kredyty forum kredytobiorcy kredyty hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe - złóż wniosek - 16 banków    Kredyty gotówkowe   Konta Osobiste   Konta oszczędnościowe   Konta młodzieżowe   Kredyty konsolidacyjne   Pożyczki hipoteczne   Karty kredytowe   Kredyty samochodowe   Lokaty   Fundusze inwestycyjne   Produkty strukturyzowane   Emerytury   Ubezpieczenieauta   Ubezpieczenia na życie  
Login: Hasło:
Strona główna Szukaj Szukaj Rejestracja
Szukaj doradcy kredytowego   |    Dodaj doradcę

kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: eurobank? « poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: eurobank?  (Przeczytany 22581 razy)
kapturzak
Newbie
*
Wiadomości: 5


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Stycznia 06-01-2008, 04:36:50 »

Grupa_konkret,
Aktualny LIBOR to 2,79%. Marża mogłaby być niższa, gdybyśmy rozmawiali o innej kwocie kredytu (zakładając, że LTV zostałoby na tym samym poziomie) :-)
Czasem składka tytułem ubezpieczenia na życie przesądza o zdolności kredytowej wnioskodawcy i nie tylko, także fajnie jest, kiedy polisa nazycie nie jest wymagana, prawda?

Pozdrawiam
K.
Zapisane
kapturzak
Newbie
*
Wiadomości: 5


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Stycznia 06-01-2008, 04:51:10 »

Pisząc o wyższej kwocie kredytu mam na myśli kwotę wyższą bądź równą 150 tys. - wówczas marża wynosiłaby 0,7%.

Kapturzak
Zapisane
grupa_konkret
Jr. Member
**
Wiadomości: 97


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Stycznia 06-01-2008, 04:59:48 »

gdyby ... gdyby ... ale Klient ma taką, a nie inną sytuację, więc od gdybania trzymajmy się z daleka ...

pytanie krótkie - eurobank podlega prawu polskiemu, więc dlaczego w kalkulacji pojawia się prowizja za wcześniejszą spłatę ? (ustawa o kredycie konsumenckim mówi coś innego)

w całej mojej historii (a jestem doradcą od 1999 roku i "zamknęłam" pozytywnie ponad dwa tysiące kredytów hipotecznych) nie zdarzyło mi się, by składka na ubezpieczenie na życie przesądzała o zdolności kredytowej Klienta ... powiem więcej - w ofercie rynkowej są banki, które ubezpieczają Klienta "gratis" (nie pobierają od Niego żadnych opłat z tego tytułu) - w końcu przecież zarabiają na marży  Mrugnięcie

sumując powiedziałabym, że oferta EB nie odbiega od standardów rynkowych, ale "super okazją" to trudno ją nazwać
Zapisane

monika - doradca finansowy

tel 502-989-706
kapturzak
Newbie
*
Wiadomości: 5


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Stycznia 06-01-2008, 05:24:13 »

Każdy bank ma swoje zasady, na których udziela kredyty. W EB marża uzależniona jest również od kwoty kredytu, stąd "gdyby"...  Przedstawiam fakty, a jeśli są lepsze oferty, to nic innego, jak tylko z nich skorzystać.
A składka tytułem ubezp. na zycie nie jest miesięcznym obiążeniem Klienta? To nie ma żadnego wpływu na zdolność Kredytobiorcy? Jeśli w Twojej, tak "owocnej historii" nie zdarzyło nigdy, że składka ubezpieczenia na życie przesądziła o zdolności, to super! Z doświadczenia wiem, że różnie to bywa.
A jeśli chodzi o Twoje krótkie pytanie, to równie krótka będzie odpowiedź: zapoznaj się dobrze z ustawą o kredycie konsumenckim.  A w szczególności dowiedz się do jakich umów kredytowych ustawa ma zastosowanie, a do jakich nie?


Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Kredyty mieszkaniowe  |  Wątek: eurobank? « poprzedni następny »
Skocz do:  

Doradcy finansowi: Kredyty mieszkaniowe   Kredyty gotówkowe   Pożyczki gotówkowe   Kredyty samochodowe   Kredyty refinansowe   Konta bankowe   Ubezpieczenia   Inwestycje   Fundusze europejskie    Kredyty dla firm   Leasing   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Grupa FOREX nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym.

© 2002-2024 Grupa FOREX
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2007, Simple Machines