kredyty forum kredytobiorcy kredyty hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe - złóż wniosek - 16 banków    Kredyty gotówkowe   Konta Osobiste   Konta oszczędnościowe   Konta młodzieżowe   Kredyty konsolidacyjne   Pożyczki hipoteczne   Karty kredytowe   Kredyty samochodowe   Lokaty   Fundusze inwestycyjne   Produkty strukturyzowane   Emerytury   Ubezpieczenieauta   Ubezpieczenia na życie  
Login: Hasło:
Strona główna Szukaj Szukaj Rejestracja
Szukaj doradcy kredytowego   |    Dodaj doradcę

kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: Klika żelaznych wskazowek dla biorących kredyt. « poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Klika żelaznych wskazowek dla biorących kredyt.  (Przeczytany 63553 razy)
kruchy
Newbie
*
Wiadomości: 38



Zobacz profil WWW Email
« : Lipca 08-07-2007, 08:45:36 »

Klika żelaznych wskazowek dla biorących kredyt:

1. Jesli chodzi o wybor kredytu nalezy zawsze porownac kilka bankow nie tylko zeby podjac najwlasciwszą decyzje ale rowniez dla bezpieczeństwa w przypadku gdyby jeden bank mialby odmowic.

2 Doradca zawsze powinien zapytać się o kilka tematów: liczbę osób przystępujących do kredytu, cel kredytu, koszty utrzymania i ewentualne kredyty, liczbę osób na utrzymaniu niepełnoletnich, długość i rodzaj zatrudnienia lub/i działalności, wkład własny, czy nieruchomość ma KW, cena nieruchomości, kwota kredytu, zaległość w płatności innych zobowiązań, inne zobowiązania itp.
Jeżeli o to nie pyta na pewno będziemy musieli spotkać się z nim jeszcze raz.

3. Oraz preferencje co do kredytu takie jak w ankiecie na stornie http://www.hipotecznekredyty.com/........

4. Klient nie musi juz porownywac ofert bankow sam. Niezależnie doradcy porownuja oferte bankow, zeby wybrac najlepsze, najbardziej optymalne rozwiazanie.

5 Niezależnie doradcy kredytowi chętnie pomagają w wyborze banku i od Klienta bezpośrednio nie powinni brać żadnych opłat.

Pozdrawiam Serdecznie

Monika
www.hipotecznekredyty.com
Gdynia, Gdansk, Lublin, Lodz, Katowice, Krakow, Olsztyn, Poznan, Swinoujscie, Szczecin, Warszawa, Wroclaw

Nasz doradca bezplatnie pomoze:
- Wybrac najkorzystniejsza dla oferte kredytu
- Porownac oferte 18 bankow
- Skompletowac wszystkie niezbedne dokumenty
- Okreslic maksymalny czas kredytowania
- Wypelnic oraz zlozyc niezbedne wnioski
- Spotka sie w dogodnym terminie
- Wynegocjuje korzystne warunki
- Zadba o przygotowanie umowy kredytowej
Zapisane

http://www.hipotecznekredyty.com

Nie musisz ju? por?wnywa? ofert bank?w sam. Poprzez wype?nienie naszej ankiety, Twoje informacje trafi? do naszego niezale?nego doradcy kredytowego, kt?ry dokona wnikliwej analizy przedstawiaj?c na spotkaniu odpowiednio dopasowan? do Twoich potrzeb ofert?.
kreskawaw
Newbie
*
Wiadomości: 1


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Sierpnia 02-08-2007, 08:55:24 »

Chciałam powiedzieć, że złożyłam wniosek do jednego banku w którym doradca był przekonany, że dostanę kredyt. Niestety mimo zapewnień doradzcy analityk odrzuił wniosek. Dlatego skorzystałam z nielażeznego doradcy kredytowego. Zgodnie z punktem pierwszym złożyłam zwniosek do 3 innych banków. W 2 rozpatrzono pozytywnie i o wiele szybciej. Bardzo dziękuje za dobre rady. Polecam wszystkim szukającym kredytu.
Aniu z Warszawy
Zapisane
Olo
Newbie
*
Wiadomości: 44


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Sierpnia 09-08-2007, 09:10:12 »

hehe niezależny doradca poleci bank z którego będzie miał najwiekszą prowizję nie zawsze najlepszy dla klienta
Zapisane
Informator Kredytowy
Jr. Member
**
Wiadomości: 50


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : Sierpnia 13-08-2007, 08:34:43 »

hehe niezależny doradca poleci bank z którego będzie miał najwiekszą prowizję nie zawsze najlepszy dla klienta

Niestety to częsta praktyka wśród "doradców" (oczywiście nie dotyczy tylko pewnej części tej grupy, dlatego "doradców" w cudzysłowie)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13-08-2007, 08:40:02 wysłane przez Informator Kredytowy » Zapisane

www.InformatorKredytowy.pl

Porownanie aktualnych ofert bankowych kredytow hipotecznych. Kliknij i Sprawdz
supra
Newbie
*
Wiadomości: 1


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Sierpnia 18-08-2007, 11:05:47 »

hehe niezależny doradca poleci bank z którego będzie miał najwiekszą prowizję nie zawsze najlepszy dla klienta

Ja korzystałam z porad doradców i złożyłam do dwóch banków wnioski z 8 które porównałam te były najlepsze. Jestem zadowolona i nie traciłam czasu na zbędne porównywanie zwłaszcza na stronach porównaj sobie sam kredyt i skontaktuj się z doradcą banku......
Zapisane
Informator Kredytowy
Jr. Member
**
Wiadomości: 50


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : Sierpnia 18-08-2007, 09:07:24 »

hehe niezależny doradca poleci bank z którego będzie miał najwiekszą prowizję nie zawsze najlepszy dla klienta

Ja korzystałam z porad doradców i złożyłam do dwóch banków wnioski z 8 które porównałam te były najlepsze. Jestem zadowolona i nie traciłam czasu na zbędne porównywanie zwłaszcza na stronach porównaj sobie sam kredyt i skontaktuj się z doradcą banku......

Oczywiście - jedni ludzie sami wolą porównać oferty banków i sami wybrać kredyt i kontaktować się bezpośrednio z bankiem a inni wolą pomoc doradcy finansowego, co jest w pełni zrozumiałe. Ważne by ten doradca był rzeczywistym doradcą a nie "doradcą", który wybiera bank/i X bo od nich dostanie największą prowizję bo takie "doradzanie" mija się z celem, dlatego warto korzystać z sprawdzonych i pewnych Doradców Kredytowych z ugruntowaną pozycją na rynku i kompetentną załogą. Pytać znajomych, czytać opinie ludzi na temat danych firm doradców finansowych na necie itp. Pozdrawiam.
Zapisane

www.InformatorKredytowy.pl

Porownanie aktualnych ofert bankowych kredytow hipotecznych. Kliknij i Sprawdz
adela
Newbie
*
Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Sierpnia 26-08-2007, 03:31:10 »

Ważne by ten doradca był rzeczywistym doradcą a nie "doradcą", który wybiera bank/i X bo od nich dostanie największą prowizję  - ludzie przecież doradca może porównać ofertę np. 8 banków i przecież ją przekazuje wiec chyba widzimy co bierzemy.
jedni ludzie sami wolą porównać oferty banków - oczywiście ale strony typu porównaj oferty i skontaktuj się z doradcą banku mijają sie z celem 1. ponieważ mozesz negocjowac z doradcami i czasami na poczatku slaba oferta moze okazac sie pozniej interesujaca... 2 takie strony to nie sa instytucje finansowe tylko czesto nawet prywatne strony...
Zapisane
pierwszy lepszy
Newbie
*
Wiadomości: 1


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Sierpnia 27-08-2007, 09:51:25 »

HA!!! takie strony to nie instytucje finansowe.... To lipne stronki lipnych gości....
Doradców popieram może przez nich w końcu w sektorze bankowym wzrosną płace bo tera są żenująco niskie. Kiedy banki zrozumieją że ludzie do nich nie przychodzą za śmieszne pensje bo wolą zostać doradcami finansowymi.
Zapisane
Aska
Full Member
***
Wiadomości: 132


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Września 10-09-2007, 07:59:20 »

Cztam tu porady w stylu - idź do Expandera, Open itd, itd. Oczywiscie - kto chce płacic więcej niech tam idzie. Niewatpliwie, plus takiej decyzji to wiele banków w jednym miejscu. Ale druga prawda jest taka - tam gdzie klient płaci prowizje jest ona zdecydowanie wyższa niz bezposrednio w Banku. W końcu to posrednik, który musi na czyms zarobic. Z drugiej strony jest Bank, który tez na tym musi zarobić. Wiem co mówię. Jestem doradca ds produktów bankowych w Deutsche Banku i wielokrotnie "obrabiałam" dokumenty klientów z Expandera. Prawda jest taka - Expander dostaje okreslona wysokość prowizji za klienta, ale klient musi zapłacic min. 2 % prowizji. Inaczej - jesli klient takowej prowizji nie chce zapłacic bank musi miec zgodę Expandera na obniżenie płaconej przez klienta prowizji, bo doradca Expandera dostaje wówczas mniejsze wynagrodzenie. Doradca z Deutsche Banku ma ograniczone możliwości negocjacji prowizji dla klienta tylko i wyłacznie dlatego, że klient trafił do nas z Expandera. Jeśli chodzi o marżę - Expander cos tam klientowi obiecuje, ale tak naprawde negocjacja jej wysokości nastepuje na szczeblu doradca banku- klient - centrala, a faktyczna jej wysokość goowno obchodzi doradców Expandera. Oni tych warunków nigdy nie negocjuja, bo nie od marży maja płacone wynagrodzenia, tylko od sciagnietej od klienta prowizji. Dla porównanie - klient przychodzacy bezpośrednio do DB może zapłacic i o,6-0,7% prowizji, zgłoszony przez expandera płaci 2%.
Expander tak naprawdę porównuje warunki dopiero wówczas kiedy klient otrzyma pozytywna decyzje kredytowa z kilku banków.
Do niedawna w rankingach doradców Expandera Deutsche Bank był wymieniany jako najlepszy Bank dla kredytów w CHF. Od czerwca - kiedy Bank obnizył wynagrodzenie dla Expandera i obnizył wysokośc prowizji dla klienta, klienci zgłaszający sie do Expandera nie dostaja ofert naszego banku i są informowani o oszustwach /wymyslonych/ jakie robimy. Te same informacje przekazywane są nt Nordei i Fortisa. Też pewnie zmienili z nimi umowe o posrednictwo. Teraz Expander najczesiej poleca Ge Money jako najlepszy bank kredytowy, nie informujac klienta o kruczkach umowy.
Jak sami widzicie - posrednicy proponuja banki gdzie ich umowy jako posrednika są najkorzystniejsze finansowo.

Teraz tylko zainteresowany kredytem powinien podjac decyzję, czy woli przejść sie bezposrednio po kilku bankach i zapoznac się z ich oferta czy od razu trafić do posrednika, mieć więcej ofert od razu i zapłacic więcej. Dotyczy to absolutnie wszystkich dużych posredników. Banki nie są instytucja charytatywną i nie oddaja kredytów za darmo, a pośrednik też z czegos musi żyć..... Wybór nalezy do zainteresowanych....................
Pozdrawiam
Zapisane

Doradca Finansowo-Kredytowy
kruchy
Newbie
*
Wiadomości: 38



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Września 15-09-2007, 10:42:32 »

Szanowana Pani,

Nasi Doradcy przedstawiają Klientom najlepsze rozwiązania dla Klientów oraz dodatkowo
dodają do porównania banki jakie życzą sobie Klienci i często są to banki w
których Klienci już byli osobiście i znają ich ofertę. A więc Klient otrzymuje pełne porównanie. To nieprawda, że w banku można dostać lepszą ofertę niż u doradcy bo warunki często lepsze.

Pozdrawiam Serdecznie

Elwira
www.hipotecznekredyty.com
Zapisane

http://www.hipotecznekredyty.com

Nie musisz ju? por?wnywa? ofert bank?w sam. Poprzez wype?nienie naszej ankiety, Twoje informacje trafi? do naszego niezale?nego doradcy kredytowego, kt?ry dokona wnikliwej analizy przedstawiaj?c na spotkaniu odpowiednio dopasowan? do Twoich potrzeb ofert?.
Aska
Full Member
***
Wiadomości: 132


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Września 19-09-2007, 02:54:36 »

Do kruchy: Nie bedę dyskutowała na ten temat. Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Pozdrawiam.
Zapisane

Doradca Finansowo-Kredytowy
grupa_konkret
Jr. Member
**
Wiadomości: 97


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Września 19-09-2007, 04:29:34 »

do Aska: Szanowna Pani, zapewne punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale w przypadku expandera zależy chyba bardziej od tego, kto ma w nim główne udziały Mrugnięcie  a prawda jest taka, że expander jest powiązany kapitałowo z GE; podobnie, jak Open powiązany jest kapitałowo z LC Corp. Niemniej chciałabym zwrócić uwagę, że niezależny doradca, czyli innymi słowy, broker powinien gwarantować swoim Klientom bezstronną analizę, w pełni obiektywną ... wiem, że to trudne, ale - "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia"- bank oferuje wyłącznie własne kredyty, więc aby konkurować z brokerami musi schodzić poniżej warunków, które są opisane w umowie o pośrednictwo, czyli oględnie mówiąc, stosować ceny dumpingowe, a to nie jest do końca uczciwe, jeśli chodzi o Klientów, bo cóż im z tego, że nie zapłacą prowizji, jak będą mieli innego typu opłaty, które i tak sprowadzają się przecież do wyciągnięcia kasy z kieszeni klienta - to pierwsza uwaga; druga to ta, że bardzo często w moich ofertach pojawiają się promocje typu "bez prowizji za udzielenie, bez opłaty za wycenę", a mimo wszystko bank płaci mi za pozyskanego klienta - więc, aby zarobić nie muszę "kroić" klienta na 2% prowizji - ja mam pewne rzeczy zagwarantowane w umowie, a bank ... bank i tak zarabia na marży przez cały okres kredytowania Uśmiech

pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że wyjaśniłam, przynajmniej częściowo zawiłości związane z rozliczeniami między brokerami a bankami
Zapisane

monika - doradca finansowy

tel 502-989-706
hejsokoly
Newbie
*
Wiadomości: 24


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Września 22-09-2007, 06:09:15 »

Jeju ludzie byłam w tym DB i:

1. Musze zarabiać przynajmniej 6 tys żeby dostać kredyt taki jak chce gdzie w innych bankach nie ma problemu.
2. W tym banku wzięli wyciąg z konta i liczyli dokładnie tyle ile co miesiąc wydaję z konta!!!
Tzn zamiast tak jak w innych bankach liczyc utrzymanie np. 700 PLN miesięcznie oni liczyli wszystko jak był przelew za coś tam (np. mieszkanie) to wszystko sumowali i została mi niewielka kwota która została wzięta do badania zdolności. Nie dziwie się, że jest pani zła z powodu, że nie ma  pani klientów i szefowie cisną ale od razu tak oczerniać.

Skąd Pani do licha wie o tych oszustwach czyżby spisek przeciwko pani?
I tak apropo dowiadywałam się u znajomych z DB i oni mówili, że pośrednikowi wyrównuje wasz bank prowizje a zarabia na marży w okresie kredytowania, więc podobno pośrednicy śmiało mogą negocjować bo wy po prostu w nich inwestujecie.
Zapisane
Aska
Full Member
***
Wiadomości: 132


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Września 27-09-2007, 11:07:54 »

Do grupa_konkret:
Wszystko to co Pani napisała to prawda z która zgodzic sie nie mogę. Dlaczego? Ano.......

1. Brokerem ma prawo nazywać sie osoba, która na to posiada specjalne dokumenty o wnosi odpowiedni wkład finansowy na ubezpieczenie sie od odpowiedzialnosci finansowej za błednie podjete decyzje. Niestety, nazwy tej czesto uzywaja zwykli posrednicy finansowi majacy podpisane umowy z wieloma Bankami. I choc podpisanie takich umow wiaze sie z mozliwoscia zaprezentowanie  zróznicowanej oferty kredytowej klientowi, to nazywanie sie brokerem jest zwykłym naduzeciem i bezprawiem.
2. Klient przychodzac do okreslonego banku jest całkowicie swiadomy, ze w miejscu tym zapozna sie z ofertą tegoz banku, a nie innego.
3. Zaden posrednik finansowy, czy jak Pani woli - kredytowy nie posiada innej oferty kredytowej danego banku, niz w chwili obecnej w tymze banku obowiazującej Innymi słowy, nie moze obiecać klientowi od odejscia od wymaganych przez bank warunków, jesli takowe bank wymaga i sa one zapisane w umowie kredytowej.
4. Umowa podpisana z pośrednikiem przez bank nie zawiera żadnych promocji innych, niz te które bank w danej chwili proponuje swoim klientom - równiez i tym przychodzącym bezposrednio do oddziałow bankowych.
5. Zaden posrednik finansowy nie moze dac klientowi 0% prowizji, jesli z założenia bank zawsze taka prowizje pobiera. Jedyne co, moze róznic sie ona wysokościa i to na pewno z korzyscia dla osób korzystających z kredytu bezposrednio w banku.
6. Zaden bank nie stosuje sztywnych marzy czy prowizji dla wszystkich, a sa one zawsze zapisane jako "widełki" i ustalane bezpośrednio dla każdego klienta uwzgledniajac chociazby wysokosc wkładu własnego czy wysokośc kredytu. Czesto bezposrednie negocjacje klienta powoduja obnizenie tych wskaźników znacznie ponizej tabel wzorcowych, co wcale nie jest naganne i nieuczciwe w stosunku do umów podpisanych z posrednikami. Żadna bowiem instytucja finansowa nie jest 'matką miłosierdzia" i nie oddaje swoich produktów za darmo. Jesli sprzedaje swój produkt bezposrednio klientowi, moze sprzedac go taniej, bo nie ponosi z tego tytułu zadnych dodatkowych kosztów - czytaj: prowizji dla posrednika. Zreszta taka zasada obowiązuje w całym handlu - od sprzedazy zapałek po kredyty - im krótsza droga produktu od producenta do nabywcy, tym mniejsze narzuty, co w efekcie czyni produkt tańszym. Nie jest to nic nowego, a zwykłe prawa ekonomii. Dlatego tez kazdy posrednik wie, ze bank zapewnia sobie jakieś minimum, które chce mieć w marzy, czy prowizji. pośrednik chcac zarobić musi ten towar sprzedac powyzej tego minimum, aby osiagnąc swoj zysk.
7. Bank nie "kroi" klientów bardziej niż pośrednik. Jesli jest 0% prowizji, ale klient musi ponieśc dodatkowe opłaty w postaci trzystu róznych dodatkowych ubezpieczeń - chocby na zycie, czy od utraty pracy - to czymze innym sa te dodatkowe opłaty, jak nie ukrytą prowizja, które podnoszą miesieczną rate kredytu. Przy takich manipulacjach moze sie okazać i czesto tak jest - tańszym w efekcie końcowym jest kredyt, gdzie klient płaci prowicje oficjalnie, niz ten w którym prowizja teoretycznie jest 0. I moim zadaniem jest zwrócic uwage na wszystkie niuancje w umowach konkurencji i w sposob przjrzysty i jasny przedstawic to klientowi.
8. Posrednik finasowy - jesli nawet skloni klienta do zlozenia ofert w kilku róznych bankach, to po otrzymaniu wstepnych decyzji kredytowych pozytywnych i tak przekona klienta do tej oferty, gdzie jego umowa opiewa na najwyzsza prowizję. no chyba ze tylko z jednego banku bedzie decyzja pozytywna, to wtedy nie ma wyboru.
9. bank nie tylko zarabia na marzy. Sa jeszcze inne źródła zarobku, szczególnie dla kredytów wyrazonych w walucie.

Mając to wszystko na uwadze - to juz tylko klient musi podjac decyzje, czy chce poswiecic wiecej swojego czasu, aby przejsc sie po kilku bankach i poznac ich oferte, co w efekcie uczyni jego kredyt tańszym, czy tez woli oprzec sie na poradach doradcy i za to zaplacic drozej za swoje wymarzone M-3.

Serdecznie pozdrawiam
Zapisane

Doradca Finansowo-Kredytowy
kruchy
Newbie
*
Wiadomości: 38



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #14 : Października 14-10-2007, 10:53:07 »

Proszę na tym wątku i innych o doradzanie klientom a nie o kłótnie.
Zapisane

http://www.hipotecznekredyty.com

Nie musisz ju? por?wnywa? ofert bank?w sam. Poprzez wype?nienie naszej ankiety, Twoje informacje trafi? do naszego niezale?nego doradcy kredytowego, kt?ry dokona wnikliwej analizy przedstawiaj?c na spotkaniu odpowiednio dopasowan? do Twoich potrzeb ofert?.
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj 
kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: Klika żelaznych wskazowek dla biorących kredyt. « poprzedni następny »
Skocz do:  

Doradcy finansowi: Kredyty mieszkaniowe   Kredyty gotówkowe   Pożyczki gotówkowe   Kredyty samochodowe   Kredyty refinansowe   Konta bankowe   Ubezpieczenia   Inwestycje   Fundusze europejskie    Kredyty dla firm   Leasing   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Grupa FOREX nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym.

© 2002-2024 Grupa FOREX
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2007, Simple Machines