kredyty forum kredytobiorcy kredyty hipoteczne
Kredyty mieszkaniowe - złóż wniosek - 16 banków    Kredyty gotówkowe   Konta Osobiste   Konta oszczędnościowe   Konta młodzieżowe   Kredyty konsolidacyjne   Pożyczki hipoteczne   Karty kredytowe   Kredyty samochodowe   Lokaty   Fundusze inwestycyjne   Produkty strukturyzowane   Emerytury   Ubezpieczenieauta   Ubezpieczenia na życie  
Login: Hasło:
Strona główna Szukaj Szukaj Rejestracja
Szukaj doradcy kredytowego   |    Dodaj doradcę

kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Reklamacje kredytów  |  Wątek: przewalutowanie kredytu -PROBLEM « poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: przewalutowanie kredytu -PROBLEM  (Przeczytany 22536 razy)
kredytobiorca
Newbie
*
Wiadomości: 2


Zobacz profil Email
« : Marca 29-03-2006, 11:51:43 »

Mam kredyt mieszkaniowy w CHF w banku PKO BP. Chciałbym go przewalutować na
PLN jednak bank odmawia mi zmiany waluty z zastosowaniem kursu negocjowanego,
mimo,że kwota spełnia wszelkie kryteria dot. negocjacji. Zaznaczam,że ani
umowa ani żaden regulamin kredytowania nie wspomina słowem o zasadach
dotyczących zmiany waluty. Zdaniem banku, przewalutowanie może nastapić
wyłącznie z zastosowaniem kursu z Tabeli Kursowej (czyli bez negocjacji!!)
Czy takie stanowisko banków jest powszechne i uzasadnione?
Zapisane
ziut19
Full Member
***
Wiadomości: 163


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Marca 29-03-2006, 09:08:29 »

Skoro zaden regulamin nie wspomina o zasadach przewalutowania, to skad wiesz, ze akurat Twoj kredyt spelnia kryteria pozwalajace na negocjacje? Kazdy kredyt przewalutowywany jest po kursie sprzedazy z dnia przewalutowania chyba, ze istnieje mozliwosc negocjacji. Ale warunki takiej powinny byc jasno zapisane w instrukcji kredytowej, regulaminie lub umowie. Jesli nie sa, to bank ma zawsze racje.
Zapisane

Prosty i drogi kredyt dostaniesz wszedzie.
Dobry, tani i przyjazny tylko u najlepszych:
ziut19@gazeta.pl
Astor
Newbie
*
Wiadomości: 17


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Kwietnia 07-04-2006, 10:53:43 »

Skoro zaden regulamin nie wspomina o zasadach przewalutowania, to skad wiesz, ze akurat Twoj kredyt spelnia kryteria pozwalajace na negocjacje? Kazdy kredyt przewalutowywany jest po kursie sprzedazy z dnia przewalutowania chyba, ze istnieje mozliwosc negocjacji. Ale warunki takiej powinny byc jasno zapisane w instrukcji kredytowej, regulaminie lub umowie. Jesli nie sa, to bank ma zawsze racje.

Ha.... i tu sie mylisz. Jeśli w umowie nie jest jasno napisane w jaki sposób jest kredyt przewalutowywany to zawsze mozna negocjowac!!!!
Jeżeli w umowie jest napisane, że kredyt jest przewalutowywany po kursie sprzedaży to jeszcze lepiej!!!!!

A teraz dlaczego: ZAWSZE klient może negocjowac kurs kupna/sprzedaży w banku !!!!!
TYLKO o TYM nikt nie wie!!! I na tym, banki kozystaja.

W oddziale banku można uzyskac około 3 grosze na walucie.
Jeśli kredyt mieszkaniowy chcemy przewalutowac, to warto udac sie na rozmowe z dyrektorem i poprosic go (na pismie) zeby zwrocil sie do centrali banku o ustalenie indywidualnego kursu.
Wtedy mozna zyskac nawet 5-6 groszy.

I wiem co mowie bo osobiści negocjowałem kursy w takich bankach jak:
PKO S.A.
PKO BP
BPH
BRE

Oczywiscie na poczatku pracownik banku chcial mnie splawic, ze to nie rynek, zeby sie targowac. Natomiast ja stanowczo poprosilem o spotkanie z dyrektorem czasem wystarcxza kierownik dzialu kredytow walutowych i nie ma problemu.

WARTO też pamietac o tym, że jak zaciągacie kredyt to też mozna sie starać o lepszy kurs. Tutaj jest troszke trudniej ale też się da zrobić.

Ile mozna zarobić? jesli bierzesz kredyt w kwocie 200.000 zł w CHF to:

200.000: 2,52 (chf) = 79.365 CHF z haczykiem
Jesli negocjujesz z Dyrektorem to dostaniesz 0,03 zł razy 79.365 CHF = 2.380 zł

A jak startujesz do centrali to razy dwa.

Jak ktos sobie zyczy to ja z przyjemnoscia w kazdy zakatek polski pojade za 50% wynegocjowanej kwoty.

Jezeli ktos jest chetny zapraszam na priv.

Pozdrawiam

Astor
Zapisane
ziut19
Full Member
***
Wiadomości: 163


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Kwietnia 09-04-2006, 02:23:08 »


I wiem co mowie bo osobiści negocjowałem kursy w takich bankach jak:
PKO S.A.
PKO BP
BPH
BRE


Coz, oczywiscie mozna negocjowac wszystko, ale te przyklady..

PeKaO SA nie ma kredytow walutowych dla osob zarabiajacych w zlotowkach, wiec jesli cos negocjowales to klient nie byl standardowym klientem, wiec naprawde mozna pojsc na spore odstepstwa.

BRE: rozumiem, ze mowisz o zwyklym BRE a nie oddzialach detalicznych typu mBank czy Multibank, bo tam nic nie wynegocjujesz, zwlaszcza z dyrektorem oddzialu, ktory jest zwyklym pionkiem.

Tak wiec masz racje, ale sa to sytuacje skrajne przy naprawde wysokich kredytach lub niskim LTV.
Rownie dobrze mozna napisac, ze wynegocjowalo sie kurs w Deutsche Banku, nie informujac, ze klient mial bardzo wysokie dochody.
Nie neguje tego co piszesz, ale w standardzie bede trzymal sie swojej opinii.
Zapisane

Prosty i drogi kredyt dostaniesz wszedzie.
Dobry, tani i przyjazny tylko u najlepszych:
ziut19@gazeta.pl
Bankier Amator
Jr. Member
**
Wiadomości: 51


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Grudnia 26-12-2006, 12:11:30 »

Astor jakoś przeoczyłem tego posta...

Jeżeli chodzi o negocjacje w zakresie kursu walut to przedstawione przykład kredytów nie były standardowe we wszystkich przypadkach.
Przytoczyłem je po to aby unaocznić mozliwości jakie mają klienci.

Ponad 95% kredytobiorców nie zdaje sobie sprawy, że w banku można negocjować warunki kredytu!!!
I to od samego początku: prowizje, marże, opłaty okołokredytowe czy właśnie kurs waluty

Masz racje jeśli chodzi o mBank czy Multibank, tam w zakresie negocjacji kursu waluty nie ma co nawet z dyrektorem rozmawiać bo i tak nic się nie wskóra.

Jest jeszcze z 50 banków które udzielają kredyty ich nie wymieniałem ale trzeba pamietać o tym że zawsze trzeba dbać o swój portwel i starać się negocjować w banku.

Ta część dotyczy tych osób które maja nadmiar gotówki - lokaty też można negocjować!!!!
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26-12-2006, 12:15:25 wysłane przez Bankier Amator » Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
kredycik.pl - poznaj prawdę o kredytach - kredyty  |  Kredyty  |  Reklamacje kredytów  |  Wątek: przewalutowanie kredytu -PROBLEM « poprzedni następny »
Skocz do:  

Doradcy finansowi: Kredyty mieszkaniowe   Kredyty gotówkowe   Pożyczki gotówkowe   Kredyty samochodowe   Kredyty refinansowe   Konta bankowe   Ubezpieczenia   Inwestycje   Fundusze europejskie    Kredyty dla firm   Leasing   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Grupa FOREX nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym.

© 2002-2024 Grupa FOREX
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2007, Simple Machines