcalke nie jest taka fajna jak miała być, znalezłam lepiej płatna  - więc znowu 3 m-c, teraz mąż mówi,że on już tez ma dość swojej, i teraz znowu musi minąć czas aż znajdzie prace, minie okres jego wypowiedzenie, potem okres próbyny. A ceny mieszkań szybuja w góre, płacimy kupe kasy za wynajem, a przeciez najpóźniej w sierpniu mieliśmy wziąś kredyt. Załamać się można.
Zapisane
krezus
Newbie
*
Wiadomości: 7


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Lipca 13-07-2006, 10:31:32 »

Witam....zajmuje sie doradztwem kredytowym.........i jak to w Polsce wszystko da sie obejć. bardzo chętnie spróbuję Państwu pomóc,,,,ale muszę poznac troche szczegułów, które pozwolą mi na ocenę waszej sytuacji. Proszę o ewentualny kontakt 505055280.pozdrawiam PW
Zapisane
pflaume
Newbie
*
Wiadomości: 4


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Września 19-09-2006, 09:29:59 »

Mój  mąż ma umowę o pracę na czas nieokreślony.Ja mam umowę podpisaną na rok i bank ją uznał. I dostaliśmy kredyt Pozdrawiam
       
Zapisane
gvc
Newbie
*
Wiadomości: 30


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : Września 26-09-2006, 10:23:36 »

A moze podzielisz sie szczegolami jaka kwota kredytu czy z wkladem wlasnym i na ile lat ?

:-)
Zapisane

pflaume
Newbie
*
Wiadomości: 4


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Września 27-09-2006, 09:39:54 »

Bez wkładu własnego, na 30 lat. Kwota ok.300 tys.
Zapisane
Aga1970
Newbie
*
Wiadomości: 4


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Października 19-10-2006, 05:30:33 »

Umowa na czas określony a umowa na czas próbny to zupełnie co innego. Przy tej pierwszej obecnie banki nie robią problemów, przy umowie na czas próbny nigdzie nie zostanie wzięty pod uwagę dochód - z prostej przyczyny: czas PRÓBNY, jak sama nazwa wskazuje, może się skończyć nieprzedłużeniem umowy. Oczywicie, umowa na czas określony też może się tak skończyć, ale tak czy owak, banki nie akceptują umów na okres próbny, nigdzie.
Zapisane

Kredyty hipoteczne i got?wkowe, www.kredytnamiare.net
Strony: [1] Drukuj 
kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: Zmiana pracy a zdolnośc kredytowa « poprzedni następny »
Skocz do:  

Doradcy finansowi: Kredyty mieszkaniowe   Kredyty gotówkowe   Pożyczki gotówkowe   Kredyty samochodowe   Kredyty refinansowe   Konta bankowe   Ubezpieczenia   Inwestycje   Fundusze europejskie    Kredyty dla firm   Leasing   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Grupa FOREX nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym.

© 2002-2024 Grupa FOREX
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2007, Simple Machines