kredyty forum kredytobiorcy kredyty hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe - złóż wniosek - 16 banków    Kredyty gotówkowe   Konta Osobiste   Konta oszczędnościowe   Konta młodzieżowe   Kredyty konsolidacyjne   Pożyczki hipoteczne   Karty kredytowe   Kredyty samochodowe   Lokaty   Fundusze inwestycyjne   Produkty strukturyzowane   Emerytury   Ubezpieczenieauta   Ubezpieczenia na życie  
Login: Hasło:
Strona główna Szukaj Szukaj Rejestracja
Szukaj doradcy kredytowego   |    Dodaj doradcę

kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: !! kruczki prawne Deutche Banku !! « poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: !! kruczki prawne Deutche Banku !!  (Przeczytany 8687 razy)
cocolino2009
Newbie
*
Wiadomości: 2


Zobacz profil
« : Stycznia 09-01-2009, 03:41:18 »

Jeżeli ktoś z was się przymierza do skredytowania nieruchomości w CHF przez Deutche Bank, to bardzo mocno przestrzegam przed tym bankiem.

Otóż w naszej umowie kredytowej która opiewa na 25lat, w ratach równych, waluta CHF, znajduje się sprytny zapis, który pozwala bankowi w momencie obniżenia LIBORU na pozostawienie raty kredytowej na tym samym poziomie, ale skrócenie okresu kredytowania. Czyli płacimy większy kapitał w krótszym czasie; czyli bank zarabia dodatkowo pare groszy na każdym franku który wpłacamy nadplanowo.

I tak też się stało, w grudniu zaciskaliśmy już zęby bo płacilismy 3800pln po 3 miesięcznym wysokim LIBORZE z nadzieją że od stycznia będzie już zmiana na dużo korzystniejszy i rata nam spadnie. A tu masz, LIBOR spadł a okazuje się że bank pobrał z naszego konta w styczniu o 400pln więcej niż w grudniu !!! pomimo spadku ceny waluty i obnieżeniu LIBORU ?!?!?!?!?!?

Okazało się że nie informując nas o tym skrócili sobie okres kredytowania o 5 lat i pobrali ratę po bandyckim wymanewrowanym spreadzie.
Łącznie oskubali nasz domowy budżet o 1100pln więcej w/g naszych wyliczeń; niby nic strasznego bo pieniądze po części idą na nasze lokum.
Ale podpisaliśmy umowę na 25lat uwzględniają jedynie ryzyko kursu CHF a nie manipulacje i matactwo Deutche Banku.

Nie powiadomili nas o tym pisemnie/telefonicznie/gołębiem pocztowym, czy w jakikolwiek inny cywilizowany sposób.
Zapis w umowie jest, owszem ale odoradca troszeczke inaczej nam przedstawiał działanie tego zapisu.
W banku przy podpisywaniu umowy usłyszeliśmy: "Jak frank potanieje to Państwa rata spadnie"

Po tym incydencie oczywiscie natychmiast zglosilismy sie do naszego doradcy w DB w celu wyjasnienia tej sprawy.
Kazal nam napisac podanie o stworzenie aneksu do umowy ktory spowrotem na okres tylko 3 miesiecy wydluzy nam czas trwania umowy kredytowej. Aneks kosztuje jedyne 150pln i jest wazny az 3 miesiace.... smiech na sali.
Czyli jest tak naprawde zwykłym administracyjnym wyłudzeniem pieniędzy.

Zbieramy grupę poszkodowanych w podobny sposób i sprawę zgłaszamy równolegle do KNF i UOKiK.

Reasumując mam nadzieje że dość wyrażnie opisałem cały incydent. Jeżeli masz identyczną sytuacje w Deutche Banku, zapraszamy do wspólnej walki.

Dzwoniłem dzisiaj do UOKiK; okazało sie ze jestem jedyną osobą która do nich wydzwania!!, jeżeli chcecie coś z tym zrobić to działajcie!

Mam przesłać maila do nich z opisem sytuacji (wydaje mi sie, że trzeba przedstawiać to jako manipulacja wysokością CHF - bardzo im sie opłaca teraz ściągać od nas większe raty kapitałowe) UOKiK też od siebie przekaże sprawę do KNF.

!!!!!!!maile trzeba przesyłać na adres - konsument(malpa)um.warszawa.pl - (w
załączeniu trzeba przesłać umowę podpisaną z DB)
w mailu trzeba umieścić swoje dane (Imię nazwisko i nr tel)!!!!!!

jeżeli nie będziemy działać nikt tego za nas nie zrobi.
Mnie interesuje zmiana na stałe tego zapisu bo za pół roku może DB nie będzie
chciał podpisywać z nami aneksów, nie mamy pewności czy teraz to zrobią
Zapisane
Aska
Full Member
***
Wiadomości: 132


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Stycznia 09-01-2009, 11:37:11 »

Mam prośbę- czy mógłbyś mi dokładnie wskazać zapis, o którym piszesz i w którym miejscu w umowie on istnieje. Przyznam, ze pracowałam w tym banku i nigdy z czyms takim sie nie spotkałam. Chętnie poznam problem ku przestrodze własnej i swoich przyszłych klientów. Mozesz to zrobic na mojego maila prywatnego
Zapisane

Doradca Finansowo-Kredytowy
cocolino2009
Newbie
*
Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Stycznia 09-01-2009, 11:54:31 »

paragraf 5 ust. 4 i dalsze wyjaśnienia w ust. 5 :/
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: !! kruczki prawne Deutche Banku !! « poprzedni następny »
Skocz do:  

Doradcy finansowi: Kredyty mieszkaniowe   Kredyty gotówkowe   Pożyczki gotówkowe   Kredyty samochodowe   Kredyty refinansowe   Konta bankowe   Ubezpieczenia   Inwestycje   Fundusze europejskie    Kredyty dla firm   Leasing   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Grupa FOREX nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym.

© 2002-2024 Grupa FOREX
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2007, Simple Machines