kredyty forum kredytobiorcy kredyty hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe - złóż wniosek - 16 banków    Kredyty gotówkowe   Konta Osobiste   Konta oszczędnościowe   Konta młodzieżowe   Kredyty konsolidacyjne   Pożyczki hipoteczne   Karty kredytowe   Kredyty samochodowe   Lokaty   Fundusze inwestycyjne   Produkty strukturyzowane   Emerytury   Ubezpieczenieauta   Ubezpieczenia na życie  
Login: Hasło:
Strona główna Szukaj Szukaj Rejestracja
Szukaj doradcy kredytowego   |    Dodaj doradcę

kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: wycena nieruchomości przez rzeczoznawce « poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: wycena nieruchomości przez rzeczoznawce  (Przeczytany 11355 razy)
Justyna
Newbie
*
Wiadomości: 26


Zobacz profil
« : Czerwca 29-06-2006, 01:34:45 »

Witam, czy może mi ktoś powiedzieć czym sugeruje się rzeczoznawca, wynajęty przez bank przy wycenie nieruchomości ( na rynku wtórnym), bo w końcu od jego decyzji zależy w jakiej wysokości dostanę kredyt, dodam, że wzięlam w millenium, czekam teraz na decyzje, a chcialam dostać jeszcze okolo 15 tys. na pozostale koszty związane z kupnem mieszkania( jak podatek od czynności cywilno -prawnycm, pośrednikowi, notariusz itp) pytanie jakie mam szanse, jak mmożna sobie samemu skalkulować wartośc mieszkania
Zapisane
Bankier Amator
Jr. Member
**
Wiadomości: 51


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Czerwca 29-06-2006, 08:32:35 »

Wycena nieruchomości do kredytu hipotecznego, jest wymagana przez każdy bank. Nie jest wymagana przy zakupie nowego mieszkania, chyba że bank podejżewa, że jego wartość jest zawyżona.

To tytułem wstępu.

Pytasz jak dokonywana jest wycena.
Te zagadnienia okreslają standardy wykonywania wycen.
Najłatwiejsza metąda wyceny jest wycena polegająca na porównaniu cen podobnych mieszkań w tej samej okolicy.
Oczywiście proces wyceny jest bardziej skomplikowany i zależny od różnych czynników np. standard mieszkania, stolarka okienna, kondygnacja, zużycie mieszkania - amortyzacja i wiele innych. Sposób wyceny jak już wspomniałem jest sciśle określony i nie da go sie tutaj w kilku zdaniach przytoczyć.

Reasumując. Wycena nieruchomości na potrzeby kredytu hipotecznego, tak w dużym uproszczeniu polega na porównaniu już sprzedanych podobnych nieruchomości w danej okolicy/dzielnicy lub ulicy.

To by było na tyle w dużym uproszczeniu. Może ktos od wyceny opisze temat dokladniej. Myśle, że poglądowo wyjasniłem co i jak.

Pozdrawiam

Bankier Amator

Zapisane
?bik
Newbie
*
Wiadomości: 16


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Czerwca 30-06-2006, 01:26:26 »

Fragmenty rozporządzenia w sprawie wyceny nieruchomości i sporządzania operatu szacunkowego:
§ 3. 1. Określanie wartości nieruchomości polega na określaniu wartości prawa własności lub innych praw do nieruchomości.
2. Określanie wartości nieruchomości poprzedza się analizą rynku nieruchomości, w szczególności w zakresie uzyskiwanych cen, stawek czynszów oraz warunków zawarcia transakcji.
§ 4. 1. Przy stosowaniu podejścia porównawczego konieczna jest znajomość cen transakcyjnych nieruchomości podobnych do nieruchomości będącej przedmiotem wyceny, a także cech tych nieruchomości wpływających na poziom ich cen.
2. W podejściu porównawczym stosuje się metodę porównywania parami, metodę korygowania ceny średniej albo metodę analizy statystycznej rynku.
Zapisane
Justyna
Newbie
*
Wiadomości: 26


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Czerwca 30-06-2006, 02:35:55 »

dzięki żbik:)
a powiedz mi, czy ta wycena przez rzeczoznawce zazwyczaj jest zawyżona czy raczej zaniżona
piszesz o metodzie porównwczej - zgadzam się, pytanie czy ceny na rynku wtórnym, w moim przypadku wroclawskim, są i w jakim stopniu zblizone do tej zrobionej przez rzeczoznawców
Zapisane
Justyna
Newbie
*
Wiadomości: 26


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Lipca 05-07-2006, 02:07:59 »

cześć slyszalam, że oni wykorzystując tę motodę porównawczą, korzystają z cenników obowiązujących sprzed roku, a wiadomo, że rok temu ceny byly znacznie niższe, moje pytanie czy to prawda???
Zapisane
anggosia
Newbie
*
Wiadomości: 26


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Lipca 11-07-2006, 01:50:58 »

Nawet jeśli korzystaja z ugiegłorocznych, to musza brać pod uwagę ze wartość nieruchomości rosnie z miesiącą na miesiąc i korygować ceny z transakcji pod tym wzgledem. z tego co sie orientuje,że pracuja na podstawie bieżących transakcji.
Zapisane
Informator Kredytowy
Jr. Member
**
Wiadomości: 50


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : Lipca 14-07-2007, 09:13:11 »

jak mmożna sobie samemu skalkulować wartośc mieszkania

Można sobie kalkulować, ale dla banku jesy ważna tylko wycena rzeczoznawcy.
Zapisane

www.InformatorKredytowy.pl

Porownanie aktualnych ofert bankowych kredytow hipotecznych. Kliknij i Sprawdz
Strony: [1] Drukuj 
kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: wycena nieruchomości przez rzeczoznawce « poprzedni następny »
Skocz do:  

Doradcy finansowi: Kredyty mieszkaniowe   Kredyty gotówkowe   Pożyczki gotówkowe   Kredyty samochodowe   Kredyty refinansowe   Konta bankowe   Ubezpieczenia   Inwestycje   Fundusze europejskie    Kredyty dla firm   Leasing   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Grupa FOREX nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym.

© 2002-2024 Grupa FOREX
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2007, Simple Machines